Skocz do zawartości

Sandy Bridge X79 i GTX 680 - obsługa PCIe 3.0


Recommended Posts

Witam,

 

Jak zapewne wiecie, że w sterownikach wyłączyli obsługę pcie 3.0 dla GTX 680. Wie ktoś może dlaczego i kiedy będzie włączona? Jakoś używanie pierwszych sterowników, które to obsługują nie za bardzo mi się widzi. Wole mieć najnowsze ale tam już tylko pcie 2.0 niestety.

Dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kuki79
Link to post
Share on other sites

A po co Tobie PCI-e 3.0? Różnicy w wydajności nie zobaczysz, mieć aby mieć to bez sensu.

Dla przykładu test (nie wiem czy wiarygodny): http://www.evga.com/forums/tm.aspx?&m=1537816&mpage=1

 

Wgrałem wczoraj na szybko sterowniki 300.83 w których jest włączone PCIe na X79 i w 3dMark w gpuscrore już ~800 pkt lepiej niż w najnowszych. Także jakaś wydajność większa jest. Tylko nie wiadomo czy sterowniki nowe wolniejsze od starszych czy wpływ na to ma właczenie PCIe 3.0.

Link to post
Share on other sites

To marketingowy test na EVGA i wierzysz w takie coś... :) Poza tym to jest w 4-way SLI, bodajże normalnie karty pracują tylko na szynie x4, a wtedy dla 3.0 jest to realne x8 w terminologii 2.0 - stąd różnica. Ale zamierzasz łączyć 4 karty?

 

Osobiście miałem okazję bawić się CrossfireX z HD 7970, kolejno na 2.0 i 3.0 - różnic brak.

Link to post
Share on other sites

To marketingowy test na EVGA i wierzysz w takie coś... :) Poza tym to jest w 4-way SLI, bodajże normalnie karty pracują tylko na szynie x4, a wtedy dla 3.0 jest to realne x8 w terminologii 2.0 - stąd różnica. Ale zamierzasz łączyć 4 karty? Osobiście miałem okazję bawić się CrossfireX z HD 7970, kolejno na 2.0 i 3.0 - różnic brak.

Mam 3way SLI z GTX 680 i jestem ciekaw jaki dodatkowy potencjał w tym jeszcze drzemie.Ten test z linku troche mało mi się chce wierzyć. Może coś koleś źle wlączył, że takie różnice nieprawopodobene wyszły.

Link to post
Share on other sites

Im zawsze "wyjdzie" jak chcą pchać nowe płyty pod IB z 3.0. Firma solidna ale "markłetingiem" jadą jak każda inna.

 

Btw... grasz na 6 monitorach że ci 3-way SLI potrzebne? Bo innego zastosowania nie widzę, zwłaszcza że w OpenCL i tak 1 szt. 7970 jest wydajniejsza...

 

nie ze nie wierze ale pokaż fotki jak to sie prezentuje w obudowie, z nickiem z forum na karteczce oczywiście :)

Ja widziałem :P
Link to post
Share on other sites

nie ze nie wierze ale pokaż fotki jak to sie prezentuje w obudowie, z nickiem z forum na karteczce oczywiście :)

Niedowiarek :D

 

PS. Gdzie ustawiacie te podpisy pod wiadomościami - te oddzielone linią?

Edytowane przez kuki79
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie mówiłem ze nie wierze bo nie jestem taki czytać dokładnie, tylko często mamy userów którzy maja nie wiadomo jakiego cuda, pogratulować zestawu, ale i tak ta piwnica z obudowy podoba mi sie najbardziej :D

 

a dam nawet po plusie, szczególne bo od Dominika :D

Link to post
Share on other sites

nie mówiłem ze nie wierze bo nie jestem taki czytać dokładnie, tylko często mamy userów którzy maja nie wiadomo jakiego cuda, pogratulować zestawu, ale i tak ta piwnica z obudowy podoba mi sie najbardziej :D a dam nawet po plusie, szczególne bo od Dominika :D

W jakim sensie piwnica? :D

Link to post
Share on other sites

co do podpisu to PROFIL---> USTAWIENIA---> SYGNATURA

Dzięki. :)

 

Wiczorem spróbuje aktywować PCIe 3.0 w najnowszych sterownikach (o ile bedzie się dało) i dam znać czy jest jakaś różnica.

 

Znalazłem takie coś: http://www.4gamer.net/games/022/G002210/20120323002/

 

Lub jak ktoś nie umie po japońsku to: http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.4gamer.net%2Fgames%2F022%2FG002210%2F20120323002%2F

 

W Sandra 2012 różnica w przpustowosci jest widoczna.

Link to post
Share on other sites

Pięknie to wygląda :) Moje marzenie mieć taki sprzęt... Póki co do końca czerwca może zafunduje sobie chociaż jeszcze jednego GTX. Mógłbyś pokazać jakie temperatury na kartach Ci tam latają? To są referenty? Nie palą Ci się w stresie?

