Skocz do zawartości

Które podzespoły lepsze? Które wybrać?


Recommended Posts

A więc mój kolega, który zna się dość dobrze na komputerach skomentował mój poprzedni zestaw i zaproponował swój. Osobiście jego zestaw jest dość dobry, ale myślę, że w moim zestawie też są fajne rzeczy :P

 

A więc zaczynamy :

 

Karta graficzna: Zaproponowałem karte graficzną od Saphire, lecz powiedział mi, że Saphire nie ma polskiego interfejsu i ogólnie bedzie z tym ciężko...

 

Moja: PCIex Sapphire HD 7850

 

Jego: MSI R7850

 

Procesor: Cóż. Tutaj walka praktycznie brata z bratem. Chodzi o:

 

Mój: Intel Core i5 2500k

 

Jego: Intel Core i5 2500

 

Czemu proponuje on bez k? Dlatego, że mój budżet na ten komputer to 2850zł. Karta graficzna, którą on proponuje jest droższa od mojej zapoponowanej i trzeba na reszcie zbić z ceny.

 

Uwaga! Ja tego komputera ( a właściwie procesora) nie będę podkręcał! Czemu? Gwarancja. :)

Więc branie ''k'' nie ma trochę sensu i tu chyba wybiore jednak jego procesor.

 

Płyta główna: Tutaj akurat wybiera on moją płyte główną.

 

ASRock P67 PRO3 (B3)

 

Obudowa: Tutaj jesteśmy zgodni.

 

Brutus 410 Pure Black

 

Zasilacz: Tutaj mamy o tyle dziwną sytuacje, że nie podał on swojego typu. Więc daje go wam.

 

Mój: OCZ-ZT550w (270zł)

 

Jeżeli już chcecie proponować swój zasilacz, to nie podawajcie takiego, który jest droższy od obecnego.

 

RAM: Tutaj nie wybraliśmy nic. Więc głoś oddaje wam. Cena to najlepiej jakby była mniejsza niż 200zł. (max 230zł, ale postarajcie się taniej...) Wielkość RAM'ów to 2x 4GB.

 

Dysk twardy i stacja CD już mam z obecnego kompa, więc spoko nie musimy się martwić.

 

Starajcie też się nie podawać swoich typów, raczej postarajcie się wybrać coś z tych typowanych. Jeżeli chcielibyście, abym dodał linki to piszcie na dole.

 

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Edytowane przez HarryJump
Link to post
Share on other sites

Zasilacz raczej bym brał XFX Core 550W.

Co do karty sądzę że firma sapphire to bardzo dobra firma więc niema co się martwić(o jaki interfejs mu chodzi???).

Bierz 2500K nawet jeśli nie będziesz go kręcił to przy sprzedaży znajdzie się więcej chętnych.

Pamięci:http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-4gb-ddr3-1333-non-ecc-cl9-red-khx1333c9d3b1r-4g-limited-edition-426572/

Edytowane przez Djmnich
Link to post
Share on other sites

Zasilacz raczej bym brał XFX Core 550W. Co do karty sądzę że firma sapphire to bardzo dobra firma więc niema co się martwić(o jaki interfejs mu chodzi???). Bierz 2500K nawet jeśli nie będziesz go kręcił to przy sprzedaży znajdzie się więcej chętnych. Pamięci:http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-4gb-ddr3-1333-non-ecc-cl9-red-khx1333c9d3b1r-4g-limited-edition-426572/

XFX - też o nim myślałem :P

K.Graficzna - Czyli mam rozumieć, że twoim zdaniem mój typ karty graficznej jest lepszy?

i5 2500k - Wezme go z chęcią, ale wtedy k. graficzna musiała by to być od Sapphire, bo inaczej przekrocze budżet... :/

 

@EDIT PS: Pamięci mają być 2x 4GB ( 8GB ) a nie 4GB. :P

 

 

Podkręcanie procka nie ma żadnego wpływu na gwarancje :)

Tak? W takim razie i5 2500k nabiera sensu... :D

Edytowane przez HarryJump
Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o karte graficzna, to Sapphire lepszy może nie być, ale też nie gorszy. Nie ma polskiego interfejsu? Jakieś bzdury chyba, nie wiem o jaki interfejs chodzi i co to może mieć do rzeczy - raczej kompletnie NIC :)

 

Co do procesora, jeśli masz rezygnować z K tylko dla zmiany firmy karty graficznej, dodatkowo biorąc płytę właśnie dla K stworzoną, to podziękuj koledze - znafcy - za pomoc i bierz dokładnie to co Ty wymyśliłeś. Z mojej strony twój zestaw jest lepszym wyborem.

 

Oczywiście żadnej gwarancji się nie traci po podkręcaniu..

 

Pzdr.

