Skocz do zawartości

calibration retry count i ogólna ocena stanu dysku


Recommended Posts

Hej możecie zerknąć na te screeny i ocenić stan dysku który chce kupić ?

Dysk nie ma bad sectorów ale za to wyswietla się warning w hd tune przy jednym parametrze:

 

http://desmond.imageshack.us/Himg215/scaled.php?server=215&filename=10211644pluginggaqqeu20.jpg&res=landing

 

http://desmond.imageshack.us/Himg28/scaled.php?server=28&filename=10211644pluginggaqqeu20.jpg&res=landing

 

Z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites

właściciel dysku twierdzi ze problem leży w plycie glownej,zasilaniu lub kablu sata, ze kiedys mu wyskoczylo 3 i już sę nei zwiększa, dodam ze dysk jeszcze ma 4 miesiące gwarancji. Czy to co mowi ze to wina kabla jest możliwe?

Radzicie ryzykować czy szukać innego ? mam jakieś 200zł do wydania.

Edytowane przez yorgol
Link to post
Share on other sites

nie jest dla mnie ważne żeby był nowy, tylko żeby nie terkotał jakoś bardzo głośno, chodził w miare szybko, no i miał conajmniej te 320Gb a 500Gb optymalnie, chciałbym żeby wytrzymał jakieś 2 lata, za 2 lata pewnie zmienie cały sprzęt a to co teraz kupie conajwyzej będzie przechowywało back up :)fajnie jakby bufor miał 32mb i okolo 100mb/s odczytu ;) ogolnie żeby system i programy w miare szybko się ładowały i sprawnie działały.

Edytowane przez yorgol
Link to post
Share on other sites

Jeśli 7 tys godz to nie tak dużo.Jeśli chcesz nowy to niestety trzeba dołożyć w granicach 50 zł i więcej,lecz wtedy masz przynajmniej dysk na gwarancji.

Na 7,5 tys godzin 3 błędy kalibracji nie oznacza końca dysku, ale patrząc na gwarancję to bym dopłacił do nowego dysku.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dodam że moja płyta ma tylko sata 2, a ten dysk jest na sata 3? czy będzie działał przez to wolniej i czy na pewno będzie działał?

Jeśli już mialbym kupować nowy to wolałbym coś z conajmniej 32 mb buforu i okolo 100mb/s transferu

 

Czyli radzisz odpuścić sobie tamten dysk ? wlasciciel twierdzi ze od lutego juz ma 3 i się ten parametr nie zwiększa, sam nie wiem...

Edytowane przez yorgol
Link to post
Share on other sites

dodam że moja płyta ma tylko sata 2, a ten dysk jest na sata 3? czy będzie działał przez to wolniej i czy na pewno będzie działał?

popatrz sobie na transfery dysku, potem na transfery odpowiednio sata2 i 3

dla ułatwienia dodam, że sata są kompatybilne wstecznie

 

Jeśli już mialbym kupować nowy to wolałbym coś z conajmniej 32 mb buforu i okolo 100mb/s transferu

Caviar Black lub Barracuda 7200.14

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

popatrz sobie na transfery dysku, potem na transfery odpowiednio sata2 i 3

dla ułatwienia dodam, że sata są kompatybilne wstecznie

 

Czyli o ile dobrze rozumiem w ogole go nie spowolni i będzie działac, zgadza się ?

To nie wiem po co robią na SATA 3 skoro żaden HDD tego nei wykorzysta tylko SSD mogą.

 

Caviar Black lub Barracuda 7200.14

 

z caviar black znalazłem takie dwie oferty, taki : http://domsary.bitstore.pl/produkt/1053106/hdd-wd-caviar-black-500gb-wd5002aalx-sata-iii-32gb na + aż 60 miech gwarancji + to że podczas testów ma aż okolo 100mb/s

 

oraz druga oferta:

WD Caviar BLACK WD5001AALS 30 miesięcy gwarancji ale za 200zł czyli ponad 100zł taniej ale używany i wedłóg testów średnia prędkość okolo 70mb/s co byście radzili?

 

ofert barracudy bylo bardzo mało, i były drogie

byłbym wdzięczny za wasze odpowiedzi bo do soboty muszę się na coś zdecydować

 

Pomożecie wybrać między tymi dwoma? chyba że proponujecie coś jeszcze innego ? sorry że ponaglam ale w weekend wyjeżdżam i chciałbym to zrobić przed wyjazdem.

Edytowane przez yorgol
Link to post
Share on other sites

czyli między tymi dwoma nie ma wedłóg Ciebie dużej różnicy? Jeśli tak to brałbym ten tańszy : "WD Caviar BLACK WD5001AALS 30 miesięcy gwarancji ale za 200zł"

 

powiedz jeszcze czy w takim razie ten szybszy spinpoint F3 z błedem calibration retry count o którym mowa w 1 poście będzie gorszą decyzją ?

Link to post
Share on other sites

nie wiem czy ten dysk jest uwalony, tak to aukcja, dysk używany posłałem Ci link pw do aukcji.

 

kupiłem ten: http://allegro.pl/wd-caviar-black-wd5001aals-gw-30m-cy-sklep-kurier-i2426351813.html co sądzicie?

 

btw z tego co widzę nie jest zbyt szybki bo średni odczyt ma w większośćci testów okolo 75 natomiast mój obecny dysk ma okolo 50, ale może 4x większy bufor i 2 razy większy burst speed, się przełoży na skok wydajności, jak myslicie ? będzie odczuwalne przyśpieszenie?

Link to post
Share on other sites

 

Wiedziałem że to coś za piękne, treść maila jaką wysłał mi sprzedawca

"dziwne na płycie innej pod sata I i win XP hdd tune wykazał błąd w sys 7 go nie pokazuje - sprawdzałem, obecnie ponownie skanuje powierzchnię dysku pod win XP

 

heh, tym programom nie można wierzyć.

 

 

 

wyniki skanowania prześlę po zakończeniu - decyzja należy tylko do Pana,"

screen którego dostalem poxniej: http://screenshooter.net/2610237/xhqkvtv

dobrze rozumiem że to syf i musze szukać czegoę innego ?

Muszę coś zamówić najpóźniej w niedzielę rano więc proszę pomóżcie coś znaleźć .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...