Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć wszystkim.

 

Czas wymienić sędziwego laptopa na godną stacjonarkę. Tu udaję się z prośbą o pomoc do was, jak by nie patrzeć specjalistów :)

 

http://proline.pl/?id=shopkoszyk&2:CORE+I7-2600K;3:MSI+Z77A-GD55;3:TR+SILVER+ARROW+SB-E;3:CRS+CMZ8GX3M2A1866C9;3:GTX670-DC2T-2GD5;3:WD+WD10EARX;3:AGT3-25SAT3-120G;3:SPC+L50+PURE+BLACK;3:OCZ+ZT750W-EU;3:LG+GH24LS70+B+O;3:ORV+ORV-5+FILTR+3M;4:ZLOZENIE+BRAK;3:LOG+980-000356;3:LOG+960-000636;3:ARCT+ARCTIC+SIL+5;2:CT+HS-800

 

Powyżej link do mojego zestawu. Monitor planuję Dell 2410, jednak na proline jest on niedostępny z tego co widzę.

 

Wartość budy+ akcesoria(bez monitora) najlepiej do 6500 pln.

 

Proszę o sugestie, opinie, podpowiedzi. Długo się zastanawiałem nad tym wszystkim i wiele opcji przeszło mi przez myśl, jednak każda podpowiedź będzie mile widziana. Opcjonalnie sprzęt ma wystarczyć do gier, grafiki i multimediów, czyli tak na prawdę do wszystkiego, przez jakieś 4 kolejne lata.

 

Czekam na posty.

Edytowane przez kmibar
Link to post
Share on other sites

cpu : i7 3820 1190 zł

RAM : kingstone hyperx 2× 4 GB 1600 / itp ~ 220 zł

mobo : MSI X79A-GD65 8D ~ 1100 zł

cooler : noctua nh-d14 ~ 320 zł

GPU : gtx 670 ~ 1750 ( np. od evga lepsze wykonanie, większa pewność, niestety chłodzenie typu blow, ale możliwość jego zmiany bez żadnych konsekwęcji lub np. gigabyte windforce x3 trochę mniejsza pewność ale lepsze chłodzenie niż w evga, choć chłodzenie evgi jest bardzo dobre w porównaniu do innych blow i do referatów )

PSU : OCZ-ZT650W / XFX Core 650W 80+ SLI PSU / SeaSonic X-560 ~ 350/300/550 zł ( wszystkie są dobre )

HDD : 500 GB Seagate Barracuda / wd caviar blue ~ 300 ( no chyba że chcesz większy )

Obudowa : tu zostawiam tobie wybór, byle by się cooler zmieścił

napęd : jakikolwiek

 

tylko ci daje przykład, że możesz coś na x79 złożyć w tej samej cenie, i to całkiem fajnego

Link to post
Share on other sites

sam mam 377 ( otwarte ), 367 ( zamknięte ), w porównaniu do tych co podałeś lepsze, lepszy mikrofon ( chowany ), większe wygodne nauszniki, dźwięk hmm, powiem tak, to są słuchawki do grania i tylko do grania, jak byś szukał czegoś do muzyki to Sony MDR-XB500 są ciekawe ( ale bez mikrofonu )

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

No dobra. Raczej wolę na z77. Wydaje mi się bardziej wszechstronny :)

 

W takim razie chwilowo zostaje opcja:

 

CPU- Intel Core i7-2600K 3,4 GHz 8MB -myślałem też o 2700k ale nie wiem czy jest sens dopłacać za minimalną różnicę.

MOBO- MSI Z77A-GD55 Intel Z77 LGA 115 -Może ma ktoś ciekawsze propozycje

COOLER- Thermalright Silver Arrow SB-E. -brałem pod uwagę NH-d14. Wydają mi się porównywalne. Może ma ktoś doświadczenie który jest łatwiejszy w montażu, bo osobiście jeszcze ich nie stosowałem.

RAM- Corsair Vengeance 2x4GB, DIMM,1866MHz, DDR3, CL9, XMP,Non-ECC, with Heatsink.

GPU- ASUS GTX670 2048B 256bit PCI-E TOP DirectCU II. -chciałem od MSI z TF IV ale na proline jeszcze nie ma Co do Gigabyte- nie mam zaufania&nbsp

HDD- WD Caviar Green WD10EARX 1TB sATA III 64MB.

