Skocz do zawartości

Komputer się wyłącza po zmianie karty...


Recommended Posts

Witam. Mam problem z komputerem, po kupnie nowej karty graficznej EVGA GTX480. Gdy uruchamiam grę (na razie sprawdzałem na trine 2, battlefield 3, Sniper Elite v2) komputer natychmiastowo się wyłącza po wczytaniu gry "mapy", podczas normalnego użytkowania komputera (przeglądanie internetu itp. jest wszystko ok temperatura karty w 2d jest dość niska (~50 stopni ). Dodam, że mam podkręcony procesor Q6600 do 3.44GHz. Nie instalowałem na nowo systemu po zmianie grafy. Zasilacz to Modecom Carbon 620W , napięcie się waha w okolicach 12V nigdy poniżej -sprawdzałem miernikiem. Temperatura procesora nie przekracza 55 stopni pod obciążeniem. Pamięć też jest chłodna i sprawna, to samo z dyskiem. Sterowniki do karty to 301.42 whql. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale zasilanie karty to 8pin + 6pin z jednego kabla. Proszę o pomoc. Co się dzieje z komputerem?

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, do karty podłącz kable na innych liniach. Twój zasilacz, to poza tym nie jest szczyt techniki %-) Jak wynika z jego tabliczki znamionowej, to na linii 12V ma jakieś 470W. Jest to obciążalność łączna obu linii 12V. Pojedynczą linię można obciążyć max do 20A czyli jakieś 230W. Ta grafika potrzebuje troszkę więcej. Jeśli podłączysz ją na dwie oddzielne linie powinno być okej, ale kto wie ile uciągnie zasilacz, a razem z nim cała platforma...

Edytowane przez michalschulz1
Link to post
Share on other sites

Carbon taki maksymalnie się nadaje do kary o TDP 150W. Inaczej w stresie już napięcia potrafią wariować. Sam testowałem w tamtym roku jak się mają te Carbony do znanej i cenionej dawniej seri MC. I pozostaje tylko tyle że wyglądają solidnie nic więcej. Przy obciążeniu i PII 955 OC @ 3.6 + GTX 480 Nie dawał rady z 470 był gorący i podzekowałem za dalsze testy... No ale spróbuj najpierw na 2 linie rozłożyć jak wyżej panowie mówią. Może ten co ja miałem poprostu kiepski był

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...