Skocz do zawartości

Znikające miejsce win 7 hp 64bit- partycja C.


Recommended Posts

Witam!

 

Mam problem z znikającym miejscem na dysku C ( system). Pierw wyczytałem w necie żeby usunąć pkt przywracania zrobiłem tak i odzyskałem kilka GB, potem dziennik zdarzeń usunąłem. Czyszczę system Ccleanerem i coś odzyskuję ale to są tylko kilka mega. Raz jest 5GB zaraz odświeżę "Komputer" i jest 4,7GB zaraz 4,73GB itp. Partycja C ma wielkość 19,5GB. Proszę o pomoc.


Czytałem że plik "Procmon.pnb" zawiera info procesu monitoringu tylko nie wiem gdzie on się znajduje. Wyszukuję go ale system nic takiego nie oszukał :/. Wie ktoś gdzie ten plik się znajduje?

Nie wiem czy sprzęt jest potrzebny ale całość jest w profilu.


Zauważyłem że system wolniej teraz chodzi gdyż zainstalowałem kasperskiego AV. I komputer sam się resetuje ( wyłącza i włącza) i jakieś błąd wyskakuje na czarnym ekranie tle. Jak będzie możliwość zrobię zdjęcie. Proszę o pomoc :).

Link to post
Share on other sites

Kliknij tak samo jak w systemie XP na Właściwości i następnie oczyszczanie dysku.Powinno usunąć niepotrzebne pliki.

Próbowałem- dalej to samo.

 

Formaty nie pomagają. Po formacie to samo się dzieje.

 

Wyłączyłem harmonogram i zobaczymy jak będzie.

Link to post
Share on other sites

Nie korzystasz z programów pakietu adobe ? : )

Też tak miałem - zanikające miejsce na dysku c.

 

Też nikt nie wiedział co się dzieje. Okazało się że tymczasówki (nieusuwane...) pakietu adobe tam swoje rączki pchały.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak usuacal te pliki wymiany windows?

 

Z adobe korzystam, raz na 100lat wiec usuniecie wchodzi w gre. Jak usunac te. "tymczasowki"?

 

Ściągnąłem "

Revo Uninstaller" pousuwałem programy i miejsce z 4,70 zmniejszyło się do 4,2GB.

Fotki Hd Tune:

http://imageshack.us/photo/my-images/811/74748938.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/822/68600611.png/

HELP ME!

 

<p> </p>

<div>SpaceSniffer wykazał:</div>

<div>Windows 14,4GB</div>

<div>WinSXS 6,5GB</div>

<div>Backup 550mb</div>

<div>System32- 2,7GB</div>

 

 

Partycji C przydzieliłem 19,5GB system zajmuje 14,4 więc powinno zostać koło 5GB, a jest koło 4,5GB więc gdzie 500mb? ;>

Link to post
Share on other sites

A ile masz przydzielonego miejsca na kosz ? Możesz zmniejszyć jego wielkość :D

Kosz ma 1000MB=1GB :). Oczywiście nic w niem nie ma.

 

Masz 500GB dysk a na system przydzieliłeś niecałe 20GB ? eh..co tak oszczędnie ? partycji.

Po co więcej? Ja mam tylko system i sterki niektóre. Resztę ładuję w D. Dysk mam podzielony na 2 partycje mianowicie C ( system) i D ( magazyn danych, muzyka, gry itp.).

 

Jak masz wolne miejsce do dyspozycji to ściągnij jakiś darmowy program jak choćby Euseus Partition Master i dodaj coś do tej partycji.

Po co mam zwiększać miejsce na C?! Żeby więcej miejsca mi jakieś za przeproszeniem gó**o zżerało.

 

Niechcący kliknąłem Ci dzięki :[.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/820/beztytuucpdy.png/

 

Jak wiać hdd zdrów jak ryba :E.

Edytowane przez Dawid_M
Link to post
Share on other sites

Tutaj masz chociażby o katalogu WinSxs który „trochę" Ci zajmuje i pewnie będzie się dalej rozrastał. Dla przykładu u mnie wykazuje 9,5GB.

Ile masz RAMu? może wyłączyć plik wymiany po prostu.

Edytowane przez wormadam
Link to post
Share on other sites

Ja czytałem, że jak się usunie plik "winsxs" to pc możesz źle funkcjonować. "Z pewnością manualne pozbycie się zawartości katalogu winsxs nie jest specjalnie bezpiecznym wyjściem. Może przynieść wiele przykrych konsekwencji, z niemożliwością uruchomienia większości programów na czele. Bardziej rozsądne wydaje się odinstalowanie aplikacji, z których nie korzystamy. Oprócz wygospodarowania tym sposobem wolnego miejsca poza wspomnianym katalogiem, przyczynimy się również do uszczuplenia jego zawartości. Korzyści nie będą już tak spektakularne, ale kilka lub kilkadziesiąt megabajtów z pewnością tą drogą uda się odzyskać."

