Skocz do zawartości

Brak sygnału PC do tv przez hdmi


Recommended Posts

Witam jestem tutaj nowy ale mam nadzieje ze uda mi sie uzyskac tutaj pomoc.

 

Mianowicie :

 

Mam problem z podłączeniem TV do komputera próbowałem podłączyć komputer przez kabel 8 m HDMIFullHD firmy YRYX . W PC mam karte graficzną GeForce GTX 580 (jestem bardzo z niej zadowolony polecam).Niestety TV LCD LG nie wykrywa mi połączenia oraz PC nie wykrywa mi TV

 

Podsumowując :

 

* karta graficzna GeForce GTX 580

* tv 42 LCD LG

* monitor 23 Samsung SyncMaster

* kabel HDMI (FULL HD) 8 M firmy XRYX

 

PS.Kompletnie się nie znam na tych rzeczach prosił bym o wytłumaczenie jak dla debila.Dziękuję z góry za pomoc

Link to post
Share on other sites

Może po prostu nie ustawiłeś odpowiedniego źródła obrazu w TV? Przykładowo kartę graficzną podłączyłeś do gniazda HDMI1, a w telewizorze masz ustawione na np. HDMI2/bądź inne źródło obrazu.

 

nie nie nie mam wszystko ustawione , ustawilem nawet w tv ze wyjscie te co jest podlaczone ma byc przystosowane do PC

Link to post
Share on other sites

Mam GTX460 - sam się namęczyłem by mieć obraz na TV.

1.Ustaw w TV że HDMI np 1 to PC

2.Ustaw w sterownikach od karty że masz drugi monitor, ja przeważnie klonuje obraz na TV

 

http://img521.imageshack.us/img521/1600/93975039.png

 

Sprawdź też pod innym HDMI , bo niestety często się zdarza, że gniazda są uszkodzone w TV

Edytowane przez manix82
Link to post
Share on other sites

W sterowniku, "Konfigurowanie Monitorów" zaznacz oba monitory "ptaszkiem", w "Dostosuj rozmiar i pozycję pulpitu" wybierz opcje wykonaj skalowanie przez Monitor/Telewizor (jeśli wiesz że posiada jak brak to skalowanie przez sterownik), karta ma miniHDMI czy zwykle? (jeśli mini i masz przejściówkę od producenta to jest ona walnięta).

Po tych operacjach brak obrazu;

podłącz tylko HDMI od tv (gniazdo najlepiej HDMI3/HDMI port 3) restart kompa po odpaleniu się systemu, sterownik powinien ustawić się samoistnie tak aby wyświetlać obraz. :D

Pozdr,

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...