Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Mam zamiar w najbliższym czasie zakupić dość wydajny komputer na lata...

Przede wszystkim do gier, multimediów i internetu

Stworzyłem coś takiego i chciałbym żeyście mi doradzili, może jest jakaś lepsza alternatywa mojego komputera ;)

Procesor Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX (BX80623I52500K)

Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)

Zasilacz XFX Core 650W 135mm 80+ SLI PSU - (P1-650S-NLB9)

Obudowa SilentiumPC Regnum L50 Pure Black 2xUSB3.0 ATX/SSD ready/2x120mm +140 mm bez zasilacza

Karta graficzna Gigabyte GV-N670OC-2GD

Monitor LED Dell U2312HM

Dysk i nagrywarke mam

Razem: 4482,02

Najlepiej jakby było w morele wszystko

Bedzie OC ale chlodzenie kupię później

Dziekuję za odp i Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Zasilacz weź 550W, SLI i tak na tej płycie nie zrobisz.

 

Reszta jak najbardziej ok.

 

@dariushundead

Z77 jest niepotrzebne do i5-2500k, wystarczy P67, zwłaszcza że ten Asrock ma lepszą sekcję zasilania od MSI Z77A-G45.

Autor napisał że chłodzenie dokupi później.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz weź 550W, SLI i tak na tej płycie nie zrobisz. Reszta jak najbardziej ok. @dariushundead Z77 jest niepotrzebne do i5-2500k, wystarczy P67, zwłaszcza że ten Asrock ma lepszą sekcję zasilania od MSI Z77A-G45. Autor napisał że chłodzenie dokupi później.

a jak planuje modernizacje i wymieni procka na ivybridge za jakiś czas? to i płyte będzie zmieniał?

mysli się przyszłościowo...

I podobnie jak koledzy - weź 550W

du*a nie xfx 550

zapewne nie miałeś z nimdoczynienia a jak zawsze polecasz

zobacz sobie jaki jest głośny pod obciążeniem, BQ l8 i tyle w temacie

Link to post
Share on other sites

Odnośnie kultury pracy tego xfx to nie sugerowałbym się filmikiem z youtuba, a raczej spytałbym któregoś z użytkowników, sądzę że jest na forum ktoś z takim sprzętem. Czytałem trochę opinii o nim że jest cichy.

tylko tak się składa że to mój filmik, i stwierdzam ZE JEST BARDZO GŁOŚNY

a ludzie co gadają że jest cichy, albo mają procka i karte graficzną który mało W ciągnie , albo dla nich to porpostu jest cicho, dla mnie jest bardzo głośno co widaći slychać na filmiku w porównaniu do wentylatorów z karty graf i od macho

Edytowane przez dariushundead
Link to post
Share on other sites

tylko tak się składa że to mój filmik, i stwierdzam ZE JEST BARDZO GŁOŚNY a ludzie co gadają że jest cichy, albo mają procka i karte graficzną który mało W ciągnie , albo dla nich to porpostu jest cicho, dla mnie jest bardzo głośno co widaći slychać na filmiku w porównaniu do wentylatorów z karty graf i od macho

Takie porównania i testy możesz sobie wsadzić tam gdzie słońce nie dociera.

XFX zaczyna być głośny pod obciążeniem - niektórym to przeszkadza, innym nie.

W normalnych warnukach pracuje cicho dlatego jest rozłam pomiędzy jednych twierdzących tak, a drugich inaczej.

 

A poza tym to tak jak napisał pianista.

Link to post
Share on other sites

OCZ ZS 550W. Za 280zł masz OCZ ZT 550W z modularnymi kablami.

nie wiem jak ZS, ale na ZT dużo ludzi się skarży że także jest głośny

najmądrzejszym wyborem był by BQ

http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/be-quiet-purepower-l8-530w,26205.html

Takie porównania i testy możesz sobie wsadzić tam gdzie słońce nie dociera. XFX zaczyna być głośny pod obciążeniem - niektórym to przeszkadza, innym nie. W normalnych warnukach pracuje cicho dlatego jest rozłam pomiędzy jednych twierdzących tak, a drugich inaczej.

chyba każdy głupi < nawet ty powinieneś wiedziec > że praktycznie każdy zasilacz w spoczynku jest cichy

i to najważniejsze aby i pod obciążeniem był cichy BQ właśnie taki jest, a XFX jest bardzo głośny, wręcz wyje do tego dodać obudowe + filtr przeciwkurczowy i wiesz co wtedy jest? wentylator wpuszcza jeszcze mniej powietrza do środka i wyje jeszcze bardziej

wiec nie pieprz mi tutaj że takie porównanie jest do du*y, bo ten zasilacz w filmiku był nawewno cichszy niż jakby siedział w obudowie

Link to post
Share on other sites

nie wiem jak ZS, ale na ZT dużo ludzi się skarży że także jest głośny najmądrzejszym wyborem był by BQ http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/be-quiet-purepower-l8-530w,26205.html chyba każdy głupi < nawet ty powinieneś wiedziec > że praktycznie każdy zasilacz w spoczynku jest cichy i to najważniejsze aby i pod obciążeniem był cichy BQ właśnie taki jest, a XFX jest bardzo głośny, wręcz wyje do tego dodać obudowe + filtr przeciwkurczowy i wiesz co wtedy jest? wentylator wpuszcza jeszcze mniej powietrza do środka i wyje jeszcze bardziej wiec nie pieprz mi tutaj że takie porównanie jest do du*y, bo ten zasilacz w filmiku był nawewno cichszy niż jakby siedział w obudowie

Jednego zdania nie jesteś w stanie sklecić poprawnie? Czytanie ze zrozumieniem też kuleje, jedyne co umiesz robić to wałki na allegro ale i z tym nie wyszło.

W spoczynku a w normalnych warunkach użytkowania to są dwie różne rzeczy.

Co ma obudowa do wpuszczania powietrza? Co ma filtr przeciw kurzowy do wycia? Bredzisz.

 

A ZT nie ma prawa być głośny bo ma 140MM wentylator a na co się takowy przekłada, wydedukuj sam - zadanie domowe allegrowy przekrętasie.

Link to post
Share on other sites

Jednego zdania nie jesteś w stanie sklecić poprawnie? Czytanie ze zrozumieniem też kuleje, jedyne co umiesz robić to wałki na allegro ale i z tym nie wyszło. W spoczynku a w normalnych warunkach użytkowania to są dwie różne rzeczy. Co ma obudowa do wpuszczania powietrza? Co ma filtr przeciw kurzowy do wycia? Bredzisz. A ZT nie ma prawa być głośny bo ma 140MM wentylator a na co się takowy przekłada, wydedukuj sam - zadanie domowe allegrowy przekrętasie.

ale jesteś ograniczony, chyba proste i logiczne że filtr przeciwkurczowy + mały odstęp w obudowie pomiędzy biurkiem blokuje przepływ powietrza niż tak jakby lezał na biuku< chodzi mi o filmik>
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...