Skocz do zawartości

Porządny laptop do gier


Recommended Posts

Witam,

 

wiem, że laptopy z reguły do grania nie służą, lecz jestem w sytuacji, w której nie pozostaje mi nic innego. Musi to być laptop, koniecznie. Wielkość nie ma znaczenia, im większy tym nawet lepiej, nie będzie on zbyt często przenoszony. Będę na nim grał we wszystkie gry, lecz przede wszystkim będą to starsze produkcje, od czasu do czasu coś nowego.. chciałbym, żeby po prostu wszystko bez najmniejszych problemów chodziło przez najbliższe 3-4 lata. Mogę nawet obniżyć rozdzielczość i detale, jeśli będzie trzeba, byle by móc mieć go jak najdłużej.

 

Dobrze, jeśli wykonanie będzie stało na wysokim poziomie, a praca na laptopie będzie przyjemnością, a nie koniecznością.. Jak na razie interesowały mnie przede wszystkim Dell Alienware, znalazłem kilka tańszych na allegro - http://allegro.pl/alienware-m17x-r3-2630qm-amd-6990m-10gb-ram-320gb-i2402703373.html, http://allegro.pl/piekny-alienware-m17x-q9000-6mb-cache-8192mb-fv23-i2373527593.html. Nie wiem tylko jak one by się sprawdziły na dłuższą metę?

 

Do wydania mam jakieś 4500 złotych, mogę dopłacić jeśli na prawdę będzie warto.. Z zakupem jeszcze czekam, będę kupował prawdopodobnie pod koniec tego roku... warto? Czy może poczekać jeszcze do wakacji 2013 (wtedy miałbym być może nawet i więcej do wydania, bo uzbierało by się jeszcze trochę, a i technika idzie do przodu). Co sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Racja, ale chyba Radek będzie lepszy w mobilnych, ze względu właśnie na cenę.. też tam o tym pisano. :) Wiec radzicie poczekać? A z jakiej firmy robią dobre lapki do gier, no i czemu nie Alienware? Wygląda świetnie, moim zdaniem wygląda to na bardzo solidną konstrukcje i nie wygląda, żeby jakieś problemy miały z nim być, choć nie wiem, nigdy nie korzystałem z takiego... Co powiecie?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś Alienware. Dno i 10 metrów mułu. Możesz z resztą w necie poszperać i przeczytać jakie historie z nimi mają ludzie ;) Może być jakiś wydajny Asus, albo Dell. Tu już zależy co i w jakich modelach będzie wpakowane. Gdzie znajdzie się to mobilne 680 ;)

Link to post
Share on other sites

A co dokładniej z tym Alienware'm było nie tak? Chciałbym poznać dokładniejsze opinie po prostu, jestem chwilowo zajęty i nie mam czasu teraz poszukać dokładniej, więc jeśli możesz to opisz jakieś problemy z tym związane, bardzo bym prosił. :)

Link to post
Share on other sites

Co do grzania się, to myślałem że jak obudowa taka ogromna i masywna, to i dobre chłodzenie będzie.. czyli pod względem temperatur wypada gorzej od innych laptopów? A jakie firmy wykonują dobre chłodzenie w laptopach? Czy może trzeba dokupować coś do tego, żeby jakoś to w miarę się tak nie grzało? Bo wiem, że im wyższe temperatury, tym i większy pobór energii, a za tym wszystkim stoi też krótsza żywotność całego sprzętu, więc to dość ważne... Co polecicie?

Link to post
Share on other sites

Tak, tak.. tyle ja wiem, że karta graficzna powinna być z serii 600, ale nie mam pojęcia jakiej firmy wziąć tego laptopa.. Jeśli możecie mi polecić jakieś ciekawe laptopy, najlepiej jak największe (17+ cali wskazane), masa nie będzie mi przeszkadzała więc może być i ciężki, byle się też za bardzo nie grzał... No i oczywiście wydajność wysoka, rozdzielczość też by się przydała wyższa (potrzebny do pracowania na laptopie) żeby było wygodniej wszystko obsługiwać... :)

 

Co polecicie w takim razie?

 

Edit: Tak sobie przypomniałem, gdzieś tu pisali, że Radeony bardziej się opłacają ze względu na prawie tak samą wydajność, a znacznie niższą cenę - to prawda? Podajcie jakieś ciekawe opcje z Radeonami i GeForce'ami o wysokiej wydajności, najlepiej jak najnowsze układy. :)

Link to post
Share on other sites

Hmm... to lepiej pewnie poczekać na coś nowszego w laptopach, z serii GF 600 i Radeon HD 7000? No i nadal dziwi mnie wasza opinia o Alienach.. ^^ Na prawdę są takie złe? Są gdzieś testy porównawcze, żebym mógł przejrzeć wyniki w benchmarkach, grach, programach, a także pobór prądu i temperatury poszczególnych laptopów, które mi podaliście, lub innych?