SDD- OCZ Agility 3 SSD 2,5 120GB AGT3-25SAT3-120G.

CASE- SilentiumPC Regnum L50 Pure Black RG-L50.

ZASILACZ- Seasonic X-Series X-660 SS-660KM 80Plus Gold 660W.

 

Razem niecałe 6000, zostaje 500 zł na słuchawki, głośniki, pastę termo, listwę, napęd itp, itd...

Edytowane przez kmibar
Link to post
Share on other sites

przy obecnych cenach, jest jakieś 300 zł różnicy między czymś na z77 a x79

jeśli chcesz koniecznie na SB i z77 to poprawie :

CPU- Intel Core i7-2600K 3,4 GHz 8MB

MOBO- MSI Z77A-GD65

COOLER- Thermalright Silver Arrow SB-E

RAM- jakieś niskie 1600 zupełnie wystarczy, nie ma po co tu przepłacać, nic nie zyskujesz, dosłownie nic

GPU- gyx 670 tylko NIE ASUA, MSI jest fajne, ale chłodzenie trochę głośne, gigabyte bardzo fajne, ma najlepsze z chłodzeń i wystarczającą sekcję, lub evga, chłodzenie typu blow, ale reszta, w tym sekcja zasilania bardzo fajne, jeszcze sapphire z autorskim chłodzeniem ( tylko nie asus )

HDD- WD Caviar blue, lub seagate baracuda

SDD- obecnie najlepszy jest samsung 830, ciekawy jest też ocz z serii 4 ale po wpadce z serią 3, którą zresztą chcesz kupić nie wiem czemu ( jeszcze model z asynchronicznymi kośćmi i ograniczony sztucznie sprzętowo ), wybrałbym jednak samsunga 830

CASE- SilentiumPC Regnum L50 Pure Black RG-L50.

ZASILACZ- Seasonic X-Series X-660 SS-660KM 80Plus Gold 660W. Zasilacz bardzo fajny

 

za 250 zł więcej będziesz miał to samo tylko na x79

CPU- Intel Core i7-3820 - 1220 zł

MOBO- MSI X79A-GD65 8D - 1024 zł

 

nowa architektura daje dużo do gry 7~20 %, jak i sam CPU jest ok 15~30 % wydajniejszy od i7 2600k

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

@up

 

GPU - Gtx 670 robi sapphire ? nie wiedziałem oświeć mnie :) Czemu Asus nie ? Asus Top w gtx 670 ma poprawione chłodzenie i nie wygląda tak jak gigabyte 670 OC która zaraz miałaby się rozlecieć.

 

HDD - Barracuda (64 mb cache sata III/600 7200) szybszy i tańszy

Zasilasz- po co mu 660w ? xfx 550w starczy

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites

sorry przyzwyczajenie, to o sapphire mi z 7950 chodziło, bo shapire robi w AMD

zasilacz owszem 550 mu wystarczy, ale jak ma się pieniądze to można iść w coś o większej sprawności niż ten xfx i później odbić to sobie na rachunku za prąd 30-50 W różnicy, wystarczyłby mu Seasonic X-Series X-560 ale jest dosłownie w tej samej cenie co 660 W więc dla mnie wybór jest jasny, zwłaszcza że największą sprawność mają zasilacze mniej więcej w 50% obciążenia, oczywiście 560 zupełnie wystarczy

zaś jeśli chodzi o asusa, i gtx 670 to rzeczywiście, poprawili chłodzenie, ale nadal jest głośne i mało efektywne np w porównaniu do windforce x3 od gigabyte, no i sekcja zasilania niby 8 cyfrowych faz, ale zwykłych

 

ja mam windforce x3 na lekko podkręconym gtx 570 i nigdy przy normalnym obiegu nie przekracza 60 °C a max nigdy nie było ponad 65 °C ani więcej niż 50 % mocy wentylatorów ( czyli nadal niesłyszalne )

Link to post
Share on other sites

I jedyne co tam by było "mocarnego" to pier***nięcie po kieszeni kupującego.

 

8GB kości RAM są niewspółmiernie drogie do 2szt. po 4GB, można sobie nawet zafundować 4x4 obsadzisz wszystkie sloty, ale powiedz mi po co rozbudowywać 16GB pamięci, skoro ledwo 3-4 się wykorzystuje w większości zastosowań.

