Skocz do zawartości

SOTE, IAI, Magento, Presta, cStore, Shoper... Co wybrać?


Recommended Posts

Witam

 

Stoję przed wyborem silnika na którym będzie oparty mój sklep internetowy. Szukam rozwiązań stricte profesjonalnych - cena nie gra większej roli, ale wiadomo im taniej tym lepiej :)

Zależy mi na pełnym dostępie do kodu strony (HTML/CSS/JS) - tylko front-end póki co.

 

Fajnie by było gdyby sklep można było zintegrować z Enova - w najgorszym wypadku z Subiektem, Wf-Magiem. Cześć z niżej wymienionych sklepów obsługuje ten dodatek - http://www.firmes.pl/

Oczywiście integracje z porównywarkami, systemami płatności, kurierami oraz przyjazne SEO - czyli podstawowe rzeczy.

Zaawansowane przyznawanie rabatów - wg. klienta, zamówienia, obrotów itp.

 

Przeglądając czeluście internetu trafiłem na kila skryptów, które maja na prawdę dziwne opinie, w większości sprzeczne ze sobą. Tak więc chciałbym usystematyzować tę wiedzę i zebrać ją do przysłowiowej "kupy" :)

 

-osCommerce - który podobny jest dość dziurawy i przestarzały

- Magento - które jest ciężkie i wymaga bardzo dużego wkładu pracy przy konfiguracji

- PrestaShop - którego ludzie na ogół polecają pisząc w watkach tylko i wyłącznie jego nazwę... :hmm: - w dodatku chyba ciężko tam o aktualizacje itp.

- iStore - kasują tyle prowizji, że szok...

- Shoper - nie ukrywam że jest to chyba jeden z lepiej wyglądających sklepów, dobrze wypromowany itp. Tyle że w internecie krążą informacje na temat słabej obsługi, amatorskim podejściu do sklepu itp. (np. taka banalna rzecz jak ceny netto i brutto, których nie ma jak wpisać osobno)

- cStore - ciekawy silnik, panel administracyjny nie wygląda najlepiej, ale wszystko w nim jest. Ciężko o jakieś opinie na temat tego sklepu.

- SOTE - który póki co jest chyba moim liderem. Wygląda dobrze, chodzi też całkiem przyzwoicie. Nie wiem tylko jak z dostępem do front-endu.

- IAI-Shop - podobno obsługują duże polskie sklepy. Mało jest opinii na temat tego oprogramowania - chyba przez to, że nie jest za tanie.

- i-sklep - nie wiem nic, a nic.

- Selly - to samo co wyżej

- Max-shop - jedna czy dwie opinie, nic nie mówiące.

 

Tak więc czekam na jakieś konstruktywne odpowiedzi, nie typu "Wybierz Presta, bo jest dobry" tudzież "PrestaShop."

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Nie wierzę.

Widać, że człowiek zrobił sporo researchu, wie o czym mówi, a Wy dajecie odpowiedzi, na poziomie "zostaw to i kup gotowca". Bardzo często te gotowe rozwiązania są najgorszą opcją, bo w przyszłości nie da się tego rozsądnie modyfikować, a osoby tworzące to są niekompetentne.

Link to post
Share on other sites

Polecam magneto. Jest ciężki fakt ale ma bardzo solidne wsparcie na zachodzie. Dobrze przeprowadzony config zwraca się w miodności w korzystaniu. Subiektywna opinia ofc.

Research super i co prawda bardziej nie pomogę bo po Preta od razu switchnąłem sie na Magneto. Jeżeli sklep jest nieduży warto się zainteresować pluginami do wordpressa mając jednak w pamięci że wp to cms blogowy ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...