Edytowane przez maryaChi
Link to post
Share on other sites

Hmm... Dzięki za pomoc. Jedyne co pozostało to RAM'y. Jescze mam do was pytanie. Czy do 1000zł znacie jakąś karte graficzną lepszą od tej od Sapphire wyżej wymienionej? Zawsze można wyskrobać jakąś lepszą i być bardziej zadowolonym. :)

Link to post
Share on other sites

Szybko wklepałem pierwszą kartę w Google i wszystkie opinie są typu ''Dobra, super wydajna''. Może ją wezme, lecz wtedy trzeba uciąć na RAM'ach. Kupić jakieś tanie ( badziewne? ) 8GB albo brać dobre 4GB. Szczerze... Czy ilość RAM jest jakaś ważna do gier?

Link to post
Share on other sites

W takim razie wezme 4GB. Kiedy to obecnie dobre 8GB zejdą w cenie to pod koniec tego roku, lub na początku przyszłego kupi się 8GB.

 

Podsumowywując:

 

Karta graficzna:

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7850-2gb-gv-r785oc-2gd-462779/

 

Zasilacz:

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/

 

Obudowa:

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-410-pure-black-at-x-ssd-bt-410-397103/

 

Procesor:

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-2500k-3-3ghz-lga1155-box-bx80623i52500k-358735/

 

Płyta główna:

http://www.morele.net/p67-pro3-b3-intel-p67-lga-1155-360678/

 

W sumie wydam na te rzeczy... 2687zł! (minus 100zł, bo kupie to wszystko za około miesiąc) Czyli jeśli kupie jakies 4GB RAM'u nawet za 100zł to zaoszczędze jakies 100/200zł z ceny do wydania (2850zł)

 

Teraz pytanie. Czy podoba wam się ten zestaw za tą cene? Czy wszystko będzie ze sobą grało/współpracowało ( karta wejdzie do płyty, proc itp.)? I czy to wszystko zmieści się w owej obudowie?

 

To chyba na tyle. Co do RAM, zaraz poszukam. Jak narazie dobre wydają się:

 

http://www.morele.net/pamiec-good-ram-ddr3-4096mb-pc1333-cl9-gr1333d364l9-4g-294462/ - zaproponowane przez shae6666

 

@EDIT Cały czas możecie pisać swoje propozycje. :)

 

Już wiem oco mu chodziło o Sapphire o tym ''interfejsie''. Chodziło mu o Support ^^, że Sapphire nie ma Supportu w PL. :P

Edytowane przez HarryJump
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie bierz 8gb ramu 4gb do Bf3 jest trochę za mało u mnie czasami w bf3 zapotrzebowanie na ram przekracza 4gb wcześniej miałem sciny ze względu na za małą ilość pamięci ram i musiałem dokupić teraz mam 5gb ramu i wszystko hula , w grach liczy się przede wszystkim ilość pamięci a nie szybkość , na szybkości ramu może zyskasz 1-2 % nie więcej a jak bedzie za mało to będziesz miał przycięcia

Link to post
Share on other sites

Procesor - Intel Core i5 2500k

 

Płyta główna - ASRock P67 PRO3 (B3)

 

Karta graficzna - Sapphire HD7850

 

Obudowa - Brutus 410 Pure Black

 

RAM - Corsair XMS3 Heat Spreader

 

Zasilacz - XFX Core 550w

 

Dysk twardy - ST3500418AS - Z obecnego.

 

Stacja CD - Z obecnego.

 

 

 

 

Tak oto wygląda efekt końcowy. Pytanie do was:

 

1. Podoba się?

2. Czy za ta cene ( 2850zł ) ten zestaw jest:

a) Niezły

b) Dobry

c) Bardzo dobry

3. Czy owe rzeczy ( wszystko ) do siebie pasuje, będzie działało? ( karta graficzna wejdzie do płyty, ramy itp.)

4. Czy wszystko w owej obudowie się zmieści?

5.Czy BF3 pójdzie na Ultra w HD? Jeśli tak to ile mniej więcej FPS'ów?

 

To na tyle dzięki wielkie. :)

Link to post
Share on other sites

Jeszcze takie pytanie przyszłościowe. Czy ten komputer będzie miał wejść USB więcej niż 2? Bo znalazłem już fajną klawiature i myszkę ale jest na USB. Z tego co widziałem to sama obudowa ma z przodu wbudowane 2 wejścia, lecz wolałbym, żeby kable wychodziły z tyłu obudowy a nie z samgo frontu... :D Pozdrawiam.

 

@EDIT Okej już mam odpowiedź. Sama płyta główna ma ponad 6 wejść. Nie dopatrzyłem.

Edytowane przez HarryJump
Link to post
Share on other sites

Asrock PRO3 posiada :

- 2 x USB 3.0

- 6 x USB 2.0

W sumie 8 wejść USB na samym tylnym panelu.

Do tego kolejne dwa wejścia które masz na froncie obudowy - w sumie 10x usb

 

Zestawik super ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...