Skocz do zawartości

MSI GTX 560 Ti 2GB Twin Frozr 2 - dość wysokie temperatury pracy


Recommended Posts

Witajcie, mam wątpliwości odnośnie temperatur swojej 560-tki, dlatego postanowiłem założyć temat, by poznać Waszą opinię na ten temat. Kiedy karta nie jest obciążana (standardowo - Opera, GG, Xfire i jakieś inne programy typu antyvirus, czyli nic co mogłoby ją obciążyć) ma temperaturę w granicach 36-40C. Natomiast pod pełnym obciążeniem udaje mi się doświadczyć temperatur rzędu 73-78C.

 

Poniżej kilka przykładów:

Mafia 2 (1920x1080, wszystko max oprócz PhysX) 72-75C.

MSI Kombustor (nie wiem jakie ustawienia, chyba AAx0, 1280x720, otworzyłem to przez MSI Afterburner) rosła, aż po 6-7 minutach zatrzymała się na 76C. Po 10 minutach wyłączyłem, bo było bez zmian.

3DMark11 - maksymalnie 75-76C.

 

Teraz rodzą się wątpliwości odnośnie skuteczności chłodzenia MSI. Na pudełku podane jest, że referent osiąga 88C, a TF2 68C, więc dlaczego moja ma do 78C?

 

Inna sprawa to piszczenie karty - kiedyś pojawiło się przy maksymalnym obciążeniu karty (Furmark po około 2 minutach) po czym test został wyłączony - bałem się o kartę. Około tydzień temu układałem kable w budzie i po ponownym podłączeniu karta piszczała przy zakresie obrotów wentylatora 58-62%. Wyłączenie PC, odłączenie i podłączenie kabli od karty poskutkowało i problem koleljny raz (jak dotąd) nie wystąpił.

 

Trzeci niepokojący objaw - sterownik ekranu przestał działać + różowy kolor i jakieś zniekształcenia. Owy problem występował świeżo po zakupie karty (jak i całego PC, koniec kwietnia 2012). Zmiana sterowników pomogła i problem nie wrócił.

 

Czy w takim wypadku warto reklamować kartę? Jakby na to nie patrzeć to droższa wersja z 2 GB pamięci, która kosztowała mnie 1039zł, więc nie mało jak za 560 Ti. Jeżeli są szanse na reklamacje karty, to czy istnieje możliwość zwrotu pieniędzy zamiast wymiany na nową sztukę?

 

Za każdy pomocny post oczywiście będę wdzięczny i dam + :)

Link to post
Share on other sites

Pytanie jaką masz obudowę i jak wentylowaną. Wielu myśli że walnie katę graficzną do małej obudowy gdzie za wyciąganie nagrzanego powietrza odpowiada marny zasilacz i myślą że karta będzie miała tyle stopni ile jest na pudełku.

 

Ja mam w obudowie 5 wentyli. Dopiero po uruchomieniu ich wszystkich na 50% prędkości obrotowej wyniki moje karty z TF2 są takie jak deklaruje producent.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Case: Corsair Carbide 500R. Standardowe wentyle (20cm na boku wciągający, 2x 12cm na froncie wciągające, 12cm na tyle wyciągający). Temperatura otoczenia 28-29C. Normalnie 22-24C. W przyszłości planuje dołożyć 2x 12cm (lub 14cm) na górze (wyciąg). Dzisiaj byłem przy okazji w sklepie gdzie była kupiona karta i dowiedziałem się, że te temperatury są w normie, więc chyba fałszywy alarm, a sam problem wstępnie rozwiązany. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi ;)

Edytowane przez wandal
Link to post
Share on other sites

Tak myślałem, zwłaszcza w tak ciepłe dni, na moim starym 6950 DCII od ASUS-a w takie dni miałem do 89*C na rdzeniu i 95*C na Vram-ie więc... Niestety temperatura powietrza i jego cyrkulacja jest kluczowa do uzyskania pudełkowych temperatur, notabene konstruktorzy kart autorskich testują swoje produkty w klimatyzowanych pomiesczzeniach, stąd te zanżone wartosci na pudełkach.

Edytowane przez Cri5t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...