Skocz do zawartości

PSP - czy warto kupic


Recommended Posts

Ostatnimi czasy udało mi się uzbierac kasę i pomyślałem, że przydała by mi się jakaś konsola przenośna no i pomyślałem o PSP. Proszę o napisaniu wrażen z gry na PSP chodzi mi o grafikę, czy dużo jest fajnych tytułów na tą konsolę itd. Rozpiszcie się !

I jeszcze jak jest z tym przerobieniem PSP czy w razie problemu z przerobionym psp przyjmą mi na gwarancję?

Link to post
Share on other sites

IMHO PSP jest rzeczą zbędną. Jet drogie, grafika nie jest powalająca. Nieraz grałem na PSP w różne gry na konsolach kolegów i mam jakieś tam zdanie o tym urządzeniu. Jest fajny do oglądania filmów, słuchania muzyki. Gry są ciekawe, ale drogie. Przerobienie z tego co się orientuję powoduje utratę gwarancji, choć nie jestem pewien.

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam PSP 2004 przerobione czyli jeszcze z płytą gł. którą można przerobić za pomocą pandory. Soft jaki posiadam to 5.00 M-33 6 i powiem tak wgranie nowego softu nie powoduje utraty gwarancji. Samo przerobienie nie jest drogie(ok. 30zł) a jeśli zna się na rzeczy to bez problemowe.

W grach na psp nie chodzi tak naprawdę o grafikę (niektórzy oczekują czegoś na miarę Dx10) ale o grywalność. Gry nie zajmują dużo (max 1.8Gb) wiec szybko się ściąga. Co do reszty funkcji psp to tez bardzo pozytywnie....

Link to post
Share on other sites

Wg. mnie warto zainwestować w PSP. Za 400zł spokojnie dostaniesz z przerabialną płytą główną.

Ja kupiłem PSP tylko dlatego by mieć co robić na wykładach i w podróży i do tych zastosowań się nadaje. Od czasu do czasu zagram sobie w jakąś gierkę (Tekken rządzi :D). Jeśli zdecydujesz się na przerobioną konsolę to można do niej wgrać sporo homebrew, które zwiększają jej funkcjonalność. Jeśli chodzi o grafikę, to zależy w jaką grę grasz. Niektóre tytuły sa świetnie zrobione, inne gorzej, lecz jak na konsolę przenośną to grafika stoi na wysokim poziomie.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, temat który założyłeś Autorze nie powinien się tu znaleźć. Pomijam ten fakt. Na przyszłość pisz w temacie PSP.

 

Chcesz rozległej informacji ? Sam nie wiem od czego by zacząć... czy jest sens. Dobra, napiszę własne zdanie. Mam PSP 3004 RR. Konsola spodobała mi się pewnego razu, gdy zobaczyłem jak ślicznie wyglądają gry na 4 calowym dużym LCD. Od razu zacząłem zbierać pieniądze. Ok. miałem pewne wątpliwości, więc poprosiłem kolegę i zagrałem. God of War, przy niej pierwszy raz zagrałem na tej konsoli, pierwszy raz zobaczyłem konsolę w akcji. Przepiękna grafika, fantastyczna zabawka. Gry na nią są świetne, jest ich coraz więcej, a jeśli teraz kupisz to lepszego momentu już nie będzie. Jak wiesz konsola przeżywa drugą młodość, i najbliższe premiery doprowadzają mnie do :);)

Przeróbka, mojej się nie da, miałem możliwość nietrwałej ale zrezygnowałem. Bo kupując konsolę zależało mi na dobrej zabawie i tyle. Nie podoba mi się kradzież gier, ani wgrywanie pierdół itd. Mam ochotę zagrać w np. Tekkena ? To sobie go kupię. Nie musisz mieć wszystkich gier a tak się składa że są klasyki i gry sprzed 4 lat w które trzeba zagrać, a za nie zapłacisz tyle co za pizzę ze średnimi składnikami. Oglądanie filmów też jest przyjemne, LCD ostry jak żyleta, czytanie książek i różnych materiałów , np. ja mam czasy powgrywane z angielskiego past simple, perfect itd. ;) Dużo zastosowań. Gdy jestem zmęczony siadam na łóżko i gram przez tę godzinkę w Fifę i Tekkena. Podsumowując warto bardzo warto , o ile lubisz gry i konsole. Mankamenty ? Cóż, zaliczyłbym średnio wygodną strukturę konsoli, analog. Momentami może wkurzyć, ale tylko czasami. Bateria, nie zaliczyłbym do minusów. Jeśli ktoś gra non stop 4-5 h na PSP to powinien się leczyć.. :) A zawsze jest następny dzień i po prostu konsola będzie znowu pełna energii. Ja jednak nie zamieniłbym swojej PSP na Xboxa 360 PS3 razem wzięte. :)

 

God of War, Star Wars, Fifa PES, Tekken 6 i DR, NFS, Little Big Planet, MGS, Loco Roco, PAtapon, Resistance, FF, SC Broken Destiny, Gran Turismo, Motorstorm, Worms, Dante's Inferno, bla bla bla bla

Warto !!!!!!

