Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zmiana nagłośnienia do komputera. Budżet ok. 1000zł

logitech głośniki nagłośnienie z5500 co kupić kolumny kino domowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#21 DyndaS

DyndaS
  • Autor tematu
  • Mobster

• 1853 postów

Napisano 18 lipiec 2012 - 13:22

z5500 wykraczają 300zł po za mój ustalony budżet.
S550 wykraczają 500zł za mój ustalony budżet
Idąc Twoją drogą dedukcji mógł był kupić sprzęt za 10k

Użytkownik DyndaS edytował ten post 18 lipiec 2012 - 13:23

• 0

#22 daniel93

daniel93
  • Memento Mori \*_*/

• 1116 postów
  • Miejscowość:Kierunek Ziemia

Napisano 18 lipiec 2012 - 13:27

I jeszcze opinia z sieci.

"Edifier S550 are way better than Z5500 and Z906.

I had S550, then Z5500 and Z906 now... Sold Z906 and Z5500 next day."

z5500 wykraczają 300zł po za mój ustalony budżet. S550 wykraczają 500zł za mój ustalony budżet Idąc Twoją drogą dedukcji mógł był kupić sprzęt za 10k

Moim tokiem myślenia ?

Myśle że warto jest dopłacić 200 zł i kupić sprzęt który gra o klase wyżej niż logitech Z5500

Jest wykonany przedewszystkim ze sklejki a nie z plastiku.
  • 0

#23 bullseye

bullseye
  • Zapaleniec

• 1271 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 18 lipiec 2012 - 13:40

Tonsil Voyager (dwie kolumny) i wzmacniacz za 200zł spokojnie dostaniesz. Max 1100zł a jakość bez porównania do zestawików dedykowanych do komputera gdzie pierdziawki wszystkie razem są co najwyżej rozmiaru średniej klasy wzmacniacza.

Te Creativy, Ligitechy itp odstaw na wstępie, chyba że chcesz poczuć różnicę subbiektywną ze względu na wydaną gotówkę :)
  • 0

#24 Ice_The_Flow

Ice_The_Flow
  • Bywalec

• 117 postów

Napisano 18 lipiec 2012 - 16:25

Pragnąłbym zwrócić uwage, ze do grania i ogladania filmów Logitechy z-5500 beda lepszym wyborem ze wzgledu na

Certyfikat THX®

Dekoder plus Dolby® Digital & DTS® i

Dolby® Pro Logic II. Jeszcze jednym plusem jest wejście optyczne, które mozna podpiac pod karte Asusa Xonar DX.

• 0

i5 4670 & Noctua NH-U12P /// Gigabyte Radeon HD7970 ///Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3/// Kingston XMP HyperX Genesiss 2x4GB /// XFX Core 550W /// Plextor M5S 128GB /// WD Blue 1TB /// Asus Xonar Phoebus /// SilentiumPC Regnum L50 /// PanasonictTX-P42ST50E /// Logitech Z2300 /// Creative Aurvana Live /// Logitech K800 /// Logitech G700 /// Asus Transformer T100TA

#25 Saiya-jin

Saiya-jin
  • Maniak

• 3573 postów

Napisano 18 lipiec 2012 - 16:27

Dobry żart.
  • 0

#26 drachenfeles

drachenfeles
  • Let the Galaxy Burn!

• 19606 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 18 lipiec 2012 - 16:28

Certyfikat THX®

który jest gó**o wart, poza tym, że klient musi za ten znaczek zapłacić

Dekoder plus Dolby® Digital & DTS® i Dolby® Pro Logic II.

bla bla bla kolejny marketingowy stek bzdur
  • 0

#27 Ice_The_Flow

Ice_The_Flow
  • Bywalec

• 117 postów

Napisano 18 lipiec 2012 - 16:38

Zapewne optyczne wejscie to tez taki chwyt marketingowy.
  • 0

i5 4670 & Noctua NH-U12P /// Gigabyte Radeon HD7970 ///Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3/// Kingston XMP HyperX Genesiss 2x4GB /// XFX Core 550W /// Plextor M5S 128GB /// WD Blue 1TB /// Asus Xonar Phoebus /// SilentiumPC Regnum L50 /// PanasonictTX-P42ST50E /// Logitech Z2300 /// Creative Aurvana Live /// Logitech K800 /// Logitech G700 /// Asus Transformer T100TA

#28 maverick777

maverick777
  • Dyskutant

• 169 postów

Napisano 18 lipiec 2012 - 16:38

@DyndaS: za 1k zł da radę skompletować już przyzwoicie grające stereo. Używek nie należy się obawiać, ponieważ jeśli sprzęt (odpowiednio wysokiej jakości) jest właściwie utrzymany/eksploatowany i nie był już naprawiany/modyfikowany przez jakiegoś magika to będzie grał i grał. Kolejną zaletą używek jest praktycznie zerowa utrata wartości przy ewentualnym "rozwodzie", także można sobie pozwolić na jego częstsze zmiany. Na początek najlepiej kupić coś o "bezpiecznym" brzmieniu, i chodliwego na rynku wtórnym (brak problemów z ewentualną odsprzedażą). Warto samemu również trochę wgryźć się w tematykę i poszukać na forach związanych z tematyką audio.
  • 0

#29 bullseye

bullseye
  • Zapaleniec

• 1271 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 18 lipiec 2012 - 17:11

Pragnąłbym zwrócić uwage, ze do grania i ogladania filmów Logitechy z-5500 beda lepszym wyborem ze wzgledu na

Certyfikat THX®

Dekoder plus Dolby® Digital & DTS® i

Dolby® Pro Logic II. Jeszcze jednym plusem jest wejście optyczne, które mozna podpiac pod karte Asusa Xonar DX.