Link to post
Share on other sites

Tak to referenty MSI. Przy normalnej pracy tak 33 - 40 a w stresie przy dłuższym obciążeniu max 80 było przy czym wentylatory mało co chodziły.

 

Tak z ciekawości walnij Luxmarka na tych 3 kartach...

Ok. Wieczoram pusze.

Link to post
Share on other sites

3 x GTX 680, 2x 7970 po co aż tyle mocy???? no chyba że rozdziałka wyższa niż 1920x1200 .

A gzieś widziałem dobry test PCIe 3.0 i tam różnica była marginalna 0.25 -0.60 fps także granica błędu na korzyść PCIe 3. Ja bym się tym nie przejmował

Edytowane przez aleksander12
Link to post
Share on other sites

3 x GTX 680, 2x 7970 po co aż tyle mocy???? no chyba że rozdziałka wyższa niż 1920x1200 . A gzieś widziałem dobry test PCIe 3.0 i tam różnica była marginalna 0.25 -0.60 fps także granica błędu na korzyść PCIe 3. Ja bym się tym nie przejmował

Ale mówisz o jednej karcie? Przy paru kartach jednak chyba ta komunikacja przez PCIe jest bardziej obciążona tak mi się wydaje.

Link to post
Share on other sites

3 x GTX 680, 2x 7970 po co aż tyle mocy????

Nie wiem jak kuki ale ja tego do grania nie używam. W GPGPU skalowanie konfiguracji CrossfireX często jest równe 100%, pozwala mi to wykonać coś w 2-krotnie krótszym czasie. Moim zdaniem to uzasadnione. Jeżeli komuś wydaje się że komputer jest tylko do grania, to ja nie mam pytań.
Link to post
Share on other sites

Malo mialem wczoraj czasu ale moge powiedzieć, że japońska porada działa. Troche się na męczyłem ale aktywowałem PCIe 3.0 na X79 i co najciekawsze na najnowszych sterownikach też się da. Zawrórwno w trybie normalnym jak i SLI. Puściełem 3dMark2011 i różnic większych nie widziałem. GPU-Z pokazuje, że 3.0.

 

PS. Robił ktoś z was w trybie SLI ten test pod znakiem zapytania przy szynie w GPU-Z? Jakie macie odczytane wartości faktyczne w SLI lub 3WAY SLI?

Umnie jest tak, że:

Karta 1: 3.0

Karta 2 (na początku 3.0 po chwili wskakuje): 1.1

Karta 3 (na początku 3.0 po chwili wskakuje): 1.1

 

Nie wiem jak kuki ale ja tego do grania nie używam. W GPGPU skalowanie konfiguracji CrossfireX często jest równe 100%, pozwala mi to wykonać coś w 2-krotnie krótszym czasie. Moim zdaniem to uzasadnione. Jeżeli komuś wydaje się że komputer jest tylko do grania, to ja nie mam pytań.

Każdy tam coś robi. Ja osobiście praca, multimedia i gry od czasu do czau włącze także wszechstronnie. :)

Edytowane przez kuki79
Link to post
Share on other sites

Siemka szukam porady mam płytę gigabyte x79 ud5 bios f10 ,2 x GTX 680 sli procesor i7 3930k C1 ,ram Corsair Vengeance CMZ16GX3M4X1600C9 zasilacz corsair AX1200 dysk ssd corsair force gt 120 i wd1002faex-0 1TB

Problem polega na tym że gdy uruchomię w AIDA 64 Extreme Edition versja 2.30.1900 System Stability Test to czasm po 1 minucie a czasem po 15 minutach komputer przestaje odpowiadać i pokazuje ze (sterownik karty graficznej przestał odpowiadać ale odzyskał sprawności ) obie karty sprawne testowane na innym sprzęcie .

Ma ktoś jakieś pomysły

Link to post
Share on other sites

Siemka szukam porady mam płytę gigabyte x79 ud5 bios f10 ,2 x GTX 680 sli procesor i7 3930k C1 ,ram Corsair Vengeance CMZ16GX3M4X1600C9 zasilacz corsair AX1200 dysk ssd corsair force gt 120 i wd1002faex-0 1TB Problem polega na tym że gdy uruchomię w AIDA 64 Extreme Edition versja 2.30.1900 System Stability Test to czasm po 1 minucie a czasem po 15 minutach komputer przestaje odpowiadać i pokazuje ze (sterownik karty graficznej przestał odpowiadać ale odzyskał sprawności ) obie karty sprawne testowane na innym sprzęcie . Ma ktoś jakieś pomysły

 

 

i masz przypadkiem Czerwony Ekran i się nie da nic zrobić? Właśnie przez przypadek czytałem o tym kiedyś na evga.com i tam ludzie mieli takie problemy właśnie z kartami Gtx 680 + włączony ten program AIDA. Ponoć sterowniki się gryzą z tym programem i stąd te zawieszki. Nie wiem co musisz zrobić, ale to napewno wina sterowników.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...