Link to post
Share on other sites

sam mialem, psp ale sprzedalem bo do auta musialem dolozyc jak i mialem juz iphone'a 3gs wiec to bylo tak 50 na 50 jezeli chodzi o telefon/psp . Gier orginalnych nie musisz kupowac, da sie bez problemu przerobic (nawet poradniki na allegro sprzedawalem) tak aby gwarancji nie tracic, wyswietlacz jest duzy, swietne do filmow,muzki i grania a niezastąpiony jak czekasz gdzies w kolejce (np u lekarza) albo jak gdzies jedziesz daleko w podróż.. porpostu psp jest czyms najlepszym czym moze Cie spotkac , a grafika jest całkiem całkime i tak sie tego nie widzi jaka jest grafa jak wszystko płynnie śmiga . pozdro

Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim czegoś się o PSP dowiedziałem.

 

A mam pytanie w jakim formacie filmy odtwarza PSP ?

Jakiej pojemności karty obsługuje PSP?

I czy na przykład kupiłbym PSP 3004 to dałoby się przerobic?

Czy warto poczekac aż stanieje PSP GO! i go kupic ?

Link to post
Share on other sites

1 - MP4

2 - Z tego co wiem to do 32GB

3 - PSP 3004 przerobisz tylko przeróbką nietrwałą (po każdym wyłączeniu konsoli lub wyjęciu baterii trzeba włączać przeróbkę), lecz jak będziesz konsolę tylko usypiał to przeróbka nie zniknie :)

4 - To zależy, jeśli chcesz jechać tylko na oryginalnych grach to możesz poczekać, ale czytałem, że ta konsolka nie jest godna następcy poczciwego PSP :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz ochotę możesz zajrzeć do tematu przenośnych konsol, bo tam mniej więcej napisałem to i owo. Choć, z tego co widzę przydałby się topic dotyczący podstawowych odpowiedzi, co obiecuję że zrobię w najbliższym nadmiarze czasu.

Do rzeczy. Nie zawracaj sobie gitary PSP GO, ponieważ poszukujesz jak najtańszym kosztem sprzętu. Dwa, że łatwiej ci będzie zagrać w klasyki i taniej niż na GO. O gry się nie bój, PSP 3004 będzie cały czas wspierane, i może się okazać że to nowa gra nie pojawi się na GO. Słyszałem że była jakaś mini afera, że SONY nie podpisało coś z producentami gier, ale ile w tym prawdy... nie mam pojęcia. Dzięki odpowiedniemu adapterowi PSP obsłuży nawet 16 GB. Myślę że 8 GB wystarczy ci w zupełności. Nawet przy 4 GB będziesz zadowolony.

Filmy w formacie mp4 z odpowiednią rozdzielczością, lub na UMD. Sam posiadałem kilka filmów i jakość była bardzo dobra. Jak na DVD. Zostaję ci wybór czy używana czy nowa. PSP 3004 , czyli chodzi o tę końcówkę,to jakbyś zajrzał do mojego tematu :) to byś wiedział że jest to takaregionalizacja. Czyli UK ma 3003 którą posiadałem, 3004 to polska dystrybucja.

Różnice między 2004 a 3004 są niewielkie i jeśli możesz kupić taniej PSP 2004 to bierz. Przerobiona konsola ? Ten temat przemilczę.

Ale żeby ci tak przybliżyć to PSP 3004 :

- ma mikrofon, lepszy LCD z głebokimi kolorami, można je wyłączyć i zostawić te z 2004

- przyciski i home zmienione , konsola jest bardziej zaokrąglona, sprawia wrażenie przyjemniejszej w dotyku, to wszystko chyba ? Aha, poprawiona antena wi-fi , L i R mniej pałąkowate. Swoje spostrzeżenia piszę, bo korzystałem też z 2004. Najbardziej przydaje się LCD, który odbija promienie słoneczne i da radę zagrać na dworze w jakąś sensowną grę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Czemu twierdzisz że się nie opłaca ? Zresztą dla każdego jest inaczej, tzn. nie każdy ma twój gust i woli mieć przenośną konsolę niż stacjonarną. Mylisz PSP ze stacjonarną konsolą bo powinieneś porównywać z Iphonem lub DS. Prawda ? Oj, noobki jedne ^^

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...