Skocz do zawartości

Windows 8 - pytania, opinie, informacje


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Mnie również zaskoczyła płynność IE. System szybciej się włącza oraz system bardzo płynnie chodzi. Szybciej, płynniej niż na win 7. Oczywiście na tym samym sprzęcie. Kto kupił PC po 2 czerwca ma win 8 za 69zł. Hmm... atrakcyjna cena. Gdzieś czytałem, że win 8 ma kosztować 300zł. Mi się wydaje że mało w porównaniu z win 7. Co Wy na to? Kupujecie win 8? Czy zostajecie przy swoim starym systemie?

 

Jak sprawdzić jaką mam wersję win 8? Ponoć spolszczenie na release preview uszkadza system ;(.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Mam problem. Ściągnąłem sobie pliczek instalacyjny od League of Legends (3 MB), próbuje właczyć instalacje lecz nic się nie dzieje. LoL trafia na chwilę do zadań, jednak po chwili znika. Próbowałem trybów zgodności, administratora, nic nie działa. REzecz w tym, że gdy wcześniej miałem Win8 LoL działał bez najmniejszych problemów (choć prawdopodobnie wówczas miałem go juz zainstalowanego na dysku, w sensie pliki).

 

Ktoś ma jakiś pomysł jak zmusić gierkę do zainstalowania się?

Link to post
Share on other sites

Czy windows 8 wyszedł na razie tylko z interfejsem na urządzenia dotykowe? Nie, prawda? Bo ostatnio próbował mi to wmówić znajomy...

 

Jesteście w stanie się jakos wypowiedzieć na temat tego systemu? Jakieś szersze opinie? I o co chodzi z tym dopłacaniem do w7 - na czym to polega. Bo czytałem, że jeżeli ktoś zakupił w7 po jakiejś tam dacie to moze zaktualizować za niewielką opłatą do w8 system.

 

Czy opłaca sie w ogóle przesiadać z w7 na w8, jeżeli miałoby isę płacić pełną cenę?

Link to post
Share on other sites

Pełnej ceny bym nie dopłacił, ale te 70 zł to bardzo chętnie. Poczytaj na stronie Microsoftu, tam znajdziesz instrukcje jak dokonać updatu.

 

Sam system dla mnie jest genialny, Interfejs nie jest dla urządzeń dotykowych, tylko jest do nich przystosowany. W praktyce zamiast menu start mamy ładny ekranik wypchany estetycznie wygladającymi kafelkami, które możemy klikać albo palcem, albo mychą. Działanie systemu jest szybsze od Win7 co nawet testy potwierdziły, menedżer zadań jest odświeżony, wszędzie znajdziemy różnorakie wykresy związane z wydajnością (np przy kopiowaniu pliku widzimy na wykresie przebieg prędkości).

Link to post
Share on other sites

Szkoda,że moja dźwiękowa odmawia współpracy w grach. Nie wiem czemu tak się dzieje,ale kompletnie znika dźwięk po uruchomieniu gier,ale tryb zgodności ratuje sytuację

Jest jakiś sposób na obejście aktywacji? Ciągle jakiś błąd wywala i nawet kolorów nie mogę dostosować

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

U mnie śmiga już wszystko. Aktywowałem go i jest 100x lepiej niż gdy miałem ten system w pierwszych wydaniach preview. Zamyka się piekielnie szybko a startuje porównywalnie do sevena. Pad od xboxa nawet bez sterowników zasuwa. Sam interfejs bardzo fajny i nie widzę problemu z przejściem na ósemkę.

Link to post
Share on other sites

Ale nie rozumiem tego - wersja OEM kosztuje 389zł, a BOX normalnie ma kosztować koło 1000zł o.O (teraz jest w promocji chyba). WTF? Przecież W7 w box kosztuje niecałe 500zł.

 

BOXa chyba nie ma w sklepach i z tego co MS mówił to nie będzie. Ja jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu wypróbuje, jak dojdą dane do konta na MSDN AA :D
Link to post
Share on other sites

Ja jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu wypróbuje, jak dojdą dane do konta na MSDN AA :D

Jak to jest w MSDN Academic Alliance system Windows 8 dostajesz z dożywotnią gwarancją, czy tylko na rok i potem znów musisz odświeżać?
Link to post
Share on other sites

Gwarancję? Chodziło Ci o licencję? Jeżeli o to drugie to to działa w ten sposób, że jak zainstalujesz system to nie musisz nic odnawiać, ale jeżeli spróbujesz aktywować system na kluczu z MSDN AA po tym jak to konto zostanie zablokowane ( np. skończysz studia ) to Ci się to nie uda.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Może mi ktoś wyjaśnić upgrade z Visty i XP w promocyjnych cenach.

Ściągam Windows 8 Upgrade Assistent i co dalej.

-program sprawdzi licencje i jeżeli będzie ok to pozwoli na aktualizację?

-czy po ściągnięciu windowsa będę mógł go wypalić na płycie?

-klucz otrzymam w wersji elektronicznej (mail) czy naklejkę?

Link to post
Share on other sites

Jak to jest w MSDN Academic Alliance system Windows 8 dostajesz z dożywotnią gwarancją, czy tylko na rok i potem znów musisz odświeżać?

 

Dostęp do MSDN AA ma się przeważnie na 24 miesiące, sam system masz dożywotnio. Możesz również ściągać wszystko co kupiłeś nawet po wygaśnięciu ważności konta. Tylko jest ten problem z tego co zauważyłem że klucz jest max do 4 instalacji, później nie działa. Jest też ten plus że klucze podchodzą od wszystkich programów jakie tam można kupić, przykładowo można przy instalacji Windowsa wklepać klucz od Visual Studio i śmiga :)

 

Wypróbowałem ostatnio tego Win8 na lapku i jak szybko zainstalowałem tak szybko wróciłem do Win7, masakra. Wszystkiego trzeba szukać bo nie wiadomo gdzie jest, programy też nie wszystkie chcą się instalować. Także na stacjonarce póki co zostaje przy Win7 :D

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...