Skocz do zawartości

Orange free na kartę- internet w telefonie


Recommended Posts

Yo

 

Chciałbym kupić http://allegro.pl/karta-orange-free-6gb-1-rok-internet-czytaj-opis-i2414735394.html i tu się nasuwa moje skromne pytanie mianowicie czy można taką kartę załadować? Żeby odnowił się pakiet internetu? Czy z takiej karty można dzwonić ( czy jest numer telefonu)?

 

Proszę o odpowiedź pilne.

 

Pozdrawiam

Dawid

Link to post
Share on other sites

Jak się taka karta nazywa w T-mobile?

 

Oczywiście chciałbym pozostać przy swoim obecnym numerze, który jest w T-mobile. Czy jest taka możliwość.

 

Play to wielkie G. Zasięg słaby nawet w miasteczku. bez komentarza pozostawię to co play wypisuje o swoim zasięgu. Wiem gdyż byłem w play i to były najgorsze moje dni.

Link to post
Share on other sites

T-Mobile powinno miec podobny system. Nie wiem czy jest rozwiazany tak samo. Jest mozliwosc abys przeniosl numer do orange i wybral oferte Free na karte. Aktualnie jeszcze z tego nie korzystam, ale jak tylko poloze lapska na galaxy s3 to to zrobie. Zwykla oferta na karte z duza iloscia danych za kazde doladowanie. A ceny za polaczenia i smsy nie roznia sie tak bardzo od innych taryf (z ta roznica ze wiekszosc pakietow sms i minut jest niedostepna w tym planie... ja i tak nigdy z tego nie korzystalem bo nie lubie pakietow)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja juz dosyc dluge z tej taryfy korzystam

 

rozmowy są po 29 groszy, konto wazne rok, a przy doładowaniu za 100 dostaje sie 6 GB transferu - wazny tyle ile konto - w sumie ciezko przejesc ten transfer :) ja mam ze 25 GB odlozone :) nie licze sie w ogle ze zuzyciem danych przez jakiekolwiek aplikacje bo i po co :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

rozmowy są po 29 groszy, konto wazne rok, a przy doładowaniu za 100 dostaje sie 6 GB transferu - wazny tyle ile konto - w sumie ciezko przejesc ten transfer :) ja mam ze 25 GB odlozone :) nie licze sie w ogle ze zuzyciem danych przez jakiekolwiek aplikacje bo i po co :)

Ten transfer sie sumuje?

Link to post
Share on other sites

sumuje sie i jest wazny tyle ile konto

w sobote sie ostanio doladowywalem i z ciekawosci sprawdzilem ile mam jeszcze transferu :) wyszlo ze 34 GB wazne do pazdziernika 2013 - dlaczego tak długo ? Bo zanim Orange wprowadziło na stałe tą oferte, ze wysyłajac smsa pod jakis tam specjalny numer przedluzamy sobie ważnośc konta na rok, to pilotażowo było to jako promocja i dawali przedłużenie na 2 lata :)

 

A czemu mam 34 GB odłożone - bo korzystam z tego jako z głównego numeru i zawsze doładowywuje za 100 zł bo się dostaje wtedy 110 zł - więc za kazdym razem dostaje te 6 GB gratisowego transferu :) szczerze mówiąc , to mimo, że smarfon robi mi też często za mobilny hotspot dla netbooka, to naprawde ciężko "przeżreć" takie ilość transferu mimo że ładuje sie średnio co 3 mieszki

 

nie jestem żadnym sprzedawca z orange ani nic z tych rzeczy - po prostu dla mnie to taryfa idealna i to dodatkowo bez zadnej umowy - w dzisiejszych czasach ni cholere nie opyla się brać niskich abonamentó, bo w takich taryfach ceny jakis sensownych telefonów są przeważnie wyższe niż na allegro, a ilość darmowych minut czy ich ceny wyższe niż w ofertach na karte.

Edytowane przez blackdog
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Na 99% tak. Ale dla pewnosci wybierz sie albo zadzwon do BOK Twojego operatora.

 

Co do orange free na karte... leci mi ta oferta z nieba. Myslalem o panterze bo ceny pakietowe sa troche dziwne w taryfach na karte orange (sms za 10 zl i chyba 100MB transferu na 30 dni... bez sensu) Nie wiedzialem ze sie sumuje ten transfer ale teraz juz wiem co z tym bede robil :P

Link to post
Share on other sites

dawniej był fajny wałek, bo było cos takiego jak przelew sms - mozna było sobie nabic na karte w pieron tranasferu, typu, kilka razy załadować sie po stówce, potem przedłużyć ważnośc konta na 2 lata a kase na koncie sprzedać na allegro w postaci doładowań robionych tym przelewem - w ten sposób za śmieszne pieniażki mozna bylo sobie zroibć akrte sim do tableta albo do telefonu z praktyczine darnowym transferem w ogromnej ilosci - niestety orange sie skaplo i teraz mozno ograniczyli tą usługe Przelew SMS - w sensie kwotowo , ilościowo oraz co do ważnosci konta w ten sposób

doładowanego

 

PS soryy za literówki, ale cos mi siadła korekta w FF

Edytowane przez blackdog
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak oceniacie http://www.play.pl/pl/promocja/play-internet/internet-na-karte/najtanszy-internet-bez-abonamentu/index.html , http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/oferta/nowa_oferta/internet/na_karte/bez_urzadzenia/oferta , http://www.orange.pl/kid,4002009449,id,4002009467,title,Orange-Free-na-karte,article.html te zestawy? Chodzi mi o działanie, płynność, zasięg np. na wsi i ogólna opinia :>. Najlepiej wyglądają oferty Play i Orange, ALE Play ma słaby zasięg. Kuzynka mieszka na wsi to nie ma opcji że rozmowa będzie czyta lub wgl się dodzwonić to problem- a ja właśnie takiego neta potrzebuję. Sam byłem kiedyś w Play i naprawę z zasięgiem było kiepsko.

