Skocz do zawartości

Recommended Posts

@DyndaS: za 1k zł da radę skompletować już przyzwoicie grające stereo. Używek nie należy się obawiać, ponieważ jeśli sprzęt (odpowiednio wysokiej jakości) jest właściwie utrzymany/eksploatowany i nie był już naprawiany/modyfikowany przez jakiegoś magika to będzie grał i grał. Kolejną zaletą używek jest praktycznie zerowa utrata wartości przy ewentualnym "rozwodzie", także można sobie pozwolić na jego częstsze zmiany. Na początek najlepiej kupić coś o "bezpiecznym" brzmieniu, i chodliwego na rynku wtórnym (brak problemów z ewentualną odsprzedażą). Warto samemu również trochę wgryźć się w tematykę i poszukać na forach związanych z tematyką audio.

Link to post
Share on other sites

Pragnąłbym zwrócić uwage, ze do grania i ogladania filmów Logitechy z-5500 beda lepszym wyborem ze wzgledu na

Certyfikat THX®

Dekoder plus Dolby® Digital & DTS® i

Dolby® Pro Logic II. Jeszcze jednym plusem jest wejście optyczne, które mozna podpiac pod karte Asusa Xonar DX.

Zapomniałeś dodać o ważnym parametrze jakim jest moc PMPO, poniżej 1000W nie warto schodzić bo stracimy na jakości.

 

Zapewne optyczne wejscie to tez taki chwyt marketingowy.

Oczywiście, ale i nie do końca, to inny standart i tyle. Jakość jest porównywalna.

 

 

A dopisujac serio, dobre stereo (czyli nie skrzyneczki na długopisy) dają wrażenia z filmów dużo lepsze niż kolegi Creative, w grach też się idealnie sprawuje, ale przy wyborze KOLUMN trzeba też zwrócić uwagę jakiego rodzaju muzyki słuchamy, jakie pomieszczenie, czy duże, czy będzie w przyszłości kolumna posiłkowana subem. Wejście nie jest istotne, chociaż gdy można wybierać w zupełności wystarczy Coax, czyli cyfrowe.

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites

z daleka od malych tannoykow wogole z daleka od malutkich wooferow typu 4-5" i 3/4 cala tw - to ze sie nazywa tannoy i gra nie znaczy ze gra dobrze - dzwieki moze i oddaje dobrze ale to i pierdziawki oddaja dzwieki - sceny nie ma zadnej a pozycjonowanie takich malych jest drastyczne z zamknietymi oczami mozna trafic skąd walą

 

jaki jest problem skoro jest 1 tysiac up i sprzet ma byc nowy co jest warunkiem (choc osobiscie jak wszyscy mowie uzywki;)

 

http://allegro.pl/kolumny-studyjne-alesis-m1-mkii-aktywne-para-i2481658215.html

http://www.djshop.pl/k15,naglosnienie/i6793,nady-audio,nady-audio-sm-250a-para-.html

http://www.djshop.pl/k15,naglosnienie/i4774,sinn7,sinn7-zenit-8-czarny-sztuka-.html

http://www.djshop.pl/k15,naglosnienie/i4773,sinn7,sinn7-zenit-8-bialy-sztuka-.html

http://www.djshop.pl/k15,naglosnienie/i9238,maudio,m-audio-studiophile-bx-8-d2-para-.html

http://www.djshop.pl/k15,naglosnienie/i10032,sinn7,sinn7-produzent-8-czarny-sztuka-.html

 

taki sinn zabija wszelkie logitechy z subem wlacznie zaraz po odpaleniu nawet bez wlaczania muzy:)

zreszta wszyskie zabijają super micro bzdure logitecha i jego podnozkowy bas jak i micro bzdure Tannoya

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

hmmm te kolumny które podałeś są sporo mniejsze od tych co podawali niektórzy. Choć co ja się na tym znam.... lecz może mi ktoś wyjaśni na co zwracać uwagę.

Może zróbmy inaczej. Podajcie mi nazwy modeli nówek/używek które są najlepsze w granicach 1000zł. Bez linków do aukcji tylko po prostu model i orientacyjna cena.

