Skocz do zawartości

Win 7 64bit problem


Recommended Posts

Witam.

Ostatnio dokupiłem sobie ramu, a żeby całoś była obsłużona przez system zainstalowałem sobie win7 64 bit. Wcześniej miałem zainstalowaną wersję 32bit działąjącą z nowym ramem i było dobrze. Po instalacji 64 bit gry starsznie się cinają . Na przykład podam Crysisa 2, który w takich samych ustawieniach osiąga ledwo 30fps ( a i tak to rzadkość) , a wcześniej było po 45-60. Próbowałem ze steronikami do grafy, chipsetu na płycie i skończyły mi się pomysły.

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez dudek079
Link to post
Share on other sites

Zrób pełny update systemu wszystkie łatki i poprawki, serwis pack 1. Czysty Win 7 64bit nie śmiga dobrze. Zainstaluj sobie Drivereasy(darmowy soft do aktualizacji sterowników) wtedy sprawdzisz czy masz prawidłowo zainstalowane sterowniki. To że instalujesz cały pakiet sterowników nie oznacza że wszystko instaluje się prawidłowo. Pojedyncze sterowniki nadal mogą być nie aktualne i spowalniać działanie systemu. Ten program Ci to ułatwi.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Co ty za przeproszeniem pierdoły sakret opowiadasz.

Windows jak mamy mało ramu bierze on jakoś na podstawie obliczeń ram, i przy malej ilosci może to sie wydawać dużo. Jednak jezeli uruchomimy aplikacje, Windows zwalnia ram by udostępnić go aplikacji.

 

Ja mam pełno pierdół poodpalanych z przeglądarką,skype,steam, antywirem i wiele więcej i nie zajmuje mi nawet 2gb przy 16gb ...

Faktycznie bardzooo ramożerny jak linux

Link to post
Share on other sites

Rozumiem że wszystkie gry tak tną. Bo jeżeli dotyczy to tylko Crysisa 2 to może być coś z ustawieniami grafiki np. wyłącz synchronizacje pionową w każdej grze. Spróbuj zresetować ustawienia 3D sterowników. Podaj całą specyfikację sprzętu bo nie wiadomo czy nie w sprzęcie tkwi jakiś problem. Zobacz czy nie masz jakiś konfliktów w Menadżerze urządzeń. Sam mam Win7 64bit i na początku gry nie śmigały jak trzeba(niebieskie ekrany). Po aktualizacjach wszystko się uspokoiło. Mimo to nadal są jakieś drobne mankamenty np. w Battlefield 3 mam podwójny dźwięk.(ale to wina gry nie systemu). To i tak systemu bym nie zmienił. Spróbuj zresetować ustawienia biosu a jak nie pomoże, możesz uaktualnić bios w płycie głównej. Niektóre modele płyt głównych miały jakieś problemy z obsługą win7 64bit. Na pewno aktualizacja nie zaszkodzi. Zacinanie gier to spory problem jest masa rozwiązań na necie poszukaj może na coś wpadniesz. Każdy problem z systemem da się jakoś rozwiązać w ten czy inny sposób.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...