 

GTX 680 od 670 wydajniejszy jest bardzo niewiele, a cenowo to nieopłacalna opcja.

Link to post
Share on other sites

wiesz że więcej zyska kupując zestaw na x79 dzięki procesorowi i jego architekturze, niż 2x8 GB, na serio żadna gra nie wykorzystuje 6 GB, o 8 GB nie mówiąc, więc ja jestem za 2x4 GB, zawsze będzie sobie mógł dokupić do tego ile mu się będzie podobać + na MOBO- MSI X79A-GD65 8D ma aż 8 portów i 4 kanałowy kontroler pamięci :D

i zgadzam się też że przyrost wydajności między gtx 670 a gtx 680 jest kompletnie nieopłacalny i gtx 670 jest najlepszym wyjściem.

Link to post
Share on other sites

Kierując się waszymi sugestiami, aktualizuję. Waham się między z77 i x79. Z jednej strony zakup przyszłościowy na kolejne 4 może 5 lat, więc 2011 wydaje się lepszym rozwiązaniem. Z drugiej jednak 1155 tańsze, zarówno teraz jak i później przy wymianie czegoś na coś nowszego. Po oc 2600k równie wydajne. Z tego co czytałem, oc i7-3820 jest ograniczone.

Dochodzi jeszcze rzecz taka, iż chciałbym kupić wszystko w jednym miejscu, nie rozdrabniać się na kilka sklepów.

Co do wartości sprzętu, to fakt że limit niemały, to jednak nie chcę się pchać w niepotrzebne koszta. Dlatego na przykład gtx670 nie 680. Inwestować trzeba mądrze, bo w końcu inwestuję w siebie za moje ciężko zarobione pieniądze :D

 

OPCJA 1 z77

 

OPCJA 2 x79

 

Różnica ok 400zł.

Edytowane przez kmibar
Link to post
Share on other sites

znaczy i7 3820 podkręcasz i magistralą i mnożnikiem, masz 100 Mhz 133 MHz 166 MHz itd... ( oczywiście wartości pomiędzy również ) i mnożnik tam max do 43-45

przy ustawieniu 133 MHz już można się pobawić w ekstremalne oc

więc i7 3820 też ładnie się podkręca :D

można oszczędzić na zasilaczu, kupić gorszej klasy coś koło 550 W z mniejszą sprawnością

http://proline.pl/?p=SEA+SS-600ET+600W

http://proline.pl/?p=SEA+S12II-520+BRONZE

http://proline.pl/?p=SEA+M12II-520+BRONZE

http://proline.pl/?p=XFX+CORE+550W

http://proline.pl/?p=EMX+NAXN+ENP600AWT

 

ale oczywiście nie musisz oszczędzać jak wszyscy na zasilaczu, zwróci ci się to w dłuższym bezproblemowym działaniu zasilacza i rachunkach za prąd, i stabilniejszych napięciach

 

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core-i7-3820_6.html

zwątpiłem, już nie jestem taki chop do przodu jeśli chodzi o różnice w wydajności w grach między z77 i x79, wcześniej widziałem inne testy, ale w tych praktycznie nie ma różnicy ( w grach, w benchmarkach itp. jest ), nie rozumiem, każdy robi testy pod siebie czy jak ?

 

Ps. Dlaczego chcesz kupować wszystko w jednym sklepie ? Ja kupowałem w 5-ciu ( bo płytę i monitor kupiłem w internetowych, a tak to w 3-ech, co mają sklepy w moim mieście kupowałem wszystko ) żeby mi taniej wyszło i na serio można oszczędzić spokojnie koło 300 zł

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

No dobra chwilowo na tapecie.

 

Procesor- Intel Core i7-2600K 3,4 GHz 8MB cache s. 1155 Box.

Płyta główna- MSI Z77A-GD65 Intel Z77 LGA 1155.

RAM- Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 Grey XMP

Chłodzenie- Noctua NH-D14 (lżejszy i dłuższa gwarancja a w sumie taki sam wydajnościowo)

Karta graficzna- Gigabyte GTX670 2048MB 256Bit PCI-E OC.

HDD- Seagate Barracuda 1TB sATA III 64MB

SSD- Samsung 128GB SSD830 SATAIII MZ-7PC128D/EU 2.5'' Desktop kit. Obudowa- SilentiumPC Regnum L50 Pure Black RG-L50.