 

W MSI nie podoba mi się procesor - dwurdzeniowiec raczej długo nie pociągnie, a wymagania stale rosną, więc wolałbym dmuchać na zimne i wziąć jednak procek czterordzeniowy, wielowątkowość również jest coraz częściej spotykana - poprawcie mnie, jeśli nie mam racji.

 

ASUS byłby okej, gdyby nie słabsza karta graficzna, jednak jest znacznie tańszy od pozostałych i posiada dodatkowy głośniczek, więc całkiem ciekawa dla mnie propozycja...

 

Najbardziej spodobał mi się ten Lenovo, ma nową kartę GTX 660, dobry, czterordzeniowy procesor, czyli w sumie wszystko, czego bym oczekiwał. Jednak dziwi mnie waga tych urządzeń - co w nich takiego lekkiego, a co takiego ciężkiego w Alienware, że tamte ważą ponad dwukrotnie więcej od nich? No i prosiłbym również o te testy porównawcze, o czym napisałem tu na początku... No i jeszcze raz wyjaśnienie tej opinii o Alienware - przepraszam, że tak męczę, ale jest to dla mnie bardzo ważne...

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, to już Lenovo wydaje się być lepszą ofertą, nowsza grafika i w dodatku wydajniejsza, za niższą cenę... W dodatku bardziej jestem przekonany do Lenovo niż do Asusa ^^ Coś jeszcze w tej kwestii, może wiecie kiedy by coś mogło wyjść ciekawego?

Link to post
Share on other sites

niestety ale mało co wiadomo co może się pokazać w dobrej cenie, acer od paru lat nie wydał fajnego taniego laptopa, hp nie miał nigdy dobrej opinii i po tym co miał mój kolega nigdy go nie kupię, asus za bardzo się ceni, msi powinno coś wydać fajnego ale pewnie też powyżej 5tys więc zostaje tylko lenovo y580 i ew. zakup dodatkowego dysku ssd w swoim zakresie :)

Link to post
Share on other sites

@up

Czytałeś w ogóle do czego będę używał laptopa?

 

@2x up

Nie zależy mi na tym, żeby był tani.. ma być dobry i sprostać moim wymaganiom, na początku nastawiałem się głównie na Alienware, a te są bardzo drogie (niektóre zwłaszcza)... Myślę, że chyba obecnie najlepszy ten Lenovo?

 

EDIT: Ojojoj! Teraz zauważyłem, ten Lenovo ma 15 calowy ekran? :/ Niestety odpada.. 17+... Co polecicie?

Link to post
Share on other sites

Z mobilnym 680M to ceny będą się zaczynały zapewne od 6,5 tyś zł.

 

Chodziło mi o Hp bo kolega zjeżdża firmę a nigdy zapewne od nich laptopa nie miał.

Niektórzy nie popełnili takiego błędu w życiu.

 

Tak jak szukasz do tych 4,5 tyś zł. To poczekaj aż będzie nowa dostawa MSI GE70, wtedy powinien być znacznie taniej niż teraz. No chyba , że dozbierasz do 6 tyś zł.

 

A tak to nie ma na co czekać, bo dopiero teraz Ivy z mocnymi kartami pojawią się na rynku. I trinity dopiero też zacznie pomału pojawiać się na rynku. Więc w tym roku nie oczekuj jakiś większych premier nowości na rynku komputerów mobilnych.

Link to post
Share on other sites

@up

Gigabyte vs Asus? Pierwsze słyszę.. Poza tym masz racje, to nie temat od sprzeczania się więc nie warto. Poza tym nie chcę HP - nie dla mnie zdecydowanie.

 

@2x up

Tak, ale tak jak powiedziałem, teraz nie kupuję tego laptopa, dopiero końcem roku lub ewentualnie na wakacje 2013 (dopiero wtedy w sumie będzie mi on koniecznie potrzebny, teraz jeszcze aż tak koniecznie nie potrzebuję go..). Poza tym zauważyłem, że o wiele lepsze pod względem wydajność/cena są laptopy 15", a często nawet i mniejsze - czemu? Nigdzie nie ma w cenie do 4500 złotych dobrego laptopa 18", one są znacznie droższe, a specyfikacją przypominają laptopy tańsze o kilka tysięcy...

Link to post
Share on other sites

Rexiu nie mialem bo pierwszego laptopa kupilem w 2007r i bralem acera 5920G a pozniej lenovo y550 i sorry ale hp nie mial nigdy tak wydajnych laptopow poza tym kumpel mial ekran siadl zaraz po zakupie, dali mu drugi to po tygodniu mial bad pixele i juz mu nie wymienili pozniej siadla nagrywarka wiec nie pisz mi tu o jakosci hp bo hp nie ma dobrej jakosci

Link to post
Share on other sites

Też właśnie zauważyłem, że te HPki to chyba jakieś lapki biznesowe, bo nie dość że droższe od konkurencji, to jeszcze w sumie znacznie słabsze... Wydajnością nigdy nie pobijały reszty laptopów.

 

To jak, nie znacie nic ciekawego w 17" albo i więcej? : /

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...