Skocz do zawartości

NEOTEC MAXIMUS 440W da rade?


Recommended Posts

Witam!

czy zasilacz Neotec maximus 440W pociągnie następująca konfigurację?

PHENOM II 550BE z odblokowanymi rdzeniami

9600GT Gigabyte (wersja z 720Mhz na rdzeniu)

4GB DDR3 1333Mhz

2x 250GB Raid 0

karta muzyczna xonar dx pod pcie

dwa wentylatory 120mm

podaję tez tabliczkę znamionową zasilacza:

 

+3.3 V: 32 A

+5 V: 34 A

+12 V2: 16 A

+12 V1: 18 A

-12 V: 1.0 A

-5 V : 0.5 A

+5 Vsb : 2.0 A

 

pytam gdyż po odblokowaniu rdzeni wszystko jest ok tylko w momencie obciążenia kompa grą potrafi się wysypać do windowsa. Dodam ze w gnieździe 8 pin na płycie głównej mam wpiętą tylko 1 wtyczkę 4pinową

Link to post
Share on other sites

Z tego co wyczytałem to tak naprawdę jest to HuntKey. Niemniej jest to stara konstrukcja(ile twój ma lat?). Maksymalne łączne obciążenie na liniach +12v to 264w, niemniej jeśli twój egzemplarz ma parę ładnych lat(wyszedł w 2005r.) to może tego nie wytrzymać.

IMO powinieneś go wymienić dla własnego spokoju na Corsair'a 400w, czy OCZ'a 400w. Oba mają po 360w na liniach +12v!

 

BTW. Nie chcesz sprzedać karty dźwiękowej? Przecież masz wbudowaną w płytę!? ;)

Link to post
Share on other sites

zasilacz kupiony w 2007 roku. jeśli wymienić to chciałbym coś mocniejszego. myślałem nad jakimś 550W lub 530W od Be Quiet lub Corsaira, przez myśl przeleciał też modecom bo jest tani, a ponoć trzyma wzorowo napięcia. Zależy mi na modularnych kablach i w miare cichym wentylatorze (pomijam trzymanie napięć bo to raczej oczywiste ;) ). w przyszłości będzie pewnie wymieniona karta graficzna. Coś byście doradzili w wyborze nowej zasiłki?

Link to post
Share on other sites

Neotec X3800 to był niezły sprzęt, działał w sumie 4 lata 3 lata na jakimś kompie z P4 dawał na lini v12 te 220W (miał mocną 5v) potem rok dzialał na Athlonie 5000+, ASUS M2N-SLI, HD2600XT i 2 napędy i 4 sloty ram zajęte lecz niestety odszedł oszywiścię sam w wyniku przebicia w sieci energetycznej. Zepsuty poszedł na allegro odrazu za 40 zł ;] tyle co nowe tracery ;)

Link to post
Share on other sites

tak wiem. ale po pierwsze nigdzie go nie mogłem dostać (nie chciałem czekać) a dwa ten corsair ma jedna linię 12V, a ja chyba wolę mieć 4 niezależne. no i kwestia taka ze nie mogłem znaleźć żadnych testów tego zasilacza a 620W ma bardzo mieszane opinie - często bardzo negatywne. Na zakończenie dodam że w zasadzie poprzedni zasilacz też dawał radę...prawdopodobnie mam jeden rdzeń bo prostu uszkodzony na procku :-(

w każdym razie mój amperomierz na nowym zasilaczu wskazuje o jakies 15W mniejsze zużycie energii ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...