Skocz do zawartości

Mysz, podkładka oraz klawiatura dla gracza


Recommended Posts

Jeśli jeszcze myślisz nad myszką to polecam steelseries Xai. Miałem sporo myszek (G5, Razer Imperator, Roccat Kone Plus, Razer Deathadder), ale ta sprawuje się rewelacyjnie. Jest bardzo precyzyjna w połączeniu z dobrą matą. Największym atutem jest wbudowany ekran, dzięki któremu możesz zmienić DPI i inne pierdoły w czasie rozgrywki. Bywa to naprawdę pomocne - zwłaszcza, gdy po raz pierwszy trzymasz mysz w ręce i chcesz ją ustawić pod konkretną grę. Również łatwe przełączanie między profilami, każdy z nich możesz dostosować pod wybrany cel. Jeśli często przesiadasz się na inne komputery, to ta mysz zapamiętuję profile i nie musisz bawić się w ustawianie ich i ściąganie sterowników. Ewentualnie polecam Deathaddera, mysz stosunkowo tania, sprawdzona, ale sprawuję się lepiej niż te wszystkie "pro 1337 gamingowe" myszki za 500zł, gdzie płacisz za kolorowe diody itp. Xai ma wszystko co Deathadder plus kilka funkcji, które bywają przydatne. Osobiście nie polecam Roccat Kone Plus, moim zdaniem jest to zwykła mysz w ładnym opakowaniu. Pamiętaj, że przy doborze myszy cena nie gra takiej roli. Znam wiele osób, które przerzucało się z drogich myszek na np. Logitecha MX518. Pamiętaj jednak, że kosztowna myszka nie uczyni Cię w żaden sposób lepszym w danej grze. Pozwoli Ci ustawić większą ilość DPI i funkcje, z których tak naprawdę nie skorzystasz. Różnicę poczujesz przy przesiadce z noname'a na coś pokroju Deathaddera, dalej granica się zaciera. Ja na twoim miejscu zaoszczędziłbym kupując tańsza, a resztę dołożyć do słuchawek i karty dźwiękowej - tutaj na prawdę poczujesz różnicę.

Edytowane przez Det0x
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

polecam Deathaddera, mysz stosunkowo tania

mysz za 200zł jest stosunkowo tania?

Znam wiele osób, które przerzucało się z drogich myszek na np.

Logitecha MX518

mx518 też tani nie jest... (lol)

Pamiętaj jednak, że kosztowna myszka nie uczyni Cię w żaden sposób lepszym w danej grze. Pozwoli Ci ustawić większą ilość DPI i funkcje

oraz brak akceleracji, jitteringu, interpolacji, predykcji
Link to post
Share on other sites

Napisałem stosunkowo, bo myszki o których autor wspomniał są w granicach 200 - 500 zł. Więc tak, 200zł przy 400zł jest stosunkowo małą liczbą. Nie napisałem nigdzie, że żadna z myszy jest tania. Poza tym cena to pojęcie względne, dla osoby, która ma myszkę za 50zł jest to spora kwota. Natomiast dla kogoś kto ma zamiar wyłożyć 1000zł na samą myszkę/klawiaturę/matę to jest to niedużo.

oraz brak akceleracji, jitteringu, interpolacji, predykcji

Pisząc kosztowna nie miałem na myśli tych co wymieniłem. Zdecydowanie myszy, które poleciłem, są warte swojej ceny. Edytowane przez Det0x
Link to post
Share on other sites

G400 kosztuje 150zł, a jest równie dobry.

250zł zawsze będzie duża kwotę jeśli chodzi o myszki bo to już high-end (razer mamba wolę przemilczeć).

Sam miałem zamiar kiedyś kupić myszkę za 50-80zł i wydawało mi się, że więcej już nie wydam, wolałem poczekać i skończyło się na 250zł z podkładką :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...