Skocz do zawartości

Wybór obudowy  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która lepsza?

    • SilentiumPC Regnum L50 Pure Black
    • Cooler Master 690 II Advanced
    • Arc Midi Tower Fractal Design
    • Inna
      0


Recommended Posts

Witam. Tak siedzę,myślę, i szukam i doznałem pomieszania z poplątaniem.

 

Mam na oku dwie obudowy, może trzy..może nie, i zastanawiam się co wybrać. Moja aktualna obudowa ma ponad 10 LAT 'o0` i jest na dodatek z niemiec, po kimś... waży z 20Kg, a trzy HDD wpadają w rezonans, aż cała podłoga chodzi, jeszcze mnie posądza o posiadanie broni białej. Tak więc każdy wybór z poniższych będzie rewelacją, ale który? Budżet 250-300zł (~/-25%)

 

Targety :

 

1. SilentiumPC Regnum L50 Pure Black (Recenzja, YT)

2. Cooler Master 690 II Advanced (Recenzja,

)

3. Arc Midi Tower Fractal Design (Recenzja,

)

4. Inna?

Edytowane przez musznik
Link to post
Share on other sites

Jestem prawie zdecydowany na ARC, i gdyby nie wentylatory w L50 (120) wraz z pokrętłem.. raczej bym na to obstawiał, a tak coś czuje ze konieczność zmiany wadliwych elementów zrówna się z cena ARC. A jeżeli chodzi o wygląd to CM lepiej mi podchodzi.

Link to post
Share on other sites

ARC jest z tej trójki najlepszy :) Więcej miejsca w środku, dobra do LC (dużo przestrzeni na topie i możliwość zainstalowania tam 3x140), za tacką też sporo centymentrów. Dobre filtry, gruba blacha (bardzo stabilna), gumki na sankach HDD będą eliminować drgania.

Link to post
Share on other sites

Zaryzykowałem ARC - teraz czekam czym mnie paczka od moreli zaskoczy.

I zakup słuszny, sam ta bude posiadam i jest naprawde dobrze wykonana i dobra cyrkulacja powietrza, Buda jak najbardziej stabilna i dobre blachy:)
Link to post
Share on other sites

Buda przybyła. Wrażenia? Po otwarciu zaprezentował się spory kawałek blachy, i co najważniejsze - wygląda lepiej niż na wszystkich tych recenzjach z sieci. Trzy duże "wentylatory" - a nie słychać ich nic na 800 rpm (manage via mobo) w normalnym użytkowaniu. Tłumienie rezonansu dysków - jest niezłe, ale jak się w słucham, albo przyłożę ucho do obudowy,to coś tam wciąż brzęczy ;] - pomyśle jeszcze nad rozstawieniem 3ch HDD, może coś źle leży. Ogólne tłumienie szumu jest na dobrym poziomie, myślałem że będzie gorzej, chociaż moja brzęcząca karta graficzna w stressie daje po uszach ( GeForce 8800 GTX), ale czemu się dziwić, skoro top jest jak durszlak. Prezentuje się niewulgarnie, klasycznie, taki śpiący kawał czarnego stylowego głazu. Jestem zadowolony z zakupu - chociaż nie mam za dużo punktów odniesienia.

 

A co do minusów? Górna siatka tej obudowy jest jakaś taka... niedopasowana, lekko się ugina, przepycha po dotknięciu, ale ujdzie, jak leży to nic nie widać. No i brak filtra na bocznej ścianie, a otwór jest gigantyczny. Reszta w porządku, solid!

Edytowane przez musznik
Link to post
Share on other sites

Chwalić to się nie mam czym ;) jestem w trakcie modernizacji całego sprzętu i czekam aktualnie na cooler - SilentiumPC Fortis HE1225... bo stockowy, jest taki... brzydal:) a z obudową tego typu mam pierwszy raz styczność, więc - improwizacja!

 

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/mr/tm/fs/5t52od.jpg

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/2t/p4/zx/jmjmt7.jpg

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Nie jest źle bo z tego co wiem to niektóre redakcje do testów gorzej układają kable (a niektóre redakcje nawet nie montują kompa w obudowie a tylko opisują obudowę w formie dużego newsa - tak jak ostatnio się to robi na pewnym polskim dużym serwisie ;/).

Link to post
Share on other sites

Walka trwa. Udało mi się całkowicie wyeliminować słyszalny-rezonans dysków twardych, niby obudowa prawie niewyczuwalnie drży, ale odgłos znikł. Kolejny BUG - zasilacz pasuje mi tylko na trzy śruby (dwie dolne, i lewa górna). Niby wszystkie te problemy dało się wyczytać na forach, to jednak widać, że cała seria je miała. Czy warta 340zł? - o kilka zł za dużo, ale mieści się w granicy rozsądku :) mamy to za co płacimy (no, poza kilkoma bugami).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...