Zapomniałeś dodać o ważnym parametrze jakim jest moc PMPO, poniżej 1000W nie warto schodzić bo stracimy na jakości.

Zapewne optyczne wejscie to tez taki chwyt marketingowy.

Oczywiście, ale i nie do końca, to inny standart i tyle. Jakość jest porównywalna.

A dopisujac serio, dobre stereo (czyli nie skrzyneczki na długopisy) dają wrażenia z filmów dużo lepsze niż kolegi Creative, w grach też się idealnie sprawuje, ale przy wyborze KOLUMN trzeba też zwrócić uwagę jakiego rodzaju muzyki słuchamy, jakie pomieszczenie, czy duże, czy będzie w przyszłości kolumna posiłkowana subem. Wejście nie jest istotne, chociaż gdy można wybierać w zupełności wystarczy Coax, czyli cyfrowe.

Użytkownik bullseye edytował ten post 18 lipiec 2012 - 17:14

• 0

#30 daniel93

daniel93
  • Memento Mori \*_*/

• 1116 postów
  • Miejscowość:Kierunek Ziemia

Napisano 18 lipiec 2012 - 17:51

http://allegro.pl/wz...2498455366.html

http://allegro.pl/ta...2495080401.html

Polecam takie połączenie , naprawde poczujesz już dobrą jakość dźwięku.
  • 0

#31 erazm2

erazm2
  • Entuzjasta

• 663 postów

Napisano 18 lipiec 2012 - 23:33

z daleka od malych tannoykow wogole z daleka od malutkich wooferow typu 4-5" i 3/4 cala tw - to ze sie nazywa tannoy i gra nie znaczy ze gra dobrze - dzwieki moze i oddaje dobrze ale to i pierdziawki oddaja dzwieki - sceny nie ma zadnej a pozycjonowanie takich malych jest drastyczne z zamknietymi oczami mozna trafic skąd walą

jaki jest problem skoro jest 1 tysiac up i sprzet ma byc nowy co jest warunkiem (choc osobiscie jak wszyscy mowie uzywki;)

http://allegro.pl/ko...2481658215.html
http://www.djshop.pl...250a-para-.html
http://www.djshop.pl...ny-sztuka-.html
http://www.djshop.pl...ly-sztuka-.html
http://www.djshop.pl...8-d2-para-.html
http://www.djshop.pl...ny-sztuka-.html

taki sinn zabija wszelkie logitechy z subem wlacznie zaraz po odpaleniu nawet bez wlaczania muzy:)
zreszta wszyskie zabijają super micro bzdure logitecha i jego podnozkowy bas jak i micro bzdure Tannoya

Użytkownik erazm2 edytował ten post 19 lipiec 2012 - 00:02

• 0

#32 DyndaS

DyndaS
  • Autor tematu
  • Mobster

• 1853 postów

Napisano 19 lipiec 2012 - 17:23

hmmm te kolumny które podałeś są sporo mniejsze od tych co podawali niektórzy. Choć co ja się na tym znam.... lecz może mi ktoś wyjaśni na co zwracać uwagę.
Może zróbmy inaczej. Podajcie mi nazwy modeli nówek/używek które są najlepsze w granicach 1000zł. Bez linków do aukcji tylko po prostu model i orientacyjna cena.

no panowie co tak cicho dawać propozycje :P
  • 0

#33 maverick777

maverick777
  • Dyskutant

• 169 postów

Napisano 19 lipiec 2012 - 17:27

Ewentualne propozycje ograniczamy tylko do kolumn podstawkowych?
  • 0

#34 drachenfeles

drachenfeles
  • Let the Galaxy Burn!

• 19606 postów

Napisano 19 lipiec 2012 - 17:31

Dual
Quadral
Braun
Pioneer
i paru innych

ale trzeba konkretnego modelu, żeby coś sensownego o nich powiedzieć, bo każdy z tych producentów ma na koncie mniej lub bardziej udane konstrukcje, tudzież wydane z takim a nie innym przeznaczeniem, np Dual CL123 to fantastyczne paczki pod warunkiem, że jesteś miłośnikiem słuchania płyt gramofonowych lub ogólnie brzmienia retro, bo do muzyki współczesnej się średnio nadają i to są takie detale
  • 0

#35 DyndaS

DyndaS
  • Autor tematu
  • Mobster

• 1853 postów

Napisano 19 lipiec 2012 - 18:43

Ewentualne propozycje ograniczamy tylko do kolumn podstawkowych?

