Skocz do zawartości

Recommended Posts

2x tańsze i grające dużo lepiej od CAL(bez zmiany kabla).

Niektórzy mówią, że właśnie CAL są lepsze od wyżej wymienionych,ale to chyba kwestia gustu. Poza tym CAL dobrze grają bez zmiany kabla. Nowy kabel zapewnia bodajże bardziej szczegółowy dźwięk, ale przez to jakości nie nabierze. Ponoć i w testach niby to potwierdzono. Polecacie jakiś sklep internetowy (zaufany) do zakupu CALI ? Bo detalicznie teraz tych słuchawek nie można nabyć.

Link to post
Share on other sites

CAL na oryginalnym kablu są zamulone.

ba, dodaj jeszcze zamulone brzmienie większości X-FI i do niektórych gatunków muzyki kisza gwarantowana. Choć jak gra Elite, to nie wiem, ale jeśli to ciepła karta podaruj sobie te CAL. Nie rekablowane, to fajne słuchawki , ale na neutralnym/jasnym źródle.

Niektórzy mówią, że właśnie CAL są lepsze od wyżej wymienionych,ale to chyba kwestia gustu

Supeluxy są lepsze to nie ulega wątpliwości, ale brzmią inaczej.

Nowy kabel zapewnia bodajże bardziej szczegółowy dźwięk, ale przez to jakości nie nabierze. Ponoć i w testach niby to potwierdzono. Pol

nabierze, nabierze...ale nie wiem jak dużą różnice na twojej karcie usłyszysz. Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

CAL! po zmianie kabla zyskują bardzo wiele...jestem tego pewien bo mam CAL po rekablingu i wiem jak brzmiały wcześniej.

zniknęła ich zamuloność są bardziej szczegółowe basu jest jak by trochę mniej ale za to nie zalewa tak innych pasm, jest bardziej mięsisty.

scena tez jak by troszkę zyskała ale niewiele

swoja droga adivxv5 widzę po Twojej sygnaturze ze nasze CAL zostały potraktowane tym samym kabelkiem :D

dokładnie Canare Starquad l-4e5c. :)

EDIT superluxy są "ostre" w brzmieniu dlatego nie każdemu przypadną do gustu...

autorze obczaj sobie tez maxell retro DJ-to tez bardzo fajne taniutkie słuchaweczki

Edytowane przez mazi12435
Link to post
Share on other sites

Może i będzie, ale potrzeba do tego fachowca, który nie jest z bożej łaski i nie zrobi to na odpierdziel. A o fachowców ciężko teraz. Poza tym jak mam dokładać do tego interesu jeszcze 100 zł albo i więcej bo na pewno to sobie daruje wymianę kabla. To za dużo w przeciwieństwie do tego ile miałem na słuchawki przeznaczyć... To zaczyna być nie opłacalne.

Link to post
Share on other sites

w allegro CAL kupisz za 180zl a przekablowanie starqadem do koszt 100zl (condofilem będzie trochę taniej) i świerzego kabla jest 2m wiec myślę ze sporo.mogę zareklamować i dać namiary na kolesia który mi rekablowal.

Autorze nie musisz przekablować od razu CAL i bez rekablingu graja naprawdę nieźle.Na mój gust graja tak jak powinny grac słuchawki za ok 200zl.Po rekablingu można je porównywać do sporo droższych konstrukcji

pozdrawiam

Edytowane przez mazi12435
Link to post
Share on other sites

a ja od siebie polece Sennheisery hd205, grają ładnie, płynnie, czysto , nawet na zintegrowanym realtecu. Kupiłem je za 80 zł używane i za tą cene lepiej nie mogłem trafić, ale jak rozważasz tylko nówki to przyłącze się do CAL - polecano mi je jak wybierałem słuchawki na 3-4 forach najczęsciej, zaraz po nich były właśnie sennheisery,superluxy,shure,akg etc etc

Link to post
Share on other sites

w allegro CAL kupisz za 180zl a przekablowanie starqadem do koszt 100zl (condofilem będzie trochę taniej) i świerzego kabla jest 2m wiec myślę ze sporo.mogę zareklamować i dać namiary na kolesia który mi rekablowal. Autorze nie musisz przekablować od razu CAL i bez rekablingu graja naprawdę nieźle.Na mój gust graja tak jak powinny grac słuchawki za ok 200zl.Po rekablingu można je porównywać do sporo droższych konstrukcji pozdrawiam

Wole w sklepie niż w allegro a ceny te same :) No własnie razem z wymianą kabli to już ponad 280 zł ... Kupa forsy jak na słuchawki. Wiadomo, gdyby nie wymiana kabla. I do tego jeszcze doliczyć 2x koszty przesyłki od sklepu do mnie i od fachowca do mnie. Tragedia. Jeśli mówisz, że słuchawki są doskonałe na fabrycznym kablu to sądzę, że nie ma co kombinować. Zwłaszcza, że mam Elite Pro jako źródło, więc mam nadzieję, że karta też swoje złote i wspaniałe bebechy wykorzysta :D

Link to post
Share on other sites

Vegost tak dokładnie zgadza się.Przekablowane CAL można porównywać do sporo droższych konstrukcji ;)

nie zapomnijmy o tym ze sekretem dobrego dźwięku tych słuchawek są przetworniki marki foter electric które zostały wykorzystane (ten sam model) w słuchawkach Denon AH-D1001 które kosztują/wały około 600zl-to chyba o czymś świadczy :D

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wiem wiem, widziałem przekrój muszli i bebechy :D Powiem szczerze, że mnie to zdziwiło. Creative i konstrukcja jak u słuchawek Denona :D Ale to tylko idzie na korzyść Creative :) No nic, nie zostaje mi nic innego jak kupić CAL i podziękować wszystkim, którzy wypowiedzieli się w tym temacie i pomogli mi dokonać wyboru :)

Link to post
Share on other sites

wszystko zależy jak komu leży, jedna osoba powie, że mu nie leżą, a druga, że są ok

miałem taką spinkę z jednym gościem o senki HD201 i 202 on twierdził, że pierwsze są wygodne, a drugich nie da się na głowie trzymać, ja natomiast uważam odwrotnie 201 mnie gniotły, a 202 mogłem mieć i 6 godzin na bańce, także to trzeba sprawdzić organoleptycznie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...