Skocz do zawartości

580 SLI VS 670/680


Recommended Posts

Witam

 

Jako że po wymianie platformy zostało mi trochę kasy to mam zamiar zrobić coś z grafiką

 

Lepiej będzie dokupić drugiego GTX'a czy sprzedać kartę i kupić keplera?

 

Uprzedzając pytania:

1)Będę Wodował Proca(mogę podpiąć także GPU)

2)Czasami gram w trybie stereoskopowym

3)Gram na jednym monitorze

4)Hałas nie specjalnie mi przeszkadza

5)Zasilacz 750W(650W na 12V(4 linie po 18A))

6)Mogę przeznaczyć 1200PLN

 

Które rozwiązanie będzie lepsze?

Link to post
Share on other sites

Po podkręceniu 680gtx czytałem bardzo dużo recek gdzie w większości testów wygrywa z 590GTX. Przy sli 580 musisz wziąć pod uwagę kwestie micro stutteringu. Moim zdaniem, TO JEST DIABELNIE WIDOCZNE. Najlepiej chyba zrobisz jak poczekasz do GF serii 7 lub na nowe radki.

Edytowane przez lucky8
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

1)o mikroprzycięciach wiem bo miałem mulit-GPU

2)do jakich taktowań??

3) większa wydajność jest potrzebna mi teraz a nie za 6-12 miesięcy

@mulator ram dojedzie dopiero za tydzień(nie było go ani na sklepie ani w hurtowni)

 

nadal jest mi ciężko zdecydować(czekam na opinie innych)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jakie problemy ? Bo ja jakoś żadnych nie miałem. Co do wydajności to nawet 570 SLI rozpieprza 590 a co dopiero 2x580 ludzie !

 

BTW płyta idealna pod dwie karty - bierz SLI chłopie !

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie miałeś, bo miałeś przede wszystkim dużą i przewiewną budę, no a poza tym w stresie na pewno było to mega głośne... bo nie raz miałem okazję widzieć 2 sparowane 570 / 580 i zawsze robiło to hałas... Ja mam fakt faktem dźwiękowe zboczenie pt. "komputer praktycznie bezgłośny" ale mnie to drażniło.

 

No i jesteś jedyną osobą która przy multiGPU nie skarży się na stuttering.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

No i jesteś jedyną osobą która przy multiGPU nie skarży się na stuttering.

No k^%^@ a jak ma się skarżyć skoro jedyna gra gdzie się z tym spotkałem w ciągu roku to Space Marine ????

 

no a poza tym w stresie na pewno było to mega głośne...

gó**o prawda. Mam teraz pod maską GTX 460 WF2 i klnę się na Boga, że ta karta jest głośniejsza niż tamte dwa referenty podczas pracy !

 

No i jesteś jedyną osobą która przy multiGPU nie skarży się na stuttering.

Nie wiem czy to prawda czy nie że vsync likwiduje microstutering bo ja cały czas gram z włączonym synciem ale tak czy inaczej ja nie wiem jakim trzeba być idiotą, żeby grać bez vsync czy to na jednej karcie czy na kilku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wybórpadł na SLI

 

temat do zamknięcia

 

teraz troche offtopu:

co sądzicie o EVGA/Zoltac (Referent)+http://www.angela.pl/p6908,gelid-icy-vision-rev-2.html??

 

@edit Fail.nie wziąłem pod uwagę że mogę zwodować referenta

 

@Iwses ram dojdzie za tydzień(4X4GB)

 

Edytowane przez tarrok111
Link to post
Share on other sites

Nie miałeś, bo miałeś przede wszystkim dużą i przewiewną budę, no a poza tym w stresie na pewno było to mega głośne... bo nie raz miałem okazję widzieć 2 sparowane 570 / 580 i zawsze robiło to hałas... Ja mam fakt faktem dźwiękowe zboczenie pt. "komputer praktycznie bezgłośny" ale mnie to drażniło. No i jesteś jedyną osobą która przy multiGPU nie skarży się na stuttering.

Nie jest jedną osobą,miałem 2xgtx480 i nie napotkałem się na żadne problemy,nie wspominając może o dwóch tytułach które jak igła w stogu siana nie decydowały przeciw sli.Po tym czasie są nowe stery i wiele się zmieniło,więcej info na stronie nvidia i lista gier pod sli.Już przestancie gadać o tych mikrocięciach itp. bzdur to nie karty amd że to co waszym zdaniem występuje na sli GF niestety ale ma problem jedna karta od AMD. :D

 

wybórpadł na SLI temat do zamknięcia teraz troche offtopu: co sądzicie o EVGA/Zoltac (Referent)+http://www.angela.pl/p6908,gelid-icy-vision-rev-2.html??

Bierz drugą karte i montuj Accelero a nie jakiś badziew

http://www.angela.pl/galerie/g/gelid-icy-vision-rev-2_20225_m.jpg

co to ma być :co:

 

Accelero i wszystko na temat a będziesz jeszcze dziękował ;)

 

i dokup 4gb pamięci (będziesz widział różnice) bo dzisiaj 4 to min.

Edytowane przez lwses
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Już przestancie gadać o tych mikrocięciach itp. bzdur to nie karty amd że to co waszym zdaniem występuje na sli GF niestety ale ma problem jedna karta od AMD. :D

Wiesz , że tym zdaniem możesz wywołać w tym temacie bardzo niepotrzebny konflikt? Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...