Do wszystkiego. Zobacz co napisałem w temacie/pierwszym poście. Te głośniki będą wykorzystywane do słuchania muzyki, grania jak i oglądania filmów gdzie wiadomo że nie w tej sytuacji będę siedział przy kompie tylko np leżał na łóżku trochę dalej. Oczywisty też fakt że słuchając muzyki nie będę siedział tylko przy komputerze.

Warto w ogóle w moim wypadku kupować monitory odsłuchowe np M-Audio STUDIOPHILE BX 8 D2 ?
Bo oglądając filmy na yt odniosłem wrażenie że to bardziej dla osób/DJ'ów którzy są tylko bezpośrednio przy nich.

Preferował bym jakieś abyście podawali jakieś konkretne modele najlepiej poparte jakimiś recenzjami.

Ewentualnie może ktoś mógł by mi polecić jakieś profesjonalne forum w tym temacie.

Użytkownik DyndaS edytował ten post 19 lipiec 2012 - 18:51

• 0

#36 drachenfeles

drachenfeles
  • Let the Galaxy Burn!

• 19606 postów

Napisano 19 lipiec 2012 - 18:49

Warto w ogóle w moim wypadku kupować monitory odsłuchowe

nie, jeśli nie robisz produkcji/postprodukcji itd monitor to zły plan

Preferował bym jakieś abyście podawali jakieś konkretne modele najlepiej poparte jakimiś recenzjami.

łatwiej byłoby w odwrotną stronę, jak coś wynajdziesz na allegro możemy spróbować określić czy warto, czy nie warto
  • 0

#37 DyndaS

DyndaS
  • Autor tematu
  • Mobster

• 1853 postów

Napisano 19 lipiec 2012 - 18:52

Ja uważam że to niezbyt dobry pomysł bo się po prostu na tym zbytnio nie znam więc równie dobrze mogę podawać pierwsze lepsze które jest "ładniejsze"

Ewentualnie może ktoś mógł by mi polecić jakieś profesjonalne forum w tym temacie.
  • 0

#38 drachenfeles

drachenfeles
  • Let the Galaxy Burn!

• 19606 postów

Napisano 19 lipiec 2012 - 18:59

na "profesjonalnym" forum spotkasz głównie audiofili, a tych pajaców lepiej unikać jak chorób wenerycznych
poza tym masz podanych producentów, których możesz się dość bezpiecznie trzymać, szukaj albo daj sobie spokój i ściągnij sobie Audioengine A5, fajne, nieduże aktywne paczki, grają bardzo przyzwoicie plus powinieneś się zmieścić w budżecie
  • 0

#39 DyndaS

DyndaS
  • Autor tematu
  • Mobster

• 1853 postów

Napisano 19 lipiec 2012 - 19:06

na "profesjonalnym" forum spotkasz głównie audiofili, a tych pajaców lepiej unikać jak chorób wenerycznyche

yyyyyy...... dlaczego :D ?

Tych co mi podałeś chyba nawet w Polsce się dostać nie da. Wydaje mi się że najlepiej kupować coś popularnego i sprawdzonego przez wiele osób wtedy przynajmniej wiadomo co się kupuje. Podaj mi najlepiej kilka przykładów modeli które warto kupić. Opisz mi troche o nich i powiedź czym się kierować w moim przypadku przy wyborze nagłośnienia.

Rozumiem że twierdzisz aby logitechy z5500 olać ciepłym moczem?

Użytkownik DyndaS edytował ten post 19 lipiec 2012 - 19:07

• 0

#40 drachenfeles

drachenfeles
  • Let the Galaxy Burn!

• 19606 postów

Napisano 19 lipiec 2012 - 19:21

yyyyyy...... dlaczego ?

lepiej żebyś nie wiedział, nie to że wszyscy tam są równie popaprani, ale sporo tego

Tych co mi podałeś chyba nawet w Polsce się dostać nie da.

mówisz o Audioengine? no nie bardzo, stąd napisałem, żeby ściągnąć, a nie kupić w UE są w sklepach u germanów czy w UK

Wydaje mi się że najlepiej kupować coś popularnego i sprawdzonego przez wiele osób wtedy przynajmniej wiadomo co się kupuje.

A5 to popularny i sprawdzony model, tyle, że nie u nas

Podaj mi najlepiej kilka przykładów modeli które warto kupić.

jeden już podałem, ale nie chcesz :P

no a poza tym choćby takie powinny fajnie zagadać
http://allegro.pl/qu...2480302840.html

a takie to już wyższa półka
http://allegro.pl/ko...2499186089.html

tylko zdajesz sobie sprawę, że do kompletu potrzebny będzie nie byle jaki wzmacniacz?
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: logitech, głośniki, nagłośnienie, z5500, co kupić, kolumny, kino domowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych