Skocz do zawartości

Gigabyte Z77X-UD5H


Recommended Posts

Witam zakupiłem tą płytę i do niej procesor I7 3770K, 8gb ram 1866mhz Kingston hyperx i mam poważny problem po wymianie płyty na nową i reszty elementów komputer pod obciążeniem gry np battlefield 2 bad company po prostu mi łapie zawieche nic nie idzie zrobić :(((( Ekran staje i tyle nawet dźwięk się wiesza wtedy.

Do czego zmierzam wymieniłem do testów już k graficzną, ramy zasilacz na kolegi i podczas testów dalej komputer się zawiesza po 15-40min to jakaś porażka. Wszyscy znajomi mówią że to płyta ale czy to możliwe żeby nowa płyta była walnięta ?? Bios jest wgrany nowy procesor ma temperaturki w normie w stresie max 65stopni nie wiem o co w ogóle może chodzić

Proszę o poradę czy to moze być wina płyty chyba pozostaje mi tylko servis albo żądanie wymiany od razu na nową bo płyta ma około 1 miesiąca

Z góry dzięki za wszelakie informacje

Link to post
Share on other sites

Witam, sprubój zjechać z pamięciami na 1600 i potestój. Miałem z tą samą płytą problem z zawieszaniem się komputera w trakcie obciążenia szczególnie jak była włączona zintegrowana karta graficzna (robiłem testy) . A-DATA Gaming 1600 4x4GB za diabła nie chciały chodzić na nominalnych ustawieniach stabilnie z procesorem i7 2600K. Po zjechaniu na 1333 i nawet ustawieniu niższych timingów zadnych problemów. Pozdrawiam

 

* Dodam że te same pamięci na mojej P67 bez najmniejszego problemu pracują, i co ciekawe na tej z77 w mem tescie na 1600 żadnych błędów nie wykazało przez całą noc

Edytowane przez DJBOSS
Link to post
Share on other sites

Wiesz co testowałem właśnie te pamięci na 1600 i też miałem zawiechy masakra jakaś teraz nawet mam na 1600 i co jakieś20-30min zawiecha oczywiście tylko pod obciążeniem a k graficzna zintegrowana wyłączona u mnie w biosie jest :(

Sprawdzę jeszcze na 1333 tak jak piszesz ale to bez sensu mieć pamięci 1866 a działające na 1333

 

Edytowane przez Greg3or
Link to post
Share on other sites

Zjedź na prubę na 1333 i daj niższe timingi, nie wiem jakie masz wyjsciowe ale dla pamięci 1866 przy taktowaniu 1333 spokojnie powinno 8-8-8-27 chulać nawet niżej i potestój. Jak okaże się że będzie stabilnie to juz drugi przypadek z tą płytą mi znany będzie. Szeczeże w moim przypadku myślałem że nie chcą pracować na 1600 bo nominał dla sandy jest 1333, ale w Twoim przypadku w ivy nominal to 1600 więc jestem zdziwiony. Sprawdz jak możesz sam jestem ciekawy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

gdzie kupowałes płytę, a po drugie bym sprawdził w biosie jakie temparatury wystepuja. Moge powiedziec ze bios to troche wyrocznia tam sa duze temperatury. Bym potrzymał płyte na biosie tylko i sprawdzał temperatury jak przy biosie bedzie zwiecha cos z płyta jest nie tak, wtedy wchodzi w rachube karta graficzna ,processor, zasilacz no i czy napiecia sa sie nie wachają. Jeżeli masz mozliwosc przetestuj obecne pamieci u kolegi i grafę na innej płycie. Może mem test

 

ps może napiecie pamieci podbij do 1,65

no jeszcze zostaje tylko integra, odłaczyć zasilanie od karty graficznej przed tym ustawic w biosie integre albo auto wtedy bios sam wykryje gdzie jest mozliwoec wyswietlania obrazu.

Edytowane przez seele
Link to post
Share on other sites

Płytę kupowałem u siebie w sklepie, oczywiście po zmianie na 1333 i odpaleniu gry 25min i znów to samo, gram nagle obraz szarpie i zwiecha obrazu i dźwięku nic tylko twardy reset pomaga ani błędu ani nic kurcze. Grafika jest dobra testowałem grafikę kumpla było tak samo wkładałem jego Ram, grafikę podpiąłem jego zasilacz nawet i było to samo za każdym rzazem. Jedyne części jakich nie wymieniałem to płyta i proc reszta była kumpla aby właśnie sprawdzić czy z moimi częściami wszystko jest ok.

Już nie mam pomysłów ale chyba mam uszkodzoną płytę jak takie cyrki są

A bios w ogóle łapie mi zawiechy jak tylko np mam wpiętą kierownicę logitecha pod usb też to trochę dziwne w poniedziałek jadę do sklepu na servis

Stestowałęm przez tydzień już wszystko chyba nawet system na nowo postawiłem i nic to nie dało

Link to post
Share on other sites

no jak masz sklep pod nosem ze tak ujmując to wal do sklepu i tyle. A jak w biosie ci łapie zwiechy to pewnie płyta. Niech w sklepowym servisie ci przetestuja, bedzie najlepiej. Tyle tylko ze pewnie płyta pojdzie do servisu. Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Komp wylądował na tydzień w servisie po testach się okazało, że wszystko jest ok zmienili w biosie timingi, napięcia dali na sztywno do Ram-u i ustawili tryb turbo hmmmm na razie komp działa stabilnie dziś kolejne testy dziwne bo prawie wszystko dawałem tak samo w biosie chyba po za tym trybem turbo. Miał by on aż takie znaczenie zobaczymy.

Dzięki za wypowiedzi warto było wszystko sprawdzić

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...