Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

W tej chwili źródło pozostawia wiele do  życzenia bo to telefon i jakiś adapter bluetooth od baseusa, który kiedyś kupiłem do słuchawek bo miałem telefon bez wejścia jack. Co ciekawe telefon wpięty bezpośrednio kablem jack-2x RCA grał dużo gorzej... 

Ogólnie brzmienie bardziej eksponujące dół niż górę wg mnie. Bas dosyć konkretny ale troszkę jak by mało sopranu. Mi się podoba ale muszę ogarnąć te źródło na początek w sensie jakiś lepszy adapter bluetooth lub z czasem jakiś DAC może. 

 

Co do grania to jeszcze jest taki myk, że kolumny mają bass reflex z tyłu więc potrzebują miejsca, ja natomiast jedną wcisnąłem w kąt bo nie mam innej opcji. 

Wyciągałem je bardziej na środek pokoju ale dużej różnicy nie ma... 

Kable głośnikowe są standardowe. 

To mój początek przygody ze stereo więc jeszcze długa droga przede mną. 

Edytowane przez fabiancol
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ogólnie rzecz biorąc to malm na razie słabe źródło bo telefon po bluetooth to nie jest high-end:D. Mój plan to Daphile, które wychodzi tanio bo terminale są po 200 pln albo i mniej no i jakiś DAC, najlepiej z wejściem spdif i bluetooth ale to drugie niekoniecznie. Toslink co by TV też podłączyć. Może będzie fajniej grał... 

Zastanawiam się tylko czy w terminalach od hp lub w nowszych dell wyse można dołożyć dysk bo tam są chyba dyski z innym złączem i nie wiem czy taki 2.5 całą wejdzie. Najwyżej na zewnątrz będzie podpięty po usb... 

Link to post
Share on other sites

Doszło takie ustrojstwo na serwer Daphile. 

Całkiem to niegłupie rozwiązanie. Odtwarza pliki z dysku podpiętego po Usb. Podłączyłem stary dysk talerzowy z lapka i jak już przeczesało wszystkie pliki to nawet nie laguje. 

PS. Na zdjęciu jeszcze z pendrive który wpiąłem do przetestowania. 

Compress_20220926_122106_6712.jpg

Edytowane przez fabiancol
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Fajny sprzęt ze sterowaniem przez aplikację (genialne) ale mój SB jest już w serwisie, po 2 latach jakiś tydzień temu przetwornik padł wydając z siebie dziwne dźwięki (charczenie, trzeszczenie itp.) przy słuchaniu płyty a dokładniej drugiej strony The In Sound From Way Out! Beastie Boys. Dzięki Bogu za 5 lat gwarancji i perfekcyjny serwis aczkolwiek nie jestem do końca zadowolony. Najwyraźniej hamerykański SVS trzyma poziom "dzisiejszej" jakości elektroniki. Krajowy TSW-200 od Taga Harmony wytrzymał bez usterki ponad 5 lat a właściwie to czyszczenie potencjometrów ciężko nazwać usterką, także ten teges...

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

U mnie bez zmian. Serwer muzyczny z Roon to najlepsze, co mnie spotkało w audio-zabawie i od dawna króliczek dogoniony. Płyty audio pozgrywane na serwer muzyczny i streaming na odtwarzacze sieciowe. Klasery z płytami CD poupychane po szafach.

 

Wciąż słuchawki od HifiMANa, bo pomimo licznych odsłuchów nie znalazłem niczego, co by mi bardziej pasowało dźwiękowo. W stacjonarne audio się zbytnio nie bawię, bo uważam, że nie ma to sensu bez solidne adaptacji akustycznej pomieszczenia. Po prostu jest i wydaje dźwięki. Ale... dom w budowie i osobny pokój audio już wymurowany. Proporcje pomieszczenia ustalone z akustykiem, a przyszła pozycja odsłuchowa dobrana przy pomocy symulacji komputerowej. Udało się zagospodarować pomieszczenie 38m2 na przyszłe odsłuchy, ale do tego jeszcze daleka droga... To, co jest pewne to zestaw 2.2 ze względu na mody pomieszczenia.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
7 godzin temu, jozek23 napisał:

Od dwudziestu lat

Jak coś jest dobre to po co zmieniać. Tak jak ja u siebie cały czas mam Marantz SR5008 + PM-KI Pearl Lite, będzie chyba ponad 10 lat jak taki zestaw posiadam, jedynie kolumny przednie zmieniłem na Taga Harmony Diamond B-60 v.2 dla jeszcze lepszego stereo i tak już mam je koło 5 lat i nic w dźwięku mi nie brakuje. Kiedyś może wymienię amplituner by zyskać nowsze ficzery.

 

E/ te membrany z kevlaru zawsze wizualnie mi się podobały.

Edytowane przez ALF
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...