Zasilacz- Seasonic X-Series X-660 SS-660KM 80Plus Gold 660W.

 

Chyba że coś się zmieni.

Chcę w jednym miejscu, bo wygodniej. Jak już napisałem wcześniej nie lubię się rozdrabniać.

 

Co do monitora. Zastanawiam się nad Dell 2410. Co o nim myślicie?

Link to post
Share on other sites

Amatorsko/półprofesjonalnie okazjonalnie. Jak będę miał się zająć profesjonalnie to przerzucę się na Eizo itp. Mimo to chciałbym mieć coś w miarę dużego min 24'' sprawnego w grach bez smużenia, dobrym do ogólnie pojętej pracy biurowo/internetowej jak również do wspomnianej wcześniej grafiki. Z kilku źródeł, między innymi tego forum wywnioskowałem że dell u2410 (tak o niego mi chodziło) niezłym wyborem jest. Budżet zapytacie- 1-2k pln. Matryca najchętniej IPS. W tej cenie i podobnej jakości lepszego i większego nie znalazłem, ale przyznaję, nie szukałem dużo.

 

edit: brałem jeszcze pod uwagę opcję u2412m tańczy prawie o połowę a ludzi go chwalą.

Edytowane przez kmibar
Link to post
Share on other sites

podstawowe różnice między nimi to to, że ten droższy ma 10 bitową paletę barw i 12 bitowe przetwarzanie ( tańszy ma 8 bitową paletę, nie przetwarza ), jest nieco szybszy od tego tańszego ma 6 ms w (gtg)( tańszy ma 8 ms ), ale i tak ważniejsze jest (bwb) którego nie podali, no i ma podświetlenie katodami (CCFL), a tańszy ma LED. Podświetlenie tego droższego nie jest jakoś wybitne http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/43469-dell-ultrasharp-u2410-24-ips-monitor-review-5.html lewa strona niedoświetlona o 15 %, co do tańszego to sytuacja wygląda minimalnie gorzej, krawędzie są niedoświetlone http://www.tftcentral.co.uk/images/dell_u2412m/uniformity_1.jpg http://www.tftcentral.co.uk/images/dell_u2412m/uniformity_2.jpg, ale nadal nie można tego zauważyć podczas normalnego użytkowania.

Link to post
Share on other sites

podstawowe różnice między nimi to to, że ten droższy ma 10 bitową paletę barw i 12 bitowe przetwarzanie ( tańszy ma 8 bitową paletę, nie przetwarza ), jest nieco szybszy od tego tańszego ma 6 ms w (gtg)( tańszy ma 8 ms ), ale i tak ważniejsze jest (bwb) którego nie podali, no i ma podświetlenie katodami (CCFL), a tańszy ma LED. Podświetlenie tego droższego nie jest jakoś wybitne http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/43469-dell-ultrasharp-u2410-24-ips-monitor-review-5.html lewa strona niedoświetlona o 15 %, co do tańszego to sytuacja wygląda minimalnie gorzej, krawędzie są niedoświetlone http://www.tftcentral.co.uk/images/dell_u2412m/uniformity_1.jpg http://www.tftcentral.co.uk/images/dell_u2412m/uniformity_2.jpg, ale nadal nie można tego zauważyć podczas normalnego użytkowania.

 

Tak, to wszystko już czytałem. Liczyłem raczej na podpowiedź czy warto kupić ten droższy, lub czy kupić coś innego. Sugestie? Propozycje?

Link to post
Share on other sites

znaczy ogólnie pytanie jest, czy 16 mln kolorów ( panel 8 bitowy ) wystarczy ci do pracy z grafiką, czy potrzebujesz 1 mld ( czyli 10 bitów ) i 12 bitowego wewnętrznego przetwarzania kolorów ? ew. można poszukać czegoś taniego od eizo na ips lub va

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Tanie Eizo to dla mnie trochę oksymoron... Jedyne do 2k jakie znalazłem są na TFT/TN. IPS zaczynają się od około 3000. Wolę dobre 8bit IPS. Czy wystarczy. Myślę, że tak. Jeśli będzie mi brakować, wtedy zacznę się martwić i kupię pewnie drugi stricte do grafiki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...