Skocz do zawartości

Skype - kolega słyszy dźwięki z mojego kompa.


Recommended Posts

Witam,

Mam problem, gdy rozmawiam na skype, mój kolega słyszy dźwięki z mojego komputera, cicho, ale słyszy. Mam słuchawki. Mix Stereo mam wyciszone, a gdy włączę, to wtedy on słyszy wszystko i dźwięki z mojego, jak i ze swojego komputera i słyszy siebie itp. I najlepsze jest to, że gdy wyciszam mikrofon on dalej słyszy dźwięki z mojego komputera.

Da się temu jakoś zaradzić?

Link to post
Share on other sites

Podsłuchu nie ma xD, jak wyciszam mikrofon w kablu to nie słyszy tylko mnie, jak wyciszę już przez skype, to wycisza całe. Mix stereo mam wyłączone. Nie ma jakiegoś sposobu na wyłączenie tego?

Edytowane przez Azielok
Link to post
Share on other sites

Dla Windows 7 w Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Dźwięk, zakładka Nagrywanie wejdź we Właściwości mikrofonu i w zakładce Poziomy wciśnij ikonę głośnika, to całkowicie wyciszy mikrofon.

 

Więc w kolumnie Głośność mikrofonu zafajkuj Wycisz Edytowane przez siban
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, dokładnie w tym okienku zrób to co napisałem

W oknie Regulacja nagrywania przejdź do Opcje\Sterowniki zaawansowane. Pod regulacją głośności mikrofonu pojawi się przycisk Zaawansowane.

A następnie pozostaw puste pole w pozycji Wzmocnienie 20dB. Edytowane przez siban
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, wszystko się zgadza. Pierwsze okno (z pierwszego linka) to panel zatytułowany Głośność główna gdzie ustawiasz głośność na poszczególnych wyjściach. Tym oknem nie będziemy się zajmować. Drugie okno (z drugiego linka) to panel o tytule Regulacja nagrywania i tu ustawiasz głośność na wejściu. W tym oknie przechodzisz do menu Opcje\Sterowniki zaawansowane i wtedy powinien pojawić się ten magiczny przycisk Zaawansowane. Normalnie on jest niewidoczny jak u Ciebie.

Edytowane przez siban
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmmm.. rozumię i się zastanawiam co z tym fantem zrobić. Spróbuj zmniejszyć w tym okienku głośność mikrofonu do trzeciej kreski.

Jeśli chcesz sprawdzić co dokładnie słyszy twój kumpel, to załóż słuchawki, uruchom jakąś muzykę i windowsowy Rejestrator dźwięku. Nagraj kilkusekundową próbkę i odsłuchaj. Jeśli nie będziesz słyszał muzyki w tle tylko siebie to nie ma innej opcji - kumpel też nie będzie słyszał.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W regulacji nagrywania jak jest na maxa to mnie słychać dobrze, ale muzykę słychać głośno, tak 1/3 albo 1/4 mojej głośności, tego to się nawet nie spodziewałem. Od razu zmniejszyłem na 1 od dołu, muzyka ledwo się może o połowę zmniejszyła, a mnie jakoś 1/5. Gdy zmniejszyłem do końca nie słychać muzyki, a mnie to oczywiste.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie masakra jakaś. Jak masz możliwość to pożycz inne słuchawki z mikrofonem i sprawdź na swoim sprzęcie. Na chwilę obecną dalej nie wiadomo czy to ich wina czy może jakichś ustawień w systemie, a coś trzeba wykluczyć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...