 

no panowie co tak cicho dawać propozycje :P

Link to post
Share on other sites

Dual

Quadral

Braun

Pioneer

i paru innych

 

ale trzeba konkretnego modelu, żeby coś sensownego o nich powiedzieć, bo każdy z tych producentów ma na koncie mniej lub bardziej udane konstrukcje, tudzież wydane z takim a nie innym przeznaczeniem, np Dual CL123 to fantastyczne paczki pod warunkiem, że jesteś miłośnikiem słuchania płyt gramofonowych lub ogólnie brzmienia retro, bo do muzyki współczesnej się średnio nadają i to są takie detale

Link to post
Share on other sites

Ewentualne propozycje ograniczamy tylko do kolumn podstawkowych?

Do wszystkiego. Zobacz co napisałem w temacie/pierwszym poście. Te głośniki będą wykorzystywane do słuchania muzyki, grania jak i oglądania filmów gdzie wiadomo że nie w tej sytuacji będę siedział przy kompie tylko np leżał na łóżku trochę dalej. Oczywisty też fakt że słuchając muzyki nie będę siedział tylko przy komputerze.

 

Warto w ogóle w moim wypadku kupować monitory odsłuchowe np M-Audio STUDIOPHILE BX 8 D2 ?

Bo oglądając filmy na yt odniosłem wrażenie że to bardziej dla osób/DJ'ów którzy są tylko bezpośrednio przy nich.

 

Preferował bym jakieś abyście podawali jakieś konkretne modele najlepiej poparte jakimiś recenzjami.

 

Ewentualnie może ktoś mógł by mi polecić jakieś profesjonalne forum w tym temacie.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Warto w ogóle w moim wypadku kupować monitory odsłuchowe

nie, jeśli nie robisz produkcji/postprodukcji itd monitor to zły plan

 

Preferował bym jakieś abyście podawali jakieś konkretne modele najlepiej poparte jakimiś recenzjami.

 

łatwiej byłoby w odwrotną stronę, jak coś wynajdziesz na allegro możemy spróbować określić czy warto, czy nie warto

Link to post
Share on other sites

Ja uważam że to niezbyt dobry pomysł bo się po prostu na tym zbytnio nie znam więc równie dobrze mogę podawać pierwsze lepsze które jest "ładniejsze"

 

Ewentualnie może ktoś mógł by mi polecić jakieś profesjonalne forum w tym temacie.

Link to post
Share on other sites

na "profesjonalnym" forum spotkasz głównie audiofili, a tych pajaców lepiej unikać jak chorób wenerycznych

poza tym masz podanych producentów, których możesz się dość bezpiecznie trzymać, szukaj albo daj sobie spokój i ściągnij sobie Audioengine A5, fajne, nieduże aktywne paczki, grają bardzo przyzwoicie plus powinieneś się zmieścić w budżecie

Link to post
Share on other sites

na "profesjonalnym" forum spotkasz głównie audiofili, a tych pajaców lepiej unikać jak chorób wenerycznyche

yyyyyy...... dlaczego :D ?

 

Tych co mi podałeś chyba nawet w Polsce się dostać nie da. Wydaje mi się że najlepiej kupować coś popularnego i sprawdzonego przez wiele osób wtedy przynajmniej wiadomo co się kupuje. Podaj mi najlepiej kilka przykładów modeli które warto kupić. Opisz mi troche o nich i powiedź czym się kierować w moim przypadku przy wyborze nagłośnienia.

 

Rozumiem że twierdzisz aby logitechy z5500 olać ciepłym moczem?

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

yyyyyy...... dlaczego ?

lepiej żebyś nie wiedział, nie to że wszyscy tam są równie popaprani, ale sporo tego

 

Tych co mi podałeś chyba nawet w Polsce się dostać nie da.

mówisz o Audioengine? no nie bardzo, stąd napisałem, żeby ściągnąć, a nie kupić w UE są w sklepach u germanów czy w UK

 

Wydaje mi się że najlepiej kupować coś popularnego i sprawdzonego przez wiele osób wtedy przynajmniej wiadomo co się kupuje.

A5 to popularny i sprawdzony model, tyle, że nie u nas

 

Podaj mi najlepiej kilka przykładów modeli które warto kupić.

jeden już podałem, ale nie chcesz :P

 

no a poza tym choćby takie powinny fajnie zagadać

http://allegro.pl/quadral-argentum-02-1-ladne-nowe-1399pln-i2480302840.html

 

a takie to już wyższa półka

http://allegro.pl/kolumny-dual-cl-730-120-150w-top-model-top-stan-i2499186089.html

 

tylko zdajesz sobie sprawę, że do kompletu potrzebny będzie nie byle jaki wzmacniacz?

