Skocz do zawartości

Radiatory - karta graficzna - jak usunąć?


Recommended Posts

Witam serdecznie! Obecnie mam kartę graficzną MSI GeForce GTS 450 512MB. Chłodzenie było niezbyt wydajne i strasznie głośne, musiałem więc wymienić na coś ciekawszego. Wybór padł na Arctic Cooling Accelero Twin Turbo Pro. Ogólnie - super, cisza na max obrotach i temp. nie przekraczająca 40*. Jednak trochę czasu minęło - chciałbym wymienić kartę graf. na HD6870, która też jest kompatybilna z tym chłodzeniem.

 

Chciałbym się zapytać czy jest szansa na odklejenie/odczepienie tych małych radiatorków z kości pamięci/sekcji zasilania. To może bym zamontował z powrotem fabryczne chłodzenie i jeszcze gdzieś tego gtsa sprzedał :)

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Spróbuj podgrzać radiatorki, np. za pomocą suszarki do włosów, powinny bez problemu odkleić się po podgrzaniu. Niestety jeśli chcesz te radiatorki ponownie przykleić na nową kartę, musisz na nich wymienić taśmę termoprzewodzącą. (do Twin Turbo Pro nie dołączano kleju, radiatorki były w standardzie z taśmą termo.)

Musisz kupić coś takiego by ich ponownie użyć:

http://allegro.pl/oryginalna-dwustronna-tasma-termoprzewodzaca-3m-i2457817153.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

radiatory przykleiłeś na taśmę czy klej??(termoprzewodzące oczywiście)

Oczywiście na taśmę, już standardowo przyklejoną do tych radaitorków.

 

powinny bez problemu odkleić się po podgrzaniu.

Serio? to jakim cudem do tej pory się nie odkleiły?

Link to post
Share on other sites

...lub też odwrotnie, czyli ja wkładałem kiedyś kartę w folii antystatycznej do zamrażalnika na parę minut i potem odrywałem. ;)

U ciebie może żyletką dałoby się podcinać tą taśmę bo cienka pewnie nie jest, a potem resztę „skulać".

Edytowane przez wormadam
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...