Skocz do zawartości

Poszukuje Laptopa do pracy i prezentacji o szczególnych wymaganiach


Recommended Posts

Witam

Jestem zainteresowany zakupem Notebooka z przeznaczeniem do "normalnej" pracy, ale i również prezentacji(na nim samym) nowych produktów opartych o Nano technologię srebra.

 

W związku z tym poszukuje odpowiedniego laptopa posiadającego niezbędne dla mnie cechy.

 

1.Czarna matowa jednolita obudowa zewnętrzna i wewnętrzna lub z warstwą strukturalną("kornik" jak u Toshiba C660 lub niektóre Asusy)

2.Matowy ekran LED wraz z matowym obramowaniem (warunek Sine qua non!)

3.Matowa struktura elementów sterujących (touchpad, przyciski myszy,żadnych "sreberek" jak u matowych Samsungów...)

4.Brak jakichkolwiek elementów błyszczących i politur wykończenia typu Piano Black lub zawiasów w innym kolorze itp .

W zwiazku z kryteriami przedziału cenowego/konfiguracji(do 2200 zł) laptopy powinny spełniać następujące kryteria:

-Procesor tylko i wyłącznie Intel (np.i3). Wykluczone AMD.

-Najlepiej Brak systemu OS(i bez Partycji Recovery)

-Minimalna ilość pamięci w konfiguracji cenowo-sprzętowej (np.2GB)

-Dysk minimum 300 GB ale 7200 RPM

-Dobra web kamera.(min1M)

Jako bliski ideałowi pod każdym względem podaje Acer TravelMate 8572G-jednak ten model posiada srebrne,aluminiowe wyłączniki i zbyt wypukłe logo na pokrywie- co dyskwalifikuje go do prezentacji.

Będę wdzięczny za sugestię konkretnych modeli.

Pozdrawiam

Edytowane przez terieron
Link to post
Share on other sites

Proponuję wypad do sklepu nie dla idiotów, media expert ,lub avansa .Pooglądasz sobie na żywo ,i wtedy sobie wybierzesz . Jeśli nie pasuje Tobie logo na laptopie,to nikt nie będzie tracił na duperele czasu.Są gusta ,i guściki. A swoją drogą dlaczego wygląd ma mieć wpływ na to,że nie można laptopa używać do prezentacji?

Edytowane przez miroslaw
Link to post
Share on other sites

chyba tylko ASUS spenia twoje wzmagania

 

ASUS B53F-so152 - i5 bez systemu

 

http://www.x-kom.pl/...00-dvd-rw.html#

 

ASUS P53E-SO136X - i3 z systemem

 

http://www.x-kom.pl/...-rw-7pro64.html

 

 

Dowolny thinkpad spełnia wszystkie wymagania ale też swoje kosztuje. Jednak thinkpad to wyższe liga i zdecydowanie go polecam. Seria T to linia laptopów czysto biznesowych i są dostępne w relatywnie przystępnych cenach. Jednak do 2200zł możesz liczyć wyłącznie na low-end z serii SL lub R.

Edytowane przez saddam
Link to post
Share on other sites

Thinkpad byłby najlepszym rozwiązaniem. Może takie spełnią twoje oczekiwania:

1: www.x-kom.pl/p/76776-notebook-laptop-15,6-lenovo-ibm-thinkpad-edge-e520-b960-4gb-500-dvd-rw.html#

2: http://www.x-kom.pl/p/79119-notebook-laptop-15,6-lenovo-ibm-edge-e530-b970-4gb-500-dvd-rw.html#

3: http://www.x-kom.pl/p/79122-notebook-laptop-15,6-lenovo-ibm-edge-e530-b970-4gb-500-dvd-rw.html#

4: http://www.x-kom.pl/p/69903-notebook-laptop-14,1-lenovo-ibm-think-edge-e420-i3-2330m-2gb-500-dvd-rw.html#

 

Najlepiej byś zrobił jakbyś przeszedł się i zobaczył je osobiście czy będą ci odpowiadać.

Link to post
Share on other sites

@miroslaw

Proponuję wypad do sklepu nie dla idiotów, media expert ,lub avansa .Pooglądasz sobie na żywo ,i wtedy sobie wybierzesz . Jeśli nie pasuje Tobie logo na laptopie,to nikt nie będzie tracił na duperele czasu.Są gusta ,i guściki. A swoją drogą dlaczego wygląd ma mieć wpływ na to,że nie można laptopa używać do prezentacji?

 

@miroslaw

Kolego drogi gdyby to tylko o gusta i guściki chodziło...

Cytowane markety objechałem. Jeżeli jest coś w granicach tej ceny,to badziewie z wietrzonych magazynów. Albo matowy ekran ze świecącą jak psu jajka ramką...

Kolego logo mi pasuje-jak najbardziej-jak jest ładne.Tylko cały wic polega na tym , że nie bardzo pasuje cząsteczkom Nano srebra w preparacie. A nie chodzi o prezentacje Power Point z rzutnika...

Dlaczego wygląd i elementy mają wpływ na to jakiego laptopa można użyć do pewnej prezentacji(i to czasami w promieniach UV) to może zrozumiesz jak poczytasz ciut o Nano technologii metali szlachetnych.

A po za tym ja nie jestem darmowa chodząca reklama producenta laptopa.Chyba, że mi za to zapłaci.

 

@wrzesi0 i @saddam

Dziękuję koledzy za sugestię, ale to za wysokie progi-nie ta półka cenowa.

Zresztą za tą kwotę można już kupić HP Elitebook(8440P-Saturn). Kwota, którą wyasygnowano mając na uwadzę kryteria to max 2200-2400zł. Że jest to możliwe-świadomie podałem na początku jako przykład Acera TM8572G, który spełnia wszystkie niezbędne kryteria a dyskwalifikują go jedynie aluminiowe, srebrne wyłączniki.Świadomie również zrezygnowano z systemu i pamięci aby zastąpić je Win 7 Box i koścmi z innego chwilowo nieużywanego laptopa. Pozdrawiam

 

@radelgar

Kolego strzał w "dychę" w zupełności!

Dzięki serdecznie!Pędze rano "skoro świt" do X-com'u i już teraz modlę się, żeby NZQAMPB i NZQAQPB Lenovo IBM Edge E530 nie miały jakiś "świecidełek"...Wątek otwarty może ktoś jeszcze coś zasugeruje...

 

Niestety Lenovo (IBM) Edge E530-wszystko gitarka, tylko na zewnętrznej krawędzi pokrywy-ni w pięć ni w jajo-"sreberko".I jeszcze, żeby było to aluminium...

 

:[

Edytowane przez terieron
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...