Link to post
Share on other sites

heh mój budżet to około 1k który owszem można trochę naciągnąć ale bez przesady

Może i masz rację te Audioengine A5 czy A5+ są fajne tyle że problem z dostaniem ich... do nich też wzmacniacz potrzebny?

kurde teraz to już mi się totalnie namieszało.

 

Mógł byś mi coś więcej napisać o tych Audioengine A5 czy A5+ ??? Tak w ogóle czym się różnią monitory odsłuchowe od nich?

 

No powiedź mi coś wiecej o tych ludziach na profesjonalnych forum :P

Link to post
Share on other sites

Może i masz rację te Audioengine A5 czy A5+ są fajne tyle że problem z dostaniem ich... do nich też wzmacniacz, potrzebny?

niee, one są aktywne, podłączasz do kompa i tyle

 

Mógł byś mi coś więcej napisać o tych Audioengine A5 czy A5+ ??? Tak w ogóle czym się różnią monitory odsłuchowe od nich?

zanim złożyłem sobie obecny zestaw to rozważałem aktywne paczki i A5 były na warsztacie, nie słuchałem (bo niby jak) osobiście, ale naczytałem się w zachodnich serwisach, już nie pamiętam gdzie konkretnie, ale myślę, że do znalezienia

 

No powiedź mi coś wiecej o tych ludziach na profesjonalnych forum

co ci będę mówił idź i przekonaj się sam

Link to post
Share on other sites

Kilka ciekawych propozycji mieszczących się w Twoim budżecie:

Tannoy: m1, m2 , m3, r1

Eltax liberty: 1+, 3+, 5 + (najlepiej wersje z ciemnymi membranami)

Acoustic Energy: aegis 1 (one), aegis evo 1 (one)

JPW: ML910, ML1010, ML510

Epos: m5

Audio Academy: Phoebe I

Gale: 3020, 3030

... I wiele innych.

 

Link to post
Share on other sites

@up

te co mi podałeś wielkie są trochę.

Szczerze przyznam że te Audioengine A5 mnie troche zainteresowały ale w Polsce nie ma a sprowadzić pewnie tanio nie wyjdzie niestety.

 

@drachnefeles

jak mam się przekonać jak nie znam takich forum :P

Link to post
Share on other sites

@up te co mi podałeś wielkie są trochę.

@DyndaS: mógłbyś się trochę określić. Pytałem się wcześniej czy ewentualne propozycje ograniczamy tylko do kolumn podstawkowych (mała ilość miejsca). Odpowiedziałeś, że nie... dlatego napisałem kilka modeli zarówno podstawkowych jak i podłogówek (niektóre naprawdę duże). Ale jeśli np. Tannoy m1 są "za duże", to raczej nie masz co myśleć o poważniejszym audio, ponieważ fizyki się nie oszuka. Edytowane przez maverick777
Link to post
Share on other sites

@DyndaS: mógłbyś się trochę określić. Pytałem się wcześniej czy ewentualne propozycje ograniczamy tylko do kolumn podstawkowych (mała ilość miejsca). Odpowiedziałeś, że nie... dlatego napisałem kilka modeli zarówno podstawkowych jak i podłogówek (niektóre naprawdę duże). Ale jeśli np. Tannoy m1 są "za duże", to raczej nie masz co myśleć o poważniejszym audio, ponieważ fizyki się nie oszuka.

 

Problem w tym że ciężko mam się zdecydować bo sam nie wiem co będzie dla mnie najlepsze no i się nie znam... Mógł by mi ktoś wyjaśnić czym się powinienem kierować przy wyborze? Wykorzystanie głośników jest opisane w temacie.

Ktoś wcześniej wspomniał o MICROLAB SOLO7C który zbiera całkiem niezłe recenzje. Co o nich myślicie? potrzeba do nich jeszcze jakiś wzmacniacz czy subwoofer? Jakieś drogie nie są z tego co zauważyłem.

Link to post
Share on other sites

Jeśli będziesz miał miejsce na Solo7c to powinieneś zmieścić większość rozsądnych podłogówek. Mnie osobiście takie konstrukcje nie przekonują. Ani to kolumna podłogowa, ani monitor. Nawet nie wiadomo jak to naprawdę ustawić. Dodatkowo dochodzi brak jakichkolwiek możliwości modernizacji takiego sprzętu.

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Recenzja_kolumn_microlab_Solo7c-1944.html

http://pclab.pl/art46364-6.html

Już lepiej kupić coś w stylu Piano Craft.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...