Skocz do zawartości

Aprilia RS 50 :)


Recommended Posts

Hejka

jako że nie tylko komputerami człek żyje to wstawie tu ogłoszenie o moim motorku.

Jest to APRILIA RS 50, zarejestrowana na motorower więc mozna śmigać nią mając kartę motorowerową lub dowód osobisty. Rok 1998, przebieg 21000 i rośnie. Motorek oczywiście na chodzie. Stan techniczny jak i wizualny dobry. Wiadomo nie jest to nowy więc są drobne ryski, które nie wpływaja na wspaniały wygląd motoru. Widząc go pierwszy raz ciężko się nastawić na to że to tylko 50-tka :P Spalanie ok 4L/100km. Jest to dwusów. Do baku lejemy czystą benzynę. Motor sam robi mieszankę, do specjalnego pojemniczka wlewamy olej. Wymieniłem na jesień tarcze sprzęgła i tylnią oponę. przednią wypadało by już zmienić. Prędkość max ze mną (75kg) ok 110km/h, w dwie osoby ok 100km/h.

Wrazie dodatkowych pytań proszę priv :)

Wygląd RS

Motor do obejzenia w miejscowości RAFA (15km od Bydgoszczy) Cena: 3400zl :) mozna się dogadać, szczególnie jak ktoś by miał Yamaszkę xj600 XD

Edytowane przez 8slawek8
Link to post
Share on other sites

Ja mu nie mówie że NIE może, tylko że na scigacz.pl ktore jest duzym forum motocyklowym potencjalnie każdy będzie zainteresowany kupnem a tutaj to może jakaś mała grupa użytkowników interesuje się też motocyklami.

Link to post
Share on other sites

aleksander12 to jest tylko piedziesiatka. Jak dla mnie to wstyd jezdzić kibelkami, przez nie których nazywanych skuterami :P a co do pojemności 125cm to i tak jak kupisz nowego to masz blokade najpierw do 80km/h poźniej do 110km/h a prędkość max to ok 150. Ale to zależy od modelu i marki. Jak na pierwszy motorek do jest strzał w dziesiątkę. Jak kolega wyżej napisał dzwięk to jest niestety utrapienie dwusuwów. Więc nie ważne czy kupisz 50ccm czy 125 dwusów będzie "pierdział" nawet 250 w dwusuwie pierdzą niesamowicie :P No chyba że m,.owimy o czterosuwie ale to już inna bajka ;) Prawko na kategorie A1 można robić od 16 lat. Za to 50-tką mozna śmigać od lat 13 :P Ja mam moją Apkę od wieku hmm.. 16 lat, czyli już 4 latka :P Po tych latach stwierdzam że nie chciał bym od innego motoru zaczynać :) (No nie wliczając starej WSK-i która stoi w garażu XD)

Link to post
Share on other sites

Co do przyśpieszenia w mieście z pod skrzyżowania prawie zawsze lepiej startuje niż samochody XD skutery ładnie wyglądają w lusterku :P no a jak podjedzie większy motorek to nawet o tym nie mysle żeby dobrze wystartowac ^^

A co do filmiku wyżej jest to nowszys model :P mają już troszke zmienione silniki co może też wpływać na dzwięk :)

Edytowane przez 8slawek8
Link to post
Share on other sites

Ja mam skuter peugeota i na przyśpieszenie do 100km/h biorę yamahę dt 125 z tym że to jest ponad 100cc w dwusuwie po lekkim tuningu.

Ale tuningowane 50 powinno Cię objechać bo nie musi wahlować 6-cioma biegami :) wiem że znajomy na aeroxie 50 z zmienionym wydechem,sprzęgłem i wariatorem kumpla z TZR 50 odstawiał na przyśpieszeniu.ps.Dodam że tzr seria.

Edytowane przez yorgol
Link to post
Share on other sites

wydaje mi się że aerox seria kontra rs albo tzr seria byłby szybszy ze względu na fakt że nie musi tak machać biegami, tu jest 6 przełożeń z czego pierwsze 2 bardzo krótkie.

No cóż, nie ma jak inaczej tego rozstrzygnąć jak wyścigiem ale chyba bardzo oftopujemy.

 

szukałem na yt takich porównań ale wszędzie ścigają się mocno tuningowane jedyne co znalazłem to taki filmik:

wydaje mi się ze oba mają tylko wydechy wymienione.

Edytowane przez yorgol
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...