Skocz do zawartości

podkręcanie i7 2600k! problem z automatycznym zanizaniem taktowania w stresie


Recommended Posts

Witam wszystkich na forum

 

Mam dosyc dziwny problem... otoz od niedawna posiadam nowego kompa ktorego kupilem celowo do OC.

 

sklad:

 

proc: i7 2600k

chlodzenie: noctua nh-d14

plyta: asrock z68 extreme4 gen 3

ram: g.skill 8gb

dysk ssd 120gb

karta: gainward geforce gtx 570 gs

zasilacz: ocz stealthxstream 700w

buda: coller master haf-x

 

 

i zaczalem go podkrecac. poczatkowo szlo jak burza , wykrecilem do 4,5 ghz i smigalo az milo. temperatury nigdy nie przekraczaly 60 stopni. i w stresie trzymalo te 4,5ghz (przynajmniej tak mi sie wydaje)

 

chcialem na 4,8 wyciagnac bo temperatury ok, wiec wykrecilem i padl, wiec poczytalem w necie i pogrzebalem troche w biosie a mianowicie pozmienialem tak opcje:

 

spread spectrum - wylaczylem

cpu load line calibration dalem na level 2

internal PLL overvoltage - wlaczylem

wylaczylem opcje oszczedzania energi jak CIE , C3, C6 jak pisalo w jednym poradniku

intel speedf step technology - wylaczylem

power saving mode - wylaczylem

napiecie cpu ustawilem na 1,35v

i jeszcze te napiecia zmienilem z auto na:

pch voltage 1,05v

cpu pll voltage 1,7v

vtt voltage 1,05v

 

i procek dalem na szybkosc 4700mhz

i lipa .. mianowicie taka:

 

nie wiem czy tak bylo wczesniej(moze nei zauwazylem) ale... procesor normalnie startuje z 4700mhz a jak poddaje go jakiemus stresowi np w programie occt i temperatura zaczyna szybko rosnac, od razu blokuje sie i przetaktowuje na nizsze taktowanie mianowicie 3800mhz. przy czym ta temperatura wtedy dochodzi max do 65 stopni kiedy zaczyna zmniejszac taktowanie... wiec zmienilem na 4500mhz znow, i jeszcze lepiej. temperatura jak zaczyna podbijac szybko do 60stopni to wtedy nastepuje zbijanie do 3800mhz ... bez sens... nie wiem co moze byc tego przyczyna. nie dam sobie reki uciac ale jakos mam takie przekonanie ze wczesniej normalnie trrzymal taktowanie. i temperature okolo 60 stopni.

nie wiecie comoglo na to tak wplynac? albo jak to zmienic, jaka funkcja? robilem reset biosa i dalej tak jest, dodam ze w oprogramowaniu nic takiego nei grzebalem poza tym ze zaaktualizowalem oprogramowanie lucid vitru, ktore chyba mi nie do konca jest potrzebne.. no i komp przeszedl jeden transport w samochodzie ale nic na pewno wtedy mu sie nie moglo stac. i wszystko wyglada ok.

 

 

co jest grane? jak to zmienic? prosze o pomoc i pozdrawiam wszystkich

Link to post
Share on other sites

jest to źle pokazujący czujnik temperaturki, gdyż procesory intela jak przekroczą temp 97 stopni automatycznie wracają do standardowych ustawień, tzn fabrycznych zegarów aby nie uszkodzić procesora. może też tak dzieję się również przez nieodpowiednie dobranie napięcia procesora i go po prostu zajeżdżamy...każda sztuka procesora jest inna i pewnym sensie zachowuję się inaczej... radziłbym zaopatrzyć się w jakiś zewnętrzny czujnik temp 2600k większość sklepowych wersji ma problemy z napięciami 1,35 do 1,40 na powietrzu są ekstremalnie wysokie temp. radzę jeszcze troszkę poczytać na internecie a potem podkręcać bo szkoda takiego sprzętu. pozdrawiam

Edytowane przez Saturated
Link to post
Share on other sites

Short Duration Power Limit,

Long Duration Power Limit

Core (Primary Plane) Current Limit

ustawić do wartości rzędu 200-300. Brak zmiany tego ustawienia sprawia, że podczas obciążenia procesora może on zbijać taktowanie do niższych wartości, próbując dostosować się do standardowych limitów ciepła.

 

Przy podkręcaniu warto również wyłączyć Thermal Throttling w zakładce Advanced/CPU Configuration. Technologia ta zabezpiecza procesor przez przegrzaniem . W momencie, gdy osiągana jest pewna temperatura, przez część cykli zegara procesor nie pracuje, co pozwala mu się ochłodzić.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...