Skocz do zawartości

Dobra myszka do wszystkich czynności


Recommended Posts

Witam,

 

tak jak w temacie, poszukuję myszki, która sprawdziła by się we wszystkich czynnościach, które na co dzień wykonuję. Będzie to na pewno praca z grafiką w programie Photoshop, więc zależy mi, by myszka nie była zbyt lekka, ponieważ źle mi się z taką pracuje, a dodatkowo powinna być odpowiednio czuła. Do tego przydały by się dodatkowe przyciski (one się chyba nazywają programowalnymi?) do gier, internetu itp. Budżetu nie podaję, gdyż chciałbym, żebyście podali mi coś ciekawego z jak najlepszą ceną jak na taki produkt. Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi?

 

Na razie interesowałem się tylko myszką R.A.T.7, ale to tylko dlatego, że kiedyś widziałem ją w gazecie i w sumie wydawała się całkiem ciekawa ze względu na swą możliwość przebudowy jej na zupełnie inną, dodania obciążników itd. Nie znam się na myszkach, więc proszę was o podanie czegoś ciekawego, no i czy ten R.A.T.7 jest w ogóle wart swojej ceny?

Link to post
Share on other sites

od siebie dodam M8000X, której używam w zasadzie w podobnych celach,

natomiast zastanów się jak trzymasz mysz (claw-, finger- czy palmgrip) i dobierz ją pod uchwyt

druga rzecz to sensor, jak kolega wyżej wspomniał najlepsze do pracy są myszy dla graczy, bo są precyzyjne, z własnego doświadczenia - laserowy avago 9500 to jest to

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zainteresowało mnie jedno... przełączanie tych DPI - czy to jest czułość? Czy jak zmienię sobie na mniejszą liczbę DPI to wtedy myszka ma mniejszą czułość? Coś takiego w sumie mogło by się przydać w niektórych momentach pracy z Photoshopem, gdy potrzebuję większej precyzji (czasem ciężko jest zwykłą myszką odpowiednio wycelować w dany punkt), tylko nie wiem czy dobrze to zrozumiałem.. xd No i które myszki to posiadają? Bo z opisu widzę, że tylko ten Asus i Corsair.. o ile Corsair byłby dla mnie bardziej interesującą propozycją, to zaś boję się, że mogło by brakować mi możliwości przebudowy tej myszki jak R.A.T.7, który byłby chyba idealny gdyby posiadał tą funkcję zmiany czułości... Wyjaśni ktoś dokładniej jak to działa, albo może jakieś poradniki dla zielonego? :)

 

Co do chwytu myszki, u mnie jest to - Fingertip grip. Choć jakby się tak przyjrzeć, czasem jest to też Palm grip...

Edytowane przez c0lin.
Link to post
Share on other sites

Zmiana czułości to prosta sprawa.

Mysz posiada czułość maxymalną np 5800DPI czyli brdzo czybko dla maniaka UT

I gdy naciskasz ten przycisk zmiany DPI to czułość zmienia się na jedną z kilku opcji.

NP: 5800 - 4800 - 3800 - 2800 - 1800 - 800

 

Bardzo przydatne w czasie pracy ja kiedyś też nie wiedziałem o co biega ale od kiedy mam asusa GX800 to nie wyobrażam sobie myszki bez zmiany DPI :]

 

Edytowane przez daniel93
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

M800X, jedyny minus -> nie chodzi mi na razer goliathus control - > sensor się gubi...

Mimo wszystko, fajna mycha :)

Jest pancerna, serio ^^. Sensor dobry, a się nie rozlatuje jak sławne z tego powodu deathaddery hehe.

Realna rozdzielczość max 5040 DPI.

Jak już tu jesteśmy, to jaka podkładka pod M8000X? Aby była w miarę śliska, ale nie do FPS (coś pośredniego, mam teraz taką podkładkę od SPSS'a, reklamową, fajna, ale za szorstka...)

Czemu nie działa sensor na szmacianej >.<

 

R.A.T? Badziew.

Edytowane przez edvin
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

RAT jest przereklamowany. Już widziałem kilka łatwo uszkodzonych sztuk. Serio, nie warto moim zdaniem. No chyba że komuś niewiadomo jak przypasowuje...

Ja tam byłbym za "przymierzeniem" kilku myszek na avago 9500 i do tego jakaś odpowiednia podkładka (teraz sam takiej poszukuję).

Mimo wszystko kupiłem M8000X używaną za niecałe 120zł już dłuuższy czas temu, a wygląda jak nietknięta ^^

Link to post
Share on other sites

Jak już tu jesteśmy, to jaka podkładka pod M8000X? Aby była w miarę śliska, ale nie do FPS (coś pośredniego, mam teraz taką podkładkę od SPSS'a, reklamową, fajna, ale za szorstka...)

dowolna twarda, nieszmaciana typu speed, ja używam razer sphex, sprawdza się świetnie

 

Czemu nie działa sensor na szmacianej >.<

normalka dla tego sensora, on nie lubi szmacianek i już

Link to post
Share on other sites

Szkoda, sensor naprawdę fajny. A co możesz polecić z nieszmacianek typu speed? Zależałoby mi na konkretnych nazwach. Akurat w podkładkach nie siedziałem, więc nie wiem, co się trzyma cena/jakość a co odstaje. Raczej będę polował allegro lub po forach jakieś używki.

Qpad HEATON MEDIUM

Razer PODKŁADKA SPHEX GAMING GRADE

Obydwie w jednej cenie. Ktoś miał z nimi jakieś doświadczenie? Z tym sphexem obawiam się tylko tego klejenia/odklejania...

Edytowane przez edvin
Link to post
Share on other sites

Dzięki, będę szukał, masz Sphex'a? Jak się sprawuje? Obawiam się tylko tego przyklejania. Za 60zł mogę ją wziąć na miejscu, co jest dość dobrą ceną.

HeatoN za 59zł a Sphex za równo 60, jutro mógłbym którąś wziąć.

Roccat Sense już też za 60PLN.

Edytowane przez edvin
Link to post
Share on other sites

mówiąc w prost: nie mam pojęcia czy odczujesz różnicę, to zależy od osobistych preferencji, co komu bardziej leży

a co do zużywania się, po sphex'ie jeżdżę myszą już ~rok i nadal się jeździ praktycznie tak samo, wizualnie wygląda tak samo

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...