Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Od marca mam problem związany z grami PC oraz z resetowaniem komputera. Problem jest specyficzny i rzadki, szukałem informacji na ten temat w internecie lecz nic nie mogłem znaleźć.

Problem jest następujący:

Kiedy gram sobie w obojętnie jakie gry to po 10-20 minutach komputer sam automatycznie się wyłącza lub czasem restartuje. Kiedy to następuje monitor przechodzi w stan uśpienia i nie pokazuje żadnego obrazu a dźwięk z gry (np. odgłos wystrzału z pistoletu) przycina się jak stara płyta. Jednak najważniejsze jest to, że tuż przed tym następuje znaczący wzrost obrotu WSZYSTKICH wiatraków chłodzenia.

Co ciekawe mam taki problem przy byle jakiej grze, nie ważne czy to Maincraft, Twierdza Krzyżowiec czy Crysis 2 oraz Runes of Magic.

 

Robiłem reinstal win7 czyba z dziewięć razy próbując z 64 i 32 bitowymi wersjami, sprawdzałem też Viste i XP. Instalowałem najnowsze sterowniki do wszystkich urządzeń oraz te bardzo stare na których grałem zanim pojawił się problem. Kombinowałem z najniższymi detalami i różnymi rozdzielczościami i nic.

 

Mój komputer to:

Zasilacz Feel 3 - 400ATX Ilumination 400W

Płyta Główna Acer G43T - AM V2.0

Napęd DVD DH - 16AASH

GPU Nvidia GeForce GT 320 1GB

Procesor Intel Core 2 Quad 2.50Ghz

Ram 6GB DRR5

Windows 7 Ultimate 64Bit

Monitor Flatron E2250V 1920x1080

Edytowane przez IsarLoyu
Link to post
Share on other sites

Znajac zycie tam gdzies jest jakis bluescreen. Przejrzenie logow drwatson moze dac cos wiecej. Ja jednak bym wyczyscil caly komputer glownie mysle tu o chlodzeniu karty i procka. Nowa pasta termoprzewodzaca tez moze pomoc. Teraz jest goraco i przy grach (jakby nie bylo minecraft jest pisany w javie i to wbrew pozorom bez modow optymalizujacych gre potrafi dosc sporo zajac procesor przez co ten nawet najmocniejszy grzeje sie jak zly) zakurzone komponenty nie beda wyrabiac.

Link to post
Share on other sites

No więc tak: Czyszczę dokładnie komputer raz na miesiąc odkąd zaczęło się to robić więc na bank nie jest to wina kurzu, gdyby była to po wyczyszczeniu np. za drugim razem problem by się rozwiązał. W logach nie ma żadnych błędów, jest jedynie jeden błąd ze sterownikiem myszy i drukarki ale to chyba nie problem. Bluescreen od death odpada, dobrze wiem jak to wygląda i nawet jeśli by był przy wyłączonym monitorze to zauważyłbym w logach. Co do temperatury to w stanie spoczynku (używanie przeglądarki) GPU ma 49 stopni a podczas grania 89 (producent pisze że może być do 105 stopni).

Link to post
Share on other sites

No więc tak: Czyszczę dokładnie komputer raz na miesiąc odkąd zaczęło się to robić więc na bank nie jest to wina kurzu, gdyby była to po wyczyszczeniu np. za drugim razem problem by się rozwiązał. W logach nie ma żadnych błędów, jest jedynie jeden błąd ze sterownikiem myszy i drukarki ale to chyba nie problem. Bluescreen od death odpada, dobrze wiem jak to wygląda i nawet jeśli by był przy wyłączonym monitorze to zauważyłbym w logach. Co do temperatury to w stanie spoczynku (używanie przeglądarki) GPU ma 49 stopni a podczas grania 89 (producent pisze że może być do 105 stopni).

memtest był robiony? napiecia/sprawnosc zasilacza sprawdzona? Edytowane przez geforce_tm
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Przepraszam za post pod postem ale problem znowu się pojawił. Po wyczyszczeniu wszystkiego dokładnie i nałożeniu nowej pasty termoprzewodządzej przez 2 tygodnie komputer śmigał jak nowy. Jednak dwa dni temu komputer znów zaczął się automatycznie wyłączać nawet przy prostej grze minecraft (mam 6GB ramu) nie mówiąc już o grze Tera do której mam 7 dniowy klucz beta.

Pomóżcie, nie ma żadnych błędów w logach. GPU w trakcie gry osiąga normę 80 stopni zaś CPU pracuje w 70%.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...