Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

jak w temacie, mam problem z podkręceniem E5200. Moja płyta główna to Gigabyte P31-ds3l z biosem F9, pamięci to 2x1GB Patriot pdc22g6400llk. Na wielu stronkach wyczytałem, że tego proca można odrazu nakrecić na 3.0GHz, więc od tego zacząłem. PCI-e ustawiłem na sztywno 100MHz, FSB do Pamieci 1:1, napięcie ustawiłem 1,25V dla proca, 240x12,5 dało ładne 3,0GHz, powyłączałem opcje automatycznego podkręcania przez płytę główną. Odrazu zaznaczam, że zasilacz to OCZ ZS 650W. Zapisałem ustawienia, systemik się załadował, odpaliłem Orthosa i odrazu wywaliło błąd. Temperatury są jak najbardziej w porządku, w dodatku na procku spoczywa Spartan od SilentiumPC ;]. Nie mam pojęcia co mogłem schrzanić i tu proszę o pomoc.

 

Z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites

ok dzięki to popróbuję i jak nadal będzie źle to napiszę

 

procek leci na 3.0GHz , ale jedno mnie zastanawia. Dlaczego wartości napięcia CPU ustawione przeze mnie w biosie nie są takie same jak w speedfanie czy tez cpu-z? W biosie ustawiłem 1,275V, zaś w CPU-z mam 1.216V i tyle samo w speedfanie. Czy to normalne?

Link to post
Share on other sites

Na P31 powyżej 333MHz na szynie i PCI-E na sztywno 100MHz możesz mieć problemy z odpaleniem kompa, możesz spróbować ustawić 101, 102 MHz, więcej nie polecam, chociaż można wyczytać na różnych forach, że niektórzy podbijają nawet do 115 MHz. Miałem tę płytę i mój E8400 słabo się kręcił. Lepsze są na P35, P45.

Link to post
Share on other sites

Kolejna sprawa to to, że na obciążonym orthosem CPU jest napięcie 1.216V, a na normalnej pracy jest wyższe bo wynosi 1.231V. Może tak być? Oprócz tego jak obciążam proca orthosem to jest ok i nie ma błędów, a LinX pokazuje błędy;/ o co tu chodzi?

Link to post
Share on other sites

Zwolas

Na tej płycie robiłem nawet 130 mhz na PCI, a na codzień chodziła na 118 mhz. Jednak już po półtora roku zaczęła powoli szwankować karta sieciowa. Więc jednak coś w tym jest, że po podniesiu cośbędziesz szwankować prędzej czy później.

 

Co do skaczących napięć nie ma się czego pzejmować to noramlne. Masz idealny procesor do OC na tej płycie, zanim dojdziesz do tych 333 fsb to już 4.0 GHzzobaczysz na liczniku ;D. WIęc wiekszych problemów nie będziesz z nią mieć ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...