Skocz do zawartości

Recommended Posts

Obecnie posiadam Chieftec cx-05b-b i zastanawiam się czy nie zmienić go na CM Dominator II 692 Advanced. Tylko czy to ma sens?

 

Wyciągajacy - 2x SilentumPC Zephyr 120mm na górze i z tyłu obudowy.

Wciągajacy - 2x BeQuiet 92mm na boku obudowy przy dyskach.

Jest jeszcze jedno wolne miejsce na boku przy dyskach na 92mm.

 

Konfig:

Procesor: i7 930 (właśnie zmieniam cooler na noctua NH-D14 SE2011 aby uzyskać 4Ghz)

MoBo: Asus Rampage III Extreme

Grafika: gtx670 Asus DirectCU II TOP

Zasilacz: BeQuiet Dark Power Pro P8 900W

Ram: OCZ3P1600LVGK 3x2GB

Dyski: 2x WD5000AAKX Raid0

 

Czy różnice w temp będą na tyle znaczące aby zmiana obudowy miała sens?

Ile bym mógł dosać za mojego chefteca?

 

Proszę o porady.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Obecnie mam zalman CNPS 9500A Led blue 3,6Ghz 75 stopni przy 1,2V więc zmieniam chłodzenie aby wkręcić na co najmniej 4Ghz a może i więcej jeśli temp będą akceptowalne. Grafiki na razie nie widzę sensu bo wszystko działa bez problemu i temp w sumie też bez jakichś większych zarzutów choć nie ukrywam że mogły by być niższe.

NB do 60 stopni

 

Ogólnie zastanawiam się czy różnica w temp będzie odczuwalna i czy taka zmiana ma jakikolwiek sens.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

pasta to zalman STG2 i zmieniałem ją ostatnio lecz jakoś kolosalnej poprawy nie zobaczyłem lecz oczywiście jakaś była. Chłodzenie CPU zmieniam na 100%.

Orientujesz się za ile mogę moją obudowę sprzedać? 150zł dostanę? Jeśli tak to wiadomo trzeba by dołożyć 200zł tylko właśnie zastanawiam się czy taka zmiana obudowy ma sens bo wiadomo to jakiś wydatek jednak jest.

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Odpisałem Ci na prv i przypomnę już to co pisałem:

 

więcej odczujesz po zmianie coolera CPU i pasty (10-15 stopni) niż po zmianie obudowy (zależnie od poziomu OC gdzieś między 5 a 10 stopni)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...