Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam zastanawiałem się nad nowym chłodzeniem do owego procka (Zależy mi na wyglądzie jak i wydajności) Cena narazie nie gra roli.

Aktualnie mam na celu:

Prolimatech genesis

Zalman cnps12x

 

Mobo: Gigabate GA-990FXA-UD5

Buda: Corsair 500r

Radiatory ramu nie wychodzą poza pcb.

 

Jakieś propozycje?

Link to post
Share on other sites

dośc wydajne są thermaltek contac 29 bp/spc fortis/zalman performa i do ceny 150 zł, możesz sobie obczaić.

 

Może i są wydajne, ale z wyglądu rewelacji nie ma :)

 

Zastanawiałem się nad noctua nh-d14 ale wentylatory są okropne.....

Link to post
Share on other sites

Kup sobie np. Thermalright HR-02 Macho. Bez problemu schłodzi tego Phenoma nawet po dużym OC i jego cena nie "zabija".

https://www.cooling.pl/thermalright-hr02-macho-rev-2,produkt,553661.html

 

Albo wydajne prawie jak Noctua NH-D14 Thermalright Venomous X + AM3 bolt-thru kit + Arctic F12 PWM i przy tym ok 90zł tańsze.

http://www.proline.pl/?p=TR+VENOMOUS+X

https://www.cooling.pl/thermalright-adapter-am2am3-boltthru-kit-revc,produkt,552859.html

https://www.cooling.pl/arctic-cooling-fan-f12-pwm,produkt,552148.html

Edytowane przez nissky
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zmieścić się zmieści, ale to "bydlę" może jest bardzo wydajne, ale po pierwsze:

1. Phenom II X4 nie produkuje aż tak dużych ilości ciepła (nawet po podkręceniu do 4Ghz),, nie to co np FX-8150 @ 4ghz czy Phenom II X6 @ 4Ghz. Nawet taki SilentiumPC Fortis da sobie z nim radę

2. Ten Phanteks kosztuje prawie 400zł, co sprawia że jest to nie opłacalne chłodzenie w stosunku do tego jaką ma wydajność chłodzenie. Taki Venomous świetnie sobie z tym Phenomem poradzi a przy tym jest prawie 2 razy tańszy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zmieścić się zmieści, ale to "bydlę" może jest bardzo wydajne, ale po pierwsze: 1. Phenom II X4 nie produkuje aż tak dużych ilości ciepła (nawet po podkręceniu do 4Ghz),, nie to co np FX-8150 @ 4ghz czy Phenom II X6 @ 4Ghz. Nawet taki SilentiumPC Fortis da sobie z nim radę 2. Ten Phanteks kosztuje prawie 400zł, co sprawia że jest to nie opłacalne chłodzenie w stosunku do tego jaką ma wydajność chłodzenie. Taki Venomous świetnie sobie z tym Phenomem poradzi a przy tym jest prawie 2 razy tańszy.

Owszem nie produkuje, ale w przyszłości mam zamiar załadować buldożera albo i złożenie nowego kompa z i7 na pokładzie.

(Zależy ile uda mi się zaoszczędzić :) ). A chłodzenie kupuje się raz a porządnie więc czemu nie :) choć fakt faktem cena bardzo wysoka.

 

Mam jeszcze 1 drobne pytanko czy w razie awari wentylatora w zalmanie cnps12x, będzie można wymienić samemu wentylator czy będzie trzeba wysłać na gwarancję?( Nie zdecydowałem się jeszcze, ale pytam się tak na przyszłość)

Link to post
Share on other sites

Te wentylatory są niestety niestandardowe i nie można ich osobno kupić. Jeśli defekt by powstał w momencie gwarancji to poprostu oddajesz chłodzenie do serwisu. Tylko że to chłodzenie nadaje się najlepiej na socket 2011 z powodu dużej podstawy przez którą przechodzi 6 ciepłowodów. Tyle że IHS Phenomów nie jest taki wielki jak IHS procesora do socketu 2011 i 2 ciepłowody będą wogóle nie używane i z tego powodu chłodzenie nie rozwinie pełnej wydajności.

http://www.frazpc.pl/artykuly/919235-3,Zalman_CNPS_12X.html

 

Jak widać na 2500k który też ma dość mały IHS to chłodzenie nie sprawuje się za

rewelacyjnie.

 

A co do Bulldozera, po OC Venomous X sobie też z nim poradzi. To niepozorne chłodzenie ma naprawdę wydajnośc prawie jak Noctua NH-D14. Ale jak chcesz. Jeśli Venomuos Ci się nie podoba i chcesz coś jeszcze bardzo wydajnego za ok lub ponad 300zł to bierz np Thermalright Silver Arrow/Silver Arrow SB-E albo BeQuiet Daro Rock PRO2.

Edytowane przez nissky
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A co do chłodzeń "bez wyposażenia" jakie wentylatory byście polecili.

Do gustu mi przypadły te dwa modele:

Bitfenix spectre led 120mm

Enermax T.B. Silence PWM UCTB12P 120mm

Edytowane przez siwers90
Link to post
Share on other sites

Zostały 4 chłodzenia do wyboru :D

Be quiet dark rock pro c2

Venomous X + Enermax T.B. Silence PWM UCTB12P 120mm.

Prolimatech Megahalems + Enermax T.B. Silence PWM UCTB12P 120mm.

Zalman cnps12x (Brał bym na miejscu ale niestety brak możliwości własnoręcznej wymiany wentylatorów i nie wykorzystanie całkowitego potencjału chłodzenia, ździebko mnie rozczarowało, aczkolwiek wyglądem powala resztę chłodzeń jakie udało mi się napotkać)

 

Chłodzenie zakupię w przyszły poniedziałek, do tego czasu zastanowię się które z powyższych chłodzeń wybrać.

Jeśli ktoś by chciał coś dodać, to z miłą chęcią przyjrzę się temu :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...