Skocz do zawartości

Problem z HD 7850 OC.


Recommended Posts

Witam. Mam problem z Gigabyte ATI Radeon HD7850 wersja z fabrycznym OC, problem polega na tym że podczas grania z niewiadomych przyczyn robi się czarny ekran i PC nie reaguje, raz wiatraczki się zatrzymały tak jakby karta się wyłączyła. Nie wynika to z przegrzania, cpu po 20minutach w OCCT nie przekroczył 80oC i pracował stabilnie. Wydaje mi się rze to problem z zasilaniem.

Mój sprzęt:

CPU: Intel Core i5 2500K

GPU: Gigabyte ATI Radeon HD7850

MOBO: Asrock P67 PRO3 (B3)

RAM:Goodram DDR3 4GB

PSU: OCZ ZS 550W

OBUDOWA: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410

PS:http://pokazywarka.pl/6d4k3g/

Link to post
Share on other sites

Nie sądzę aby to był problem z zasilaniem, ale spróbuj załatwić inny, przyzwoity zasilacz. Podłącz go zamiast OCZ, gdyby problem dotyczył PSU, to nie powinien się wieszać. Teoretycznie 80 stopni to dla grafiki dopuszczalna temperatura, ale jeśli możesz, dodaj wentylator do obudowy. A najlepiej zaktualizuj sterowniki do karty, to nic nie kosztuje, potem szukaj dalej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dokladnie ten sam problem

procek 2500k

GPU: 7850 gigabyte :)

mobo: ASUS p8p67 pro

 

grafa zmieniana pare razy i brak problemow, na necie czytalem, ze podobno moze byc brak kompatybilnosci z seria prockow K.

moze powiem co robie:

-wiesza sie czasami po 5 min, czasami po 2 godz i jak u kolego czarny ekran lub szary.

-wszystkie dostepne stery sprawdzone, oczywiscie rejestry i pliki dokladnie wyczyszczone

-najnowsze biosy do plyty i grafy

-na innych grafach (560ti, 6870) brak problemow

-komp na OC i bez

-2 rozne karty dzwiekowe

+ pewnie pare innych drobiazgow i zgubilem sie, nie mam pomyslow, ale powoli przyzwyczajam sie do tego, ze trzeba bedzie czekac na jakas poprawke jak juz pare razy bylo z kartami ATI

-aha mam wrazenie, ze w benchmarkach nie wiesza sie- furmark, heven czy 3d mark 11 po 1-2godz chodzi bez problemow.

 

moze macie jeszcze jakis pomysl?

Link to post
Share on other sites

proponowałbym przetestowanie w stresie zestawu, polecam aida stress test, w programie aida, oczywiście warunki jak podczas gry, obudowa zamknięta itd, jak masz voltomierz to podłącz go między żółty kabel a czarny np w molexie podczas testu a będziesz widział jakie jest wahanie napięć na 12v, potestuj z 40 min

Link to post
Share on other sites

napiecie 1,210 ! przy tak niskim taktowaniu to lekka przesada , jak przewoltujesz to bedą sie działy takie rzeczy , wgraj stery 12,4 i ustaw napiecia z glowa przy takich zegarach 1,138. te karty nie lubia ani za mało ani za duzo papu.

Link to post
Share on other sites

Witam mam ten sam problem lecz ja mam procek AMD fx-6100 i tak jak koledzy wyźej sprawdziłem wszystkie możliwe opcje i dalej kicha ;/ a karta od Gigabyte

I czy może to być to ze to jest wersja od Gigabyte (bo mam możliwosc wymienienia jej na np Sapphire /MSI/Asus) bo jeśli tak to nie będę się męczył z nią ;/

Edytowane przez subutai
Link to post
Share on other sites

Napisałem do serwisu Gigabyte zobaczymy co napiszą, jak napiszą to się z wami tym podzielę. Jeszcze jedno, coś mam nie tak z odświeżaniem jest na 75MHz przez DVI a strasznie to wygląda zwłaszcza w Wiedźminie 2.

Link to post
Share on other sites

-Ale macie problemy z tym modelem od Gigabyte...sam przymierzałem się do kupna tej karty...moim zdaniem coś jest nie tak z napieciem na tych kartach...-uważnie śledzę wasze poczynania z tą kartą...i chyba z niej zrezygnuję na rzecz Asusa bądz Msi...a szkoda bo karta jest dośc fabrycznie wysoko wykręcona...

Link to post
Share on other sites

Gigabyte mi odpisał i nic ciekawego nie odkrył :P A takie pytanie do wszystkich co mają ten problem, jaki maci system?? Tylko napiszcie jaka edycja, bo mam pewne podejrzenia ale nie mam "dowodów".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...