Skocz do zawartości

Windows 8 - pytania, opinie, informacje


Recommended Posts

 

Według licencji powinieneś mieć zainstalowany system i na niego zrobić upgrade. Instalacja świerzego systemu z płyty upgrade przy próbie aktywacji da ci błąd 0xC004F061, ale można to ominąć ustawiając flage w rejestrze

 

http://www.megaleecher.net/Windows_8_Activation_Error#axzz2qgxD35uk

 

NIby jest to niezgodne z licencją ale np jak zrobisz upgrade do WIndows 8 z Windows XP? Albo upgrade z systemu 32 bit na 64 bit?  NIe da sie , trzeba instalować na nowo WIndows 8 z płyty  :P  ot taki dołek który sobie Microsoft wykopał i w niego wpadł  :D

 

 

 

 

 

Wersja testowa Wndows jest do testów, klucz ci nie zadziała... Musisz ja odinstalować i zainstalować z odpowiedniego nośnika po zakupie klucza. Zazwyczaj wystarczy ci wersja OEM jak masz dostęp albo sciągniesz sobie nośnik ze sklepu WIndows podajac tam klucz.

 

Microsoft ma kilka rodzajów nośników, do których pasują tylko klucze danego przeznaczenia (chociaż np klucz BOX mozna w OEM dać albo Partnerski do LV):

  • testowa
  • MSDN
  • OEM / BOX
  • Partnerskie
  • VL (Volume Licencing / Licencje zbiorowe)
  • preinstalowane przez producenta sprzętu (np. jak kupisz laptopa z systemem)

 

 

 

prawdę mówiąc mam wersję z MSDN której zwyczajnie nie aktywowałem :) dziś woła o aktywacje lub reinstalacje. Niby mógł bym wrócić do siódemki ale jakoś przyzwyczaiłem się do ósemki na lapku. Za około 200zł szkoda mi się w cracki bawić  

Link to post
Share on other sites

Kompilacja płyty z MSDN różni się od nowmalnej BOX/OEM. Jeśłi masz MSDN to wpisz klucz MSDN... Możesz też zrobić kopie profilu i zainstalować na nowo system i potem importować skopiowany profil... Można też podczas instalowania użyć opcji uaktualnienia.... Mżesz też spróbować podać klucz który masz:

 

Jako administrator otwórz wiersz poleceń i wydaj polecenie slmgr /ipk KLUCZ_PRODUKTU_WINDOWS

 

Jeszcze możesz wydłużyć używanie testowe bez aktywacji do 120 dni łącznie -> http://www.trochetechniki.pl/Jak-uzywac-Windows-7-przez-rok-za-darmo,t,1054.html


 

 

Za około 200zł szkoda mi się w cracki bawić  
 

 

Windows 8.1 Pro Upgrade BOX za 228zł http://allegro.pl/nowosc-windows-8-1-pro-upg-box-pl-fv-i3886111168.html

 

Pod warunkiem że masz licencje na WIndows XP i wyżej - tak mówi licencja...

Link to post
Share on other sites

 

 

przy próbie aktywacji da ci błąd 0xC004F061

 

Nic takiego nie miało miejsca. Instalowałem 4 x samo upgrade na czysty dysk i za każdym razem obyło się bez probleemów.

Co do licencji to wydaje mi się, że nie chodzi o instalację nakładki na poprzedi system a o samo posiadanie oryginalnego poprzedniego systemu.

Link to post
Share on other sites

@radam5

 

Tak masz rację, chodzi o posiadanie którejś z wymaganych poprzednich wersji systemu, ale licencja MSDN nie wchodzi w skład tych wersji... Co to instalacji na nowo, tak była tak możliwość bez błędu, sam tak miałem. Obecnie któraś z aktualizacji wprowadziła to że trzeba użyć tej modyfikacji.

Nie wiem może to że kupiłem Windows 8 Upgrade jeszcze za 129zł w wersji elektornicznej zaraz po premierze ma na to wpływ i jest to zależne od klucza, który mam jeszcze z pierwszych kompilacji, sam nie wiem...

Link to post
Share on other sites

Witam

 

W windows 8 mam tak, że jak wetknę pendrive`a pod laptopa to od razu mi go otwiera tzn. otwiera explorator windows. Nie chcę aby się tak działo , wolę najpierw  sobie go przeskanować a potem samemu otworzyć. Ktoś wie gdzie to zmienić?

 

Edit: już sobie poradziłem, opcja w panelu sterowania: autoodtwarzanie

Edytowane przez maczeta555
Link to post
Share on other sites

Panowie zdecydowałem na zakup Windowsa 8.1 teraz pytanko - wiem że 64 bit PL - ale czy wersja BOX czy OEM?BOX jest droższy - i czym on się różni?NIe zakładam nowego tematu nie chcę śmiecić.Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jak już mowa o systemach OEM... Mam zamiar sprzedać moją płytę główną wraz z procesorem. Na ten sprzęt mam przypisanego Windowsa 8, czy po sprzedaży i kupnie nowej płyty głównej nie będzie problemów z przeniesieniem licencji / aktywacją klucza na nowym sprzęcie? Jest tutaj może osoba, która miała z taką zmianą styczność? 

Link to post
Share on other sites

Witam.

Jestem nowy, użytkownikiem Windowsa 8.1 i mam parę problemów:

1) Jak w prosty sposób można zmienić kolor kafelków? Niektóre jak np. sklep, kalendarz są kolorowe, a inne (Firefox) szare, co wygląda dosyć nieestetycznie.

2) Jak można edytować nazwy grup kafelków (pole na tą nazwę jest nad kafelkami)?

3) Jak uporać się z głupiejącą myszką? Instalowałem update, który teoretycznie miał rozwiązać ten problem, sterowniki Logitecha (MK520 Wireless Combo) są aktualne, ale nadal czasami mysz/klawiatura się zwiesi/spowolni.

Będę wdzięczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Looknij tu 1: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/personalize-pc-tutorial

Looknij tu 2: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/start-screen-tutorial

 

Odinstaluj sterowniki, wyczyść rejestr i wgraj czystą instalację bezpośrednio ze strony producenta:

http://www.logitech.com/pl-pl/support/wireless-combo-mk520?section=downloads&bit=&osid=23

Edytowane przez msvista
Link to post
Share on other sites

W żadnym z tych linków nie było jak zmienić kolor kafelka, a tylko to mnie interesuje.

Odnośnie nazwy grupy to mi chodzi o zmianę czcionki lub włączenie pogrubienia, ponieważ obecnie słabo widać te napisy.

Z tymi sterownikami teraz spróbuję, mam nadzieję, że zadziała.

 

Edit:

Z tymi sterownikami jest tak, że jak podłączę Logitech Unifying to sam wykrywa myszkę i klawiaturę, nie potrzeba instalować sterowników. Na stronie producenta można pobrać pliki, które umożliwiają dodanie większej ilości urządzeń do 1 odbiornika lub też zmienić ustawienia klawiszy.

Zrobiłem tak: Panel Sterowania->Sprzęt i dźwięk->Menedżer urządzeń i usunąłem wszystko z pozycji Mysz i inne urządzenia wskazujące, lecz przestała działać mysz. Dodatkowo usunąłem Logitech HID - compliant unifying device oraz inne pozycje z nazwą Logitech w nawie, lecz wtedy przestała działać klawiatura. Jak podłączyłem z powrotem zestaw to wszystko co usunąłem się ponownie pojawiło. Teraz jest lepiej, ale nadal czasami zdarzą się myszce/klawiaturze lagi.

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...