CPU:AMD athlon II x3 450

COOLER:Coolermaster Hyper TX3

MOBO:MSI 870-c45

RAM:Corsair 4GB(2*2GB),dual channel,1333MHz,cl9

HDD:Samsung spinpoint f3 500gb

GPU:Radeon HIS HD5770 1GB,4800MH

PSU:OCZ Modxstrem pro 600W

CASE:Aerocool RS-9

OS:Windows 7 Home Premium OEM 64bit

 

może wyłączyć plik wymiany po prostu.

Jak to zrobić?

 

Ten plik wymiany co robi i za jest jest odpowiedzialny?

Edytowane przez Dawid_M
Link to post
Share on other sites

Przecież nikt nie mówi o usuwaniu tego katalogu, tylko musisz mieć świadomość że jest takowy i jego wielkość może wzrastać.

Wyżej masz opisane jak wyłączyć plik wymiany, sprawdzisz czy miejsca przybyło i czy system chodzi sprawnie.

Link to post
Share on other sites

No to wchodzisz do programu adobe . Edit -> preferences -> media i tam masz media cache files oraz database. Wyczyść sobie to poprostu. A jeżeli tego nie ma to akurat ten program adobe nie korzysta z tego.

 

Ale skoro mówisz że korzystasz raz na ruski rok to wątpię byś zauważył to znikające miejsce.

Link to post
Share on other sites

na PCF napisali że resztę zajmuje winsxs i system32. Tylko dlaczego raz jest 5GB, 4,3GB potem 4,7GB LOL?!

 

Adobe usunąłem i wszystkie jego wpisy w rejestrze i inne. Mówiąc lakonicznie nic po adobe nie zostało.

 

A plik winsxs radzicie usunąć? Gdzie on się w ogóle znajduje?

 

Przed chwilą było 4,4 teraz 4,3. Niby nic ale chcę wiedzię co zżera mi miejsce na dysku. Jak wyłączyć to żeby przeglądarka nie zapisywała danych na dysku?

Link to post
Share on other sites

Człowieku ogarnij się i zwiększ rozmiar tej partycji systemowej ( 20 GB to nie jest korzystnie ) , a nie doszukujesz się gdzie ci raz pareset mega znika raz się pojawia . To jest system tu ciągle coś się dzieje ( tempy , aktualizacje , rożne logi raporty itp ) .

Edytowane przez Werturko
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Będę zwiększał pojemność partycji po to aby jakieś świństwo mi pamięć zżerało ( ironia) . Mi głównie o to chodzi że raz jest 4GB potem 4,5GB to jest przykład.

 

Jest taki program co pokazuje np. w ciągu godziny co ile pamięci na dysku zżarło?

Link to post
Share on other sites

To powodzenia w utrzymaniu Systemu na 20 Gb , nie dość że będzie spowolniony to nie wiadomo co i kiedy ci się wykrzaczy ( choćby proces defragmentacji potrzebuje nieco wolnego miejsca a fragmentacja na małym dysku będzie spora ). Ale jak jednak chcesz dalej się tak gnieść to kombinuj i się ucz ( internet jest bogaty w opisy rady itp na temat funkcjonowania systemu optymalizacji )

 

Dorzucam obrazek z mojej Visty po jakimś czasie ( przywracanie wyłączone , hibernacja wyłączona Pagefile tylko 500 mega ) ogólnie mam wszystko dość optymalnie poustawiane.

 

http://www.bankfotek.pl/image/1267581.jpeg

Edytowane przez Werturko
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spoko dzięki za info koledzy pomogliście mi.

 

Czytałem na necie że ludziom znikało miejsce koło 60GB nie chciałbym żeby do czegoś takiego doszło. Ile powinna mieć partycja systemowa GB?

Edytowane przez Dawid_M
Link to post
Share on other sites

no 20gb to nie porozumienie na OS. 40 to takie minimum minimum a najlepiej coś koło 50-64 gb jak dla mnie.

 

Co jeszcze ci może zżerać miejsce ? Stare sterowniki karty graficznej. Przynajmniej nvidia zostają wszystkie wersje wcześniejsze które się zainstalowało a i tak jest używana tylko ta nowa . ( u mnie przy usunieciu kilku wersji starych odjęło ze 2gb)

 

Z tymi sterownikami to żebyś nie pomylił to u nvidia chodzi mi o te paczki które domyślnie się na dysku C rozpakowywują.

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...