Skocz do zawartości

P35 Platinum dziwny start z potrzebą naciśnięcia klawisza


Recommended Posts

Witam!

 

Mam przedziwny problem (chyba) z płyta. Mianowicie gdy włącze komputer musze koniecznie nacisnac klawisz na klawiaturze tak by komputer wyświetlił bios i przeszedł do ładowania systemu. W przeciwnym razie bedzie dochodził do stanu diodek na płycie "r g g r"* czyli wedle instrukcji do "Processor Initialization" po czym restartował i tak w kółko.

Oczywiscie sprawdzałem na innym procesorze (e5200) jak i innych pamieciach (corsair xms2) innej karcie (7300GT) lecz nie przyniosło to żadnej poprawy. Jedynie gdy sprawdzałem na innym zasilaczu u kolegi płyta działała normalnie. Kupiłem wiec nowy OCZ 600W ku mojemu zdziwieniu przypadłość dodatkowego klawisza nadal występuje. Posta pisze właśnie z tego komputera.

 

Stało się tak po wieczorze gdy renderowałem. Burza nie była bezpośrednio nademna więc się nie przejąłem. Komputer wtedy działał normalnie i normalnie się wyłaczył po skończonym renderku. Co ciekawe inny komputer który nie był podłaczony do prądu ani do żądnego innego kabla ma podobna przypadłość z tym, że wyświetla BIOS a "przycina" sie na sprawdzeniu ramu. Oczywiscie nacisniecie dowolnego klawisza pomaga.

 

Czy ktoś się spotkał z czymś takim? Czego może to być wina?

Próbowałem już wszystkich metod które znam. Zastanawiam się nad przeflashowaniem BIOSu, ale mam obawe czy nie pogorsze sytuacji.

 

Edit: Zapomniałem dodać, że w tamta chwile jak i teraz komputer był niepodkrecany.

 

Konfiguracja

mobo: p35 platinum msi

cpu q9450

gpu gtx280

ram geil ddr2 cl5 2x2GiB

psu poczatkowo chieftec 450W teraz OCZ 600W

 

* r - czerwona; g - zielona

Edytowane przez matronix
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...