Skocz do zawartości

Wsparcie technoligii Lucid Virtu MVP przez płyty główne MSI


Recommended Posts

Witam

 

Zamierzam kupić komputer i zastanawia mnie kwestia obsługi technologii Lucid Virtu MVP przez płytę główną MSI Z77A-G45. Na stronie ASRocka widnieją konkretne informacje co do wsparcia technologii Lucid Virtu, natomiast na stronie MSI brak jakichkolwiek informacji na ten temat. Stąd proszę o rozwianie moich wątpliwości co do obsługi technologii Lucid Virtu MVP przez płytę główną MSI Z77A-G45.

Edytowane przez kowal22
Link to post
Share on other sites

Nie korzystam jeszcze, ale zamierzam. Póki co, świeżo złożyłem zestaw, do tego wciąż niestabilny WIN 8 w wersji pre-realese.

Uznałem, że za dużo zmiennych na raz, żeby dodatkowo uruchamiać kolejną niedopracowaną technologię. Poczekam jeszcze trochę, jak będę miał ostateczną, stabliną wersję Windowsa 8 to zacznę korzystać. Do tego czasu powinni jeszcze trochę usprawnić Lucid Virtu.

Tutaj masz link do artykułu o tej technologii

http://pclab.pl/art49897.html

Link to post
Share on other sites

OK, dzięki wszystkim za odpowiedz. Stwierdzam teraz, że to całe Lucid Virtu nie wnosi jakiegoś spektakularnego wzrostu wydajności, więc przy wyborze płyty głównej po prostu pominę tę kwestie i stąd mam następne pytanie, mianowicie: jaką płytę polecilibyście do procka i5 2500k i grafiki HD 7950. Jeśli chodzi o kwestie finansowe to zdolny jestem przeznaczyć na płytę ok 450 zł. Jestem ciekaw waszych propozycji :).

Link to post
Share on other sites

Stwierdzam teraz, że to całe Lucid Virtu nie wnosi jakiegoś spektakularnego wzrostu wydajności,

Bo ta technologia nie jest odpowiednikiem turbodoładowania w silniku spalinowym. Jej celem jest jedynie poprawienie synchronizacji karty graficznej z monitorem i w efekcie zwiększenie komfortu gry, a także ewentualne dynamiczne zarządzanie energią w trybie 2D

 

jaką płytę polecilibyście do procka i5 2500k i grafiki HD 7950.

Jeśli nie będziesz korzystał z wyjścia graficznego na płycie, to ciekawą propozycją jest Asrock P67 Pro 3, tani i względnie dobrze wyposażony z bardzo dobrą sekcją zasilania. Ewentualnie Asrock Z77 Pro 4. Rozważ też MSI ze względu na niski pobór prądu i dobre wsparcie techniczne, np właśnie MSI Z77A-G45. Jak już pisałem, ja wybrałem Gigabyte Z77X-UD3H, bo ma sporo portów USB 3.0, DVI i Lucid Virtu, ale jej nie polecam, wsparcie mają beznadziejne, nie odpowiadają na e-maile, a sterowniki do płyty głównej wpierają tylko Windows 7 i Windows XP (totalnie nic więcej, nie mogłem zainstalować Visty, nota bene to ostatni raz kiedy wydałem pieniądze na Gigabyte'a, 4 lata temu z płytą za 350 zł dostałem całe pudełko akcesoriów, teraz dają tylko dwa kable Sata, do płyty za prawie 500 zł). Trochę powyżej Twojego limitu 450 zł powinieneś znaleźć ASUS P8Z77-V LX. Możesz jeszcze rozważyć coś Intel'a, ale zdecydowanie większość poleci Ci Asrock P67 Pro 3, bo to bardzo dobra płyta za rozsądne pieniądze.

Edytowane przez Cleaner_1980
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...