Edytowane przez Dawid_M
Link to post
Share on other sites

najlepiej poszukac mapek z zasięgiem - teoretycznie play działa na nadajnikach plusa, wiec nie powinno być problemów z zasięgiem

 

jamam od zawsze orange - w sumi ekiedyś kupe lat temu jeszcze jako idea, nawet na pierwszej karcie sim dalej jade, chociaz juz ledwo co sie trzyma kupy :) juz zdrowo ponad 10 lat ma :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie chcę być w innej sieci prócz T-mobile. Ponieważ mam konto ważne prawie półtora roku gdyż przeniosłem numer do T-mobile.

 

A ja na Twoim miejscu będąc udałabym się do punktu T-mobile i tam u źródła otrzymać potrzebne informacje. Tylko,że tak uważam ja,a Ty zrobisz jak zechcesz. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

na nadajnikach plusa

Plus zawsze byl "tą trzecia" siecią jeżeli chodzi o zasięg. Ratowała ich w miare dobra oferta. Teraz jak ere kupil T-Mobile, obserwuje sie masowa ucieczke ludzi z plusa.

 

jamam od zawsze orange - w sumi ekiedyś kupe lat temu jeszcze jako idea, nawet na pierwszej karcie sim dalej jade, chociaz juz ledwo co sie trzyma kupy :) juz zdrowo ponad 10 lat ma :)

Tez ^^ W 2000 roku kupiona i tak do dzis smiga. Chociaz jak zmienie na nowy telefon to bede musial ja wymienic bo nie chce jej kroic czy cus...

Link to post
Share on other sites

Jutro bądź w sobotę jadę do T mobile i kupię starter z internetem, a jak będzie coś nie tak to spróbuję Orange free.

Jak skonfigurować fona żeby działała ta karta sim z netem? A jak nie będzie 3G to internet będzie śmigać?

Link to post
Share on other sites

w zależności jaki masz telefon - całość ogranicza się przeważnie do wpisania nazwy apn w ustawieniach , można tez skorzystać z automatycznej konfiguracji - poszukaj na stronie operatora linka, wybierasz model telefonu i podajesz numer i przychodzi Ci taki specjalny sms który automatycznie Ci skonfiguruje połączenie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak skonfigurować fona żeby działała ta karta sim z netem?

Chyba wszyscy operatorzy maja aktualnie usluge autokonfiguracji. Wchodzisz wpisujesz numer wybierasz co chcesz i dla jakiego modelu a ci wszystko ci przesylaja zapisujesz i korzystasz. Mozna recznie jezeli nie znajdujesz swojego modelu ale jest to dosc mozolne.

 

A jak nie będzie 3G to internet będzie śmigać?

Bedzie tyle ze juz bez HSPA+ czy inne takie 3g. Bez zasiegu 3g bedziesz mial GPRS. Chyba wszystkie nadajniki obsluguja standard gprs. Wiec jak tylko bedziesz mial zasieg to bedzie to gprs (64kbps o ile dobrze pamietam). Chociaz juz lata nie widzialem gprs u mnie na telefonie. Orange stale wymienia nadajniki wiec ciezko trafic jeszcze na gprs. T-mobile tez podobno pilnuje tego wiec napewno nie bedzie zle i w sumie bedzie sie poprawiac z miesiaca na miesiac.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chyba wszyscy operatorzy maja aktualnie usluge autokonfiguracji. Wchodzisz wpisujesz numer wybierasz co chcesz i dla jakiego modelu a ci wszystko ci przesylaja zapisujesz i korzystasz. Mozna recznie jezeli nie znajdujesz swojego modelu ale jest to dosc mozolne.

 

 

 

Bedzie tyle ze juz bez HSPA+ czy inne takie 3g. Bez zasiegu 3g bedziesz mial GPRS. Chyba wszystkie nadajniki obsluguja standard gprs. Wiec jak tylko bedziesz mial zasieg to bedzie to gprs (64kbps o ile dobrze pamietam). Chociaz juz lata nie widzialem gprs u mnie na telefonie. Orange stale wymienia nadajniki wiec ciezko trafic jeszcze na gprs. T-mobile tez podobno pilnuje tego wiec napewno nie bedzie zle i w sumie bedzie sie poprawiac z miesiaca na miesiac.

 

 

bedzie mial edge, gprsa to juz ciezko gdzies zlapac, no chyba ze sie ma słuchawke która obsluguje tylko taki standard transmisji to bedziemy go mieli wszędzie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak zasilę w orange feee za 50zł to mam ok 2,3GB internetu, a jak zrobię doładowanie za 50zł w t mobile to otrzymuję 4,5GB i konto tu i tu ważne przez okres 3 miesięcy.

Jak sprawdzić ile mi internetu pozostało do wykorzystania? W papierach nic nie pisze, kod *101# pokazuje tylko ile mam środków na koncie nic o internecie nie pisze ;(. Proszę o wsparcie :).

 

Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia. Na opakowaniu pisze "81MB na start", a na stronie producenta 2GB. Więc jak jest?

http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/oferta/nowa_oferta/internet/na_karte/bez_urzadzenia/oferta

Link to post
Share on other sites

Pytaj u źródła,tam gdzie kupiłeś. A zajrzyj tutaj pasjagsm.pl/news/internet-w-orange-na-karte-1307.html - 21k www.karciarz.pl/przekieruj/orange-free-na-karte - 40k

Pierwszy, ani drugi link nie rusza. Wstaw jeszcze raz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...