Skocz do zawartości

ASUS GTX 670 DirectCU II TOP pytanie do użytkowników.


Gość effendi360

Recommended Posts

ASUSa bym odradzał, ponieważ ta firma ma tragiczny serwis, a problemy z kartą występują, co wynika z postu leon'a. Miałeś przecież już problemy z M/B i musiałeś sobie sam poradzić i chcesz się jeszcze raz w to pchać? Weź lepszego pod każdym względem Windforce x3 lub jako fan EVGA referent + jakieś chłodzenie zakup lub zalej.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nooo wiem też kręcę nosem ale recenzje ma ta karta dobre i sekcja zasilania stanowi niezłe podstawy do OC. Mam tego Sraximusa. Sprzedawać się nie opłaca mi go teraz bo z problemami się uporałem a na cenie spadł strasznie i za dużo bym stracił. Na morele stał niedawno 9 czy nawet 8 stów to ile ja bym wziął za używkę ? Połowę tego co dałem ? To bezsens.

A i wyglądem ten DCU II mi pasuje do tej płyty, więc się zastanawiam czy nie zaryzykować mimo moich niemiłych doświadczeń z ich produktami.

Zakup referenta EVGA i zalanie go to zbyt duży koszt bo oczywiście w moim przypadku w grę wchodzą dwie takie karty. Jeszcze, żeby coś ciekawego było do wyboru z chłodzeń powietrznych a tak naprawdę to jest coś poza accelero ?

Wracając do tematu wody to chodzi mi to po głowie ale z drugiej strony zalewać za ponad 2k cały sprzęt dla własnej satysfakcji to mi się troche nie uśmiecha. Wywaliłem tyle kasy na budę i chłodzenie CPU, że wszystko mam tak owiane, że niejeden pewnie na wodzie takich tempów nie ma jak ja :P (może trochę przesadzam ale skoro karty w SLI potrafiły mieć identyczne tempy przy obciążeniu jak każda z osobna przy otwartej obudowie leżącej na boku to coś w tym jest ;) )

Link to post
Share on other sites

Dobre recenzje, bo może wysyłali sprawdzane kart, choć kto ich wie. ASUSa kupiłbym z zachodu, bo tam jakość jest o wiele wyższa, a jak Ci pasuje to te kilka groszy na przesyłce nawet z Niemiec można dać. Dobre AC vs. LC to właściwie kwesta głośności i wyglądu. Te DC II chyba nie są plombowane, wiec można nawet z czasem dać bloki, które są robione specjalnie pod to chłodzenie. Warto by chyba uzbierać i nawet za rok sprawić sobie jakieś LC dla własnej satysfakcji.

Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites

To o radełonach, a z nimi rzeczywiście przy kartach HD7950/HD7970 były takie problemy. Nie przeczytałem artykułu do końca, ale żadnego wpisu o GTX 670 nie było. @effendi przy GTX 570 jechałeś na referentach, a Kepler jest chłodniejszy od nich, więc może kupić najtańsze, ale pewne od EVGA i zmienić chłodzenie wraz z przypływem kasy.

Link to post
Share on other sites

Bierz Asusa , nigdy nie miałem z nimi problemów. Miałem płyte Asus Sabertooth I55, Asus Gtx 580 DC II i teraz mam znowu Asus Sabertooth Z77. NIgdy żadnych problemów. Poza tym poszperaj po necie i zobacz iż bardzo wiele osób ma produkty Asusa, szczególnie karty grafiki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale nie ma za bardzo na co zmienić

I GTX 670 przy większości referentów, wygląda jak karta dźwiękowa, nie GPU. A właściwie czemu SLI, a nie jedna porządna, 60 FPS będziesz miał prawie w każdej grze z ustawieniami na High/Ultra i jakiś tysiąc złotych w kieszeni. Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

będziesz miał prawie w każdej grze

No właśnie - prawie w każdej.

 

Poza tym poszperaj po necie i zobacz iż bardzo wiele osób ma produkty Asusa, szczególnie karty grafiki.

Poszperałem po necie i wiem ile osób ma produkty asusa i ile osób ma z nimi problem - w tym ja.

 

Zresztą daleko szukać? BIGPUN - grafika z DCU i 100 stopni w bf3 !

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Wiecie co jest najlepsze ? Patrzyłem też na Gigabajta. Teraz mam zastępczo w budzie gtx 460 OC właśnie z autorskim chłodzeniem od gigusia. Jak mi jeszcze raz ktoś k^%^@ napisze, że referent jest głośny to mu pieprznę z liścia.

Ten pieprzony gigabajt z autorskim chłodzeniem jest głośniejszy nawet w idle niż moje dwie referencyjne 570tki były !

Link to post
Share on other sites

No właśnie - prawie w każdej. Poszperałem po necie i wiem ile osób ma produkty asusa i ile osób ma z nimi problem - w tym ja. Zresztą daleko szukać? BIGPUN - grafika z DCU i 100 stopni w bf3 !

 

No wiele osób ma i jest wszystko spoko:) Z tego co czytam. Także z każdą marką tak naprawde może być kłopot. Ja nigdy nie mialem problemow i spotykam sie jak najbardziej z pozytywnymi opiniami na temat Asusa:)

Link to post
Share on other sites

A my się spotkaliśmy z wpadkami ASUSa. :/ Dyskusja prowadząca do niczego," ja miałem", "ja nie" i tak ciągle można. Tu chodzi o to, żeby effendiemu GPU doradzić.

 

effendi wolisz stajnię "zielonych" czy "czerwonych" i jest w planach zalewanie czy jednak AC (radziłbym dłużej przemyśleć bo jakiś tysiąc zł różnicy jest, a masz dobre AC) oraz jaki masz budżet na te karty?

Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites

Szczerze też zamierzam zakupić gtx 670 directcu TOP II

I jak ludzie mówili to gtx 670 ma poprawioną wersję chłodzenia i ponoć jest bardzo dobra, ale z tego co tu czytam to się przeraziłem ;p

Link to post
Share on other sites

Ja mam Asusa GTX 670 DirectCU2 wersję "zwykłą" nie TOP (ale to na to samo wychodzi). Mówiąc krótko karta jest rewelacyjna wydajność wiadomo jak każdy GTX670 a co do chodzenia to jest CICHE (zarówno w idle jak i stresie karty dosłownie nie słychać) i wydajne tzn. max w BF3 ~70C w mniej wymagających grach jest 50-60C. Jakość wykonania też bez zarzutu a w szczególności nic się nie nie okleja i nie odłazi (jak to ktoś wyżej pisał).

Czytając niektórych komentarze też mam ochotę przywalić im z liścia, karty nie mieli ba nawet pewnie nie widzieli przez szybę w sklepie ale do wygłaszania opinii pierwsi.

Link to post
Share on other sites

Co do płyt od Asusa nigdy nie miałem problemu zawsze wszystko pieknie działało i ani raz nie trafiły do serwisu choć z ich serwisem musi coś być na rzeczy, kolega pracuje w Intelu i tam aż huczy na ten temat że kiepski podobno.

Grafy wybierałem od MSI przynajmniej jak padnie to wymieniają na nową i trwa to szybko, kart z niebieskimi pcb nie polecam chyba że masz czas na długie batalie z serwisem .

Edytowane przez pudel
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...