Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałbym kupić słuchawki, które nadawały by się zarówno do gier jak i do muzyki. Czytałem tutaj jak i na innych stronach o modelu Creative AURVANA Live! i jestem bardzo podekscytowany ich jakością w tak dobrej cenie. Nie mówię już o pochlebnych samych dobrych opiniach na ich temat. Tylko nie wiem czy przez ten czas jaki upłynął od ich premiery nie znalazł się jakiś godny następca w tej samej dostępnej cenie. Dlatego stąd moje pytanie ? Wybrać model od Creative czy jakiś inny ? Słuchawki będą podpinał pod kartę muzyczną Crative x-fi elite pro.

Edytowane przez Vegost
Link to post
Share on other sites

Słuchawki są dobre, ale niezbyt trwałe. Często uszkodzeniu ulega kabel. Wygoda też nie jest najlepsza, bo nie są to słuchawki wokółuszne, a nauszne.

 

Ponoć niezłe są Superluxy HD-330 (i ogólnie Superluxy, ale to chyba nieco inna szkoła grania - ostrość :/). Niestety jeszcze ich nie słuchałem (czekam na przesyłkę z Niemiec).

 

Możesz spróbować tych: http://www.agito.pl/sluchawki-superlux-hd660-363-530583.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=530583

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

jestem bardzo podekscytowany ich jakością w tak dobrej cenie.

no ja też byłem podekscytowany, bo to dobre słuchawki. Jednak radość podczas słuchania mieszała niekiedy z grymasem na twarzy, nie grały do końca jak się chciało, więc wymieniłem kabel. Zastanów zastanów się nad Shure SRH 240 bo to jednak lepsze słuchawki na oryginalnych przewodach.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Wszystkie propozycję są ciekawe i w dobre myślę cenie. AURVANA mnie intryguje. Lecz jeśli się psują tak jak mówicie (kabel) to nie wiem. Chociaż raczej nie powinien kabel się niszczyć od stania w miejscu ? :P Nie znam się raczej na wymianie kabli a wymiana to pewnie dodatkowy koszt. Też w jednym z artykułów redaktorzy pokazywali przekrój własnie słuchawek od Creative i wyszło, że bebechy to nic innego jak konstrukcja Denona. To stąd tak dobre słuchawki ? I teraz pytanie, czy nie brać słuchawek własnie od Denona ? Widziałem, że też są po 200 zł ? Tylko nie wiem czy są tak dobre.

Edytowane przez Vegost
Link to post
Share on other sites

Też w jednym z artykułów redaktorzy pokazywali przekrój własnie słuchawek od Creative i wyszło, że bebechy to nic innego jak konstrukcja Denona. To stąd tak dobre słuchawki ?

tak, jak wszystkie dobre rzeczy z pod znaku creative zostały po prostu kupione i rebrandowane, często razem z firmą, która ów konkurencyjny produkt wypuściła na rynek

 

I teraz pytanie, czy nie brać słuchawek własnie od Denona ? Widziałem, że też są po 200 zł ? Tylko nie wiem czy są tak dobre.

denon nie robi już tego modelu

Link to post
Share on other sites

tak, jak wszystkie dobre rzeczy z pod znaku creative zostały po prostu kupione i rebrandowane, często razem z firmą, która ów konkurencyjny produkt wypuściła na rynek denon nie robi już tego modelu

Czy nie robi to tego nie wiem, ale na pewno jest w sprzedaży http://sklep.rms.pl/index.php?p4391,denon-ah-d1001-ahd1001-sluchawki-przewodowe-srebrne. Cena jest niestety 2x wyższa.

Link to post
Share on other sites

to, że denon każe sobie płacić 6 stów za takie słuchawki to nie znaczy, że są tyle warte, modne marki nawet jeśli są porządne to się cenią, choćby sennheiser na początku tego roku podciągną ceny o średnio licząc 50% i dalej się sprzedaje, może nie tak dobrze, ale dalej, swoje HD215 kupiłem za 2 stówy, teraz poniżej 3 ze świecą szukać

Link to post
Share on other sites

Nie no bardziej mi chodził o to, że CAL! są na poziomie własnie tych denonów za 600 zł.

to tylko taki kolego internetowy mit. Creative to skubaniec, po premierze ładowali znakomite przetworniki, teraz już nie każde cale tak fajnie grają.

Link to post
Share on other sites

to tylko taki kolego internetowy mit. Creative to skubaniec, po premierze ładowali znakomite przetworniki, teraz już nie każde cale tak fajnie grają.

A skąd to wiesz ? Niczego takiego nie pisali nigdzie, że nagle Creative widząc popyt na ich słuchawki zmienił bebechy. Nie zabili by kury co znosi złote jajka. Także beż źródła nie ma co gdybać.

Link to post
Share on other sites

bo śledzę wątek aurvan 2 lata. Od osób, które zajmują się recablingiem dowiedziałem się o różnie grających calach. Były już 3 wersje przetworników bynajmniej te, które mam nie wyglądają tak samo jak w pierwszych reckach.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

adivxv5 po trochu bym się z Tobą nie zgodził.Kupiłem CAL niecały miesiąc temu, bylem przy rekablingu i widziałem w nich przetworniki fortexa takie jak być powinny...

uważam ze skoro Creative nastawił się na produkcje danego modelu słuchawek to nic tam nie zmieniał ponieważ nie ma w tym interesu.Od początku wykalkulował to tak żeby mieć zysk wiec po co by miał kombinować nadal

i tutaj Vegost dobrze napisał-gdyby creative zaczął coś kombinować to "zabił by kurę która znosi złote jajka"

tak wiec autorze kupuj CAL! :) -myślę ze będziesz zadowolony ;)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

nic tam nie zmieniał ponieważ nie ma w tym interesu

akurat, nawet niewielka oszczędność na materiałach daje im ogromne oszczędności przy masowej produkcji jaką uskuteczniają

 

gdyby creative zaczął coś kombinować to "zabił by kurę która znosi złote jajka"

nie po raz pierwszy i zapewne nie ostatni

Link to post
Share on other sites

Znam Creative od wielu lat. Mam wszystko od nich i jeszcze mnie nie zawiedli jeśli chodzi o jakość produkowanych kiedyś głośników i kart muzycznych. Co prawda był pewien szkopuł gdzie w obecnej mojej karcie X-fi elite pro wydłubali gdzieś dekodery DD i DTS. W premierowych wersjach kart były a już potem w nowszych modelach je usunęli. To niewielka strata bo sama karta nie straciła nic a nic na swojej jakości i przetwornikach z najwyższej półki. Co do słuchawek to mam mieszane uczucia. Mam tylko jedne ich słuchawki, służą do rozmów głosowych więc na temat jakości ich wykonania nie będę się rozpisywał. Jeśli Creative coś zmienili w tych słuchawkach to raczej nie będzie ono miało odzwierciedlenie na jakości dźwięku. Mam nadzieję, że kupując CALI nie stracę pieniążków :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...