Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

ze względu na to że moje dotychczasowe głośniki komputerowe (baaardzo stare) zaczynają już trzeszczeć, chciałbym kupić jakieś nowe. I tu moje pytanie jakie głośniki proponujecie do tego pokoju (plan w załączniku). Póki co jadę na integrze ale po wakacjach mam zamiar kupić nowy komp z jakąś kartą dźwiękową, więc wszelkie kombinacje mile widziane ( tzn. głośniki/karta dźwiękowa/słuchawki). Szału z metrażem oraz z rozstawieniem tychże głośników nie ma, więc liczę na wszelakie pomysły. Głośników będę używał uniwersalnie (muzyka/filmy/gry). Dotychczas posiadam (kolor błękitny na planie) głośniki typu 2.0 15x26x23 (szer._wys._dług.) jakieś SoundLink. Umieszczone są pomiędzy monitorem (19 calowym), którego nie używam ze względu na większy monitor 23 calowy (monitory - zielony kolor na planie),na wysokości 100cm. Zdaje sobie sprawę że takie rozmieszczenie jakie jest w planie jest do bani ale jest to tymczasowe ( do czasu nowych głośników). Czerwony kolor na planie to poglądowa odległość mojego fotela na którym siedzę. (odległość od obu głośników ok. 80 cm). Co do funduszy to nie mam ściśle określonego budżetu, po prostu tyle ile muszę sensownie wydać tyle wydam. Tak samo nie mam ściśle określonego typu choć 5.1 to nie bardzo jak na ok 10m2.

http://www.iv.pl/images/09369424922293133470.jpg

Link to post
Share on other sites

kazde - na moje oczywiscie

 

np. ja uzywam "podlogowek" 50x35x30 ustawionych jako kredensowe posrodku wzmak nad nim monitor - siedze albo przy kredensie podczas przegladania netu i slucham majac je obie po 60/70cm od ucha i jest "zaje.." albo w odaleniu z kanapy

 

uzywajac nawet duzych glosnikow blisko w polu jest super wrazenie sluchawek -proponuje jako sensowne zaczynanie od basowego minimum 8" a pozniej na ile techniki wystarczy kasy i bede usilnie promowal nawet do bliskiego pola 3 drozne

 

szczerze mowiac zdecydowanie wole sluchac w wersji przyblizonej niz "cudowac" z naglasnianiem jakiegos konkretnmego pomieszczenia - lepsze wrazenie

 

ucho na wysokosci srodkowego i nie centralnie skierowane do sluchacza a bardziej jakby z boku - dzwiek pojawia sie "w głowie" i jakby lekko z tylu - doslowne wrazenie sluchawek bez ich uciazliwosci

 

70% kasa w jakosc kolumn - nie ma ograniczen

20% we wzmacniacz - za 200 mozna kupic wspaniala uzywke z porzadnej polki brzmieniowej nie patrz na zadną moc, z nadmiarem moze byc wzmak typu 2x30W byle sensowne bebechy miał

dzwiekowka sb x-fi dowolna najtansza music,gamer czy nawet audio nie robia roznicy jesli nie do gier

 

 

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...