Skocz do zawartości

wymiana zasilacza-mocny zestaw (zasilacz 520-620W )


Recommended Posts

witam posiadam obecnie zasilacz - Cooler Master Silent PRO M600 , przy procesorze Core i7 920 3,4Ghz karcie GF560TI HAWK i 8 GB ram , planuje kupno nowej karty GF 580GTX Gigabyte WF3 OC , wiem ze obecny zasilacz przy takim sprzecie oraz po OC może tego nie wytrzymac , jaki kupic zasilacz w cenie do 400zl max ?? zalezy mi na ciszy , modularnych i dlugich kablach .

 

http://proline.pl/?p=BQT+E8-CM-580W

 

http://proline.pl/?p=CRS+TX550M

 

http://proline.pl/?p=SEA+M12II-520+BRONZE

Link to post
Share on other sites

Z sześciu Bequiet'ów, które użytkowali znajomi i ja, cztery pojechały do serwisu w okresie pierwszych dwóch lat użytkowania, a w tym tygodniu jeden chwilę po gwarancji. Generalnie jakość mierna.

Po prostu mieli pecha :P Od siebie dorzucę lepsze zasilacze :)

 

Antec High Current Gamer HCG 520M-EC Modular 80 Plus Bronze

 

Antec EarthWatts 650W Green 80 Plus Bronze będzie się trochę nudził przy twoim cfg

Edytowane przez xnn123
Link to post
Share on other sites

650w będzie za dużo ile razy można to pisać

Dlaczego za dużo? Zasilacz powinno dobierać się tak, żeby maksymalne obciążenie CPU + GPU nie przekraczało 50-60% mocy maksymalnej zasilacza. Wtedy zasilacz nie jest przeciążony (powyżej 50% obciążenia sprawność PSU już spada).

Link to post
Share on other sites

Dlaczego za dużo? Zasilacz powinno dobierać się tak, żeby maksymalne obciążenie CPU + GPU nie przekraczało 50-60% mocy maksymalnej zasilacza. Wtedy zasilacz nie jest przeciążony (powyżej 50% obciążenia sprawność PSU już spada).

To nie prawda
Link to post
Share on other sites

http://www.corsair.com/media//ax750-efficiency.png

Nieprawdą jest, że powyżej 50% sprawność spada? ;)

 

A dlatego powinno się dobierać zasilacz tak jak napisałem powyżej ponieważ wtedy, kiedy mamy największy pobór energii (stress), najmniej pobranego prądu ze źródła jest marnowane w postaci ciepła. Chyba, że ktoś tutaj nie rozumie, co to jest sprawność zasilacza.

 

Zastanawiające jest, że po raz kolejny użytkownicy forum benchmark.pl (w tym konkretnie kolega drachenfeles) negują czyjeś zdanie bez podania jakiejkolwiek argumentacji. Bo tak ja uważam, a ja przecież jestem lepszy, koniec, kropka. Zastanówcie się koledzy, dlaczego macie taki a nie inny pogląd - argumenty, a nie aksjomaty!

 

edit: Pewnie ktoś przyczepi się do różnicy 2% na podanym wykresie, ale dotyczy on jednego z najlepszych zasilaczy. Na tańszych sprzętach rozpiętość efektywności może przekroczyć 15%.

Edytowane przez swees
Link to post
Share on other sites

Zastanawiające jest, że po raz kolejny użytkownicy forum benchmark.pl (w tym konkretnie kolega drachenfeles) negują czyjeś zdanie bez podania jakiejkolwiek argumentacji.

To co mamy robić cały czas kopiuj wklej swoich wypowiedzi? Na forum jest pełno podobnych tematów wystarczy tam zajrzeć... Zwłaszcza, że obecnie sprawa jest prosta ludzie biorą albo i3 21xx albo i5/i7 SB/IB mające podobne (różnice w paru watach pomiędzy analogicznym SB a IB można pominąć) do tego hd6850 albo coś z 78xx/79xx bądź 570/580/670/680. A wszystkie kombinacje są na forum opisane.

 

Nieprawdą jest, że powyżej 50% sprawność spada? ;)

W przypadku takiego xfx 650W sprawność rośnie do ~70% http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story3&reid=216 więc ten wykres co dałeś jest "do pupy", ponieważ każdy zasilacz ma inne właściowości oraz dany portal różnice zasilacze testuje. Edytowane przez Pasjonat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo tak ja uważam, a ja przecież jestem lepszy, koniec, kropka.

to ty powiedziałeś

 

Zastanówcie się koledzy, dlaczego macie taki a nie inny pogląd - argumenty, a nie aksjomaty!

abstrahując od tego, co sam zauważyłeś, różnice wynoszą po kilka % i nieprawdą jest, że w innych nawet mainstreamowych modelach są one dużo większe

 

druga rzecz to fakt, że pełen stres osiągasz tylko w benchmarkach, w grach obciążenie jest mniejsze, często nawet sporo, bo nie każda gra to crysys 2 czyli na dzień dobry nawet jak obciążamy zestaw to lądujemy znacznie poniżej 50% obciążenia, czyli jak to ująłeś tracimy na sprawności idźmy dalej,

podczas normalnego użytkowania (przeglądarka, filmy itp itd) obciążenie PSU spada poniżej 20% czyli lwią część czasu PSU pracowałby w najgorszych dla niego warunkach

 

czyli, jakbyśmy dobierali PSU tak, jak sugerujesz byłby to najzwyczajniej strzał w stopę, wystarczająco logiczne i rzeczowe?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dlaczego za dużo? Zasilacz powinno dobierać się tak, żeby maksymalne obciążenie CPU + GPU nie przekraczało 50-60% mocy maksymalnej zasilacza. Wtedy zasilacz nie jest przeciążony (powyżej 50% obciążenia sprawność PSU już spada).

Zlituj sie Panie Boże bo nie wiedzą co czynią...

 

Podobne teorie slyszane byly w latach ubieglych na temat wzmacniaczy ze nie powinny byc mocniejsze niz 50% mocy glosnika x)

A prawda jest taka ze powinny miedz ponad to ;) . Ja proponuje doplacic 50-100 zloty niz drugi raz wyrzucac kase na mocniejszy ;) np. sli / oc i itp

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...