Skocz do zawartości

Podkręcanie spahire radeon hd7850


Recommended Posts

Siemanko

 

Mam do was kilka pytań, oto one ;)

 

Czy ta karta saphire hd7850 jest najlepiej się kręcacą karta szafirki?

http://www.x-kom.pl/p/78699-karta-graficzna-pci-e-sapphire-radeon-hd7850-2048mb-256bit.html

 

Czy oc tej karty bedzie takie samo jak na filmie zamieszczonym ponizej czy bardziej skomplikowane?

http://www.youtube.com/watch?v=PDlKxCrvcr4

 

Czy po oc tej karty nie musze niczego zmieniac (volty itp ;p), czy aby sie nie spali i bedzie stabilna??? podkrecal ktos ten model?

 

Prosze o konkretne odpowiedzi, daje plusy za pomoc.

 

To wszystko.

Link to post
Share on other sites

Ściągnij MSI afterburner 2.2.1 najnowsza wersja.

Wejdź w ustawienia -

odblokuj kontrolowanie napięcia,monitorowanie / zaznacz w zakładce " własności kompatybilności " wszystko :D

Zmieniaj po trochę np.10 Mhz taktowania rdzenia i pamięci ,za kazdym razem testując ustawienie jakimś

benchmarkiem.

Jak zacznie sypać artefaktami to zacznij podnosić napięcie i testuj i testuj i testuj .... %-)

Nie spalisz GPU najwyżej się zawiesi lub zobaczysz blue %-) ,ja od razu ustawiłem możliwie największy woltaż jaki dawał program

i podniosłem o 200 Mhz taktowania :D Nie chciało mi się testować hehe...

Ale nie ryzykuj i testuj kolejne ustawienia.

 

Jaki masz zasilacz :?:

 

Czy ta karta saphire hd7850 jest najlepiej się kręcacą karta szafirki?

Chodzi Ci konkretnie o to, od którego producenta 7850 najlepiej się kręcą ?

Czy która karta saphire najlepiej się kręci ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Odrazu mowie że tej karty jeszcze nie posiadam i przymierzam sie do zakupu tej właśnie szafirki radeon hd7850 poniewaz podobno dobrze sie kreci :P.

Zasilacz Ocz 600w - raczej starczy

Martwi mnie czy karta wytrzyma z buldozerem (bez oc) ktory ciagnie spora ilosc W

 

czy ten model karty graficznej co podalem jest dobry do oc?

Link to post
Share on other sites

no wiadomo że karta może prze pierwsze parę minut wystartuje. Ale potrzymac taka karte prze dwie godziny w graniu albo dluzej to jest sprawdzian. Ja tez swoja grafike tak testowałem na benchmarku przechodziła okej. Tyle ze jak zaczołem tak karte trzymac w grze przez 3 godziny zaczeły pojawiac sie błędy w grafice.

Link to post
Share on other sites

u mnie Saphir 1000/1350 3d mark przechodzi ale w metro po jakimś czasie pasy zielone ... bez zmiany napieci to wina za dużego podkręcenia czy cos z metrem nie tak, BF3 śmiga ładnie..

 

 

 

a może zasiłka nie wyrabia z tym buldkiem tez mam problem z podkrceiem max 3800 wyzej albo zwiecha albo nie startuje nawet napiecie dałem na 1,45 i nic nie pomaga :(

Edytowane przez matizab
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...