Skocz do zawartości

OC karty graficznej 7870


Recommended Posts

Witam, nigdy wczesniej nie robilem OC karty graficzne.

 

Posiadam 7870 Sapphire

 

Sprawdzajac w programie Catalyst Control Center wartosci podane to :

 

Taktowanie GPU : 450

Taktowanie Pamieci : 1200

Temp : 38

Predkosc wentylatora : 20 %

 

Ustawienia taktowania GPU dla wysokiej wydajnosci : 1000

Ustawienia taktowania pamieci dla wysokiej wydajnosci : 1200

 

i teraz moje pytanie. czy mam podkrecac obie wartosci? I do ilu mniej wiecej powinienem to robic ? Nigdy tego nie robilem, nie mam zielonego pojecia co z tym zrobic :)

Link to post
Share on other sites

Podnosić taktowanie należy osobno. Zwiększasz na rdzeniu 5-10 robisz testy i tak dalej aż do osiągnięcia jak najwyższej stabilnej wartości. Później to samo z pamięcią. Polecam używać autorskiego programu do OC w zależności od producenta karty.

Link to post
Share on other sites

Po trochu, po trochu, sprawdzaj temperatury w jakimś programie rozgrzewającym kartę graficzną (nie znam niestety takich, ale możesz śmiało spróbować tego co jest dodany do MSI Afterburnera) i jak temperatury nie będą przekraczały powiedzmy 85C to podkręcasz, jak będzie dużo i będzie Ci np. przeszkadzał wiatrak, albo temperatura, to zmniejszasz. To trzeba na wyczucie, nikt nie powie Ci idealnie ile, poza tym teraz jest lato, komputer się bardziej nagrzeje przy 30C w pokoju niż przy 20C.. :)

 

Oo, Furmarkiem możesz, tak! Dobrze, jeśli jest 66C to spoko, jak będzie np. 80 to kończ z OC, tak sądzę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podnosić taktowanie należy osobno. Zwiększasz na rdzeniu 5-10 robisz testy i tak dalej aż do osiągnięcia jak najwyższej stabilnej wartości. Później to samo z pamięcią. Polecam używać autorskiego programu do OC w zależności od producenta karty.

łahahaha 5 mhz to można miesiąc podkrecac i jeszcze po 5 mhztach odpalasz marka weź takie rady to chyba dla 13 latków.

 

z tego co słyszałem ostatnio furmark potrafi uszkodzić karte. Do wydajności najlepiej unigine heaven,3dmark 11,3dmark vantage

 

Ostanio haha zawsze mógł przegrzać rdzeń co mogło skutkować zimnym i lutami.

Dobre ostanio czyli od wczoraj czy od kiedy??

 

Ja wale 100mhz na rdzeń i odpalam gierkę potem 50 i odpalam grę a ram to sobie sam kręć bo to całkiem inna bajka niż rdzeń.

Link to post
Share on other sites

ram dajesz aż wydajnośc staje w miejscu bądź spada, a rdzeń po ok. 50MHz aż wysstepują artefakty badź zawieszki i zaczymasz się cofać, aż jest ok. Potem już pozostaje zwiększanie napięcia na rdzeniu (i dalej MHz), wtedy przydaje się już kontrolowanie temp. i takie tam pierdoły.

Link to post
Share on other sites

Ok dzieki wszystkim

 

Mam 1150 / 1310 i smiga wszystko ok. Chcialem sprawdzic jak sie karta sprawuje przed OC i po OC w BF3 no i widze poprawe, teraz na ULTRA 1920 x 1200 4 x MSAA mam 45-70 fps , wczesniej mialem okolo 5 mniej , takze narazie tyle mi wystarcza, pewnie jeszcze bede podkrecac przy innych gierkach bo BF3 juz skonczylem :P

Link to post
Share on other sites

sprawdź bo to że działa w jednej grze ,wcale nie znaczy że jest stabilny.

 

łahahaha 5 mhz to można miesiąc podkrecac i jeszcze po 5 mhztach odpalasz marka weź takie rady to chyba dla 13 latków. Ostanio haha zawsze mógł przegrzać rdzeń co mogło skutkować zimnym i lutami. Dobre ostanio czyli od wczoraj czy od kiedy?? Ja wale 100mhz na rdzeń i odpalam gierkę potem 50 i odpalam grę a ram to sobie sam kręć bo to całkiem inna bajka niż rdzeń.

z tego co słyszałem ostatnio, furmark potrafi uszkodzić karte. Patrząc na to ,że nie używasz przecinków to się dziwię że nie wychwyciłeś sensu zdania ;d

Edytowane przez Ozored
Link to post
Share on other sites

zrobilem test heaven benchmark i wyszlo mi 39 fps

 

przy 1920 x 1200

4xAA

direct11

teselation extreme

i cala resztra high / enabled

 

czyli karta przy podkreconych wartosciach dziala dobrze ? czy to jakim innym programem tez sprawdzic musze?

 

Czyli teraz jezeli karta przeszla ten test to moge ja lekko znowu podkrecic i wlaczyc go znowu i zobaczyc czy jest wszystko ok? Czy jakis inny program potrzebny jest do tego?

 

Jakbym karte podkrecil za mocno to jak to rozpoznam? Pozatym , ze pewnie komputer sie wylaczy albo cos :P

Edytowane przez Osking
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...