Skocz do zawartości

Wybór obudowy ~300zł


Recommended Posts

Witam!

 

Od pewnego czasu dumam nad zakupem nowej obudowy mieszczącej się w kwocie 300zł. Po przeczytaniu wielu recenzji moją uwagę przyciągnęły 4 modele, mianowicie:

-Silentium Regnum L50 pure black

-Corsair 300r

-Fractal Design core 3000

-Cooler Master HAF 912 plus

 

Co się dla mnie liczy? Przede wszystkim wentylacja, jakość wykonania no i w pewnym stopniu cisza - choć to odgrywa najmniej znaczną rolę.Do tej pory Regnum był moją cichą faworytką, ale ostatnio przeczytałem sporo złych opinii, co wstrzymuje mnie przed jej zakupem.

Prosiłbym o opinie użytkowników posiadających którąś z owych obudów.

 

Z góry dziękuję i oczywiście będę nagradzał plusikami posty wnoszące coś do tematu:)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli kryterium jest jakość to wybrałbym Fractala. SilentiumPC troszkę (moim zdaniem) wtopiło z gorszą jakością w L50 w stosunku do innych ich produktów. Dodatkowo sądzę, że warto dorzucić do Arc Midi, ale to już twoja decyzja.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Od pewnego czasu dumam nad zakupem nowej obudowy mieszczącej się w kwocie 300zł. Po przeczytaniu wielu recenzji moją uwagę przyciągnęły 4 modele, mianowicie:

-Silentium Regnum L50 pure black

-Corsair 300r

-Fractal Design core 3000

-Cooler Master HAF 912 plus

 

Co się dla mnie liczy? Przede wszystkim wentylacja, jakość wykonania no i w pewnym stopniu cisza - choć to odgrywa najmniej znaczną rolę.Do tej pory Regnum był moją cichą faworytką, ale ostatnio przeczytałem sporo złych opinii, co wstrzymuje mnie przed jej zakupem.

Prosiłbym o opinie użytkowników posiadających którąś z owych obudów.

1. Żadna z tych obudów nie zagwarantuje Ci ciszy bo to obudowy meshowe (a one nie wyciszają).

2. O Carbide 300R zapomnij bo to straszne sitko (chyba, że lubisz często sprzątać komputer).

3. Gdyby coś było nie tak z Regnumem L50 nie tak, to nie dostawałaby pozytywnych opinii w każdym teście ;) Poza tym przecież od czego jest gwarancja? :)

4. Cooler Master 690 II też jest wart rozważenia :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za komentarze i opinie!

Jeszcze jakby ktoś mi mógł wytłumaczyć jaka jest różnica pomiędzy http://www.morele.net/obudowa-cooler-master-rc-692b-kkn5-439325/ a http://www.morele.net/obudowa-cooler-master-dominator-ii-692-lite-czarna-bez-zasilacza-rc-692-kkn3-320268/ oprócz ceny i ilości slotów rozszerzeń.

Link to post
Share on other sites

Udało mi się zamówić Corsair'a 400R + 1 wentyl be quiet shadow wings ( high speed 2200rpm) od kolegi z forum :P. Czyli w sumie będą 4 wentylki. Jakie jeszcze dobre, w miarę tanie wentyle polecacie?. I czy ten be quiet będzie dobrze zaciągał powietrze od dołu ?

Link to post
Share on other sites

A propos filtrów, to słyszałem, że można zaoszczędzić zrobić jakieś prowizoryczne z pończochy lub rajstop :D Swoją drogą nie mam dużo kurzu w pokoju, odkurzam i wycieram regularnie. Dotychczasowa obudowa stoi otwarta i nie kurzy się zbytnio. Pewnie w przyszłośći dokupię odpowiednie filtry jak wpadnie trochę kasy :]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...