Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przymierzam się do zmiany moich starych wysłużonych creative inspire P5800.

Chciał był zaznaczyć że komputer służy mi jako konsola do gier, telewizor, urządzenie do odtwarzania muzyki itp. itd. czyli w sumie wszystkiego do czego wykorzystuje się głośniki.

Karta dźwiękowa jaką posiadam do Asus Xonar DX.

Zastanawiałem się nad Logitech Z5500 choć one kosztują aż 1300zł a niektórzy twierdzą że ich dźwięk nie powala. Warto je kupić czy może lepiej zainteresować się jakimiś innymi głośnikami bądź kolumnami?

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

niektórzy twierdzą że ich dźwięk nie powala.

owszem powala, ale nie tyle dźwięk tylko fakt, że ktoś jest w stanie wydać taką kasę na zestaw pierdziawek

 

czy może lepiej zainteresować się jakimiś innymi głośnikami bądź kolumnami?

zdecydowanie, źródło już masz całkiem przyzwoite, wystarczy wzmacniacz i kolumny w tysiu się zmieścisz spokojnie (oczywiście mowa o używkach), kolumny nawet mam na sprzedaż jakbyś był zainteresowany

http://forum.benchmark.pl/topic/44466-kolumny-stereo-dual-type-6-se/

Link to post
Share on other sites

Wiem że sprzęt "pro" jest bardzo drogi ale ja po prostu szukam czegoś możliwie najlepszego dla mnie za ok. 1000zł a do używek nigdy nie miałem przekonania.

Sprzęt hi-end audio zaczyna się od 100 000 zł

Wysoka klasa to ponad 20 000 zł

A średnia klasa zaczyna się od 3000 zł

 

Takie są standardy

Po przesiadce z twoich creative na inne komputerowe pierdziawki nie odczujesz znacznej poprawy dźwięku.

 

W tej cenie celował bym w używane stereo.

 

A jeśli już bym miał polecić jakieś typowo komputerowe to te jeszcze są w miare przyzwoite.

 

http://www.morele.net/glosniki-komputerowe-edifier-s550-dostawy-koniec-lutego-2012-407796/

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

przypuszczam że do tego trzeba jeszcze zakupić wzmacniacz prawda?

 

Sprzęt hi-end audio zaczyna się od 100 000 zł Wysoka klasa to ponad 20 000 zł A średnia klasa zaczyna się od 3000 zł Takie są standardy Po przesiadce z twoich creative na inne komputerowe pierdziawki nie odczujesz znacznej poprawy dźwięku. W tej cenie celował bym w używane stereo.

Mam obawy z tym żeby nie trafić na jakieś gó**o które się zaraz rozwali bo ktoś mi takie sprzedał a jak kupujesz nowe to masz tą świadomość że powinno być nowe i masz tą gwarancję

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Microlaby mają wbudowany wzmacniacz tak jak każde głośniki komputerowe. Jeśli zależy tobie na 5.1 http://www.morele.net/glosniki-komputerowe-edifier-s550-dostawy-koniec-lutego-2012-407796/

1,5k to już jednak zbyt dużo. ogólnie mój budżet do około 1k.

1,3k - logitech z5500 na które na upartego mógłbym sobie pozwolić jeśli faktycznie warto. Ale czy tak jest?

No własnie jakie macie opinie na temat z5500?

Ma ktoś opinię na temat tych Microlaby solo 7c?

Link to post
Share on other sites

nie znam się na plastikowych zestawach, ponoć te droższe microlaby to jest jakaś alternatywa, ale nie słuchałem

mogę ci co najwyżej pomóc dobrać wzmacniacz do kolumn lub w odwrotnej kolejności, jeśli na taką opcję byś się jednak zdecydował

 

druga sprawa to jakie masz preferencje muzyczne/brzmieniowe

 

Nie nie kupie tamtych od Ciebie

nikt ci nie każe, jakbym chciał sprzedać za wszelką ceną dawno wystawiłbym na allegro

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

Jakimś mega audiofilem to nie jestem. Lubię mocny czysty bass, sporo gram i oglądam filmy/seriale lecz nie są to żadne Blu-ray. Muzyka FLAC/MP3. Nie słucham metalu itp.

Pomieszczenie jest duże lecz nie jest to dosłowny prostokąt(wnęki wcięcia itp).

Może jak mi zadasz jakieś bardziej precyzyjne pytania to odpowiem dokładniej :P

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

1,5k to już jednak zbyt dużo. ogólnie mój budżet do około 1k. 1,3k - logitech z5500 na które na upartego mógłbym sobie pozwolić jeśli faktycznie warto. Ale czy tak jest?

Znalazł byś 1300 zł na plastikowe pierdziawy a na drewniane edifiery nie znalazł byś 200 zł więcej ?

 

S550 zgraniają dobre oceny w sieci i są polecane jako głośniki o klase wyżej niż zwykłe creativy czy logitechy.

 

Na twoim miejscu poważnie bym się zastanowił nad tymi edifierami :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=2lQKwsvxrFc

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

I jeszcze opinia z sieci.

 

"Edifier S550 are way better than Z5500 and Z906.

 

I had S550, then Z5500 and Z906 now... Sold Z906 and Z5500 next day."

 

z5500 wykraczają 300zł po za mój ustalony budżet. S550 wykraczają 500zł za mój ustalony budżet Idąc Twoją drogą dedukcji mógł był kupić sprzęt za 10k

Moim tokiem myślenia ?

 

Myśle że warto jest dopłacić 200 zł i kupić sprzęt który gra o klase wyżej niż logitech Z5500

 

Jest wykonany przedewszystkim ze sklejki a nie z plastiku.

Link to post
Share on other sites

Tonsil Voyager (dwie kolumny) i wzmacniacz za 200zł spokojnie dostaniesz. Max 1100zł a jakość bez porównania do zestawików dedykowanych do komputera gdzie pierdziawki wszystkie razem są co najwyżej rozmiaru średniej klasy wzmacniacza.

 

Te Creativy, Ligitechy itp odstaw na wstępie, chyba że chcesz poczuć różnicę subbiektywną ze względu na wydaną gotówkę :)

Link to post
Share on other sites

Pragnąłbym zwrócić uwage, ze do grania i ogladania filmów Logitechy z-5500 beda lepszym wyborem ze wzgledu na

Certyfikat THX®

Dekoder plus Dolby® Digital & DTS® i

Dolby® Pro Logic II. Jeszcze jednym plusem jest wejście optyczne, które mozna podpiac pod karte Asusa Xonar DX.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...