Skocz do zawartości

Do 2500 zł pod Battlefielda 3 i ogólnie do grania. Pomożecie?


Recommended Posts

Panowie, nie zamierzam ściemniać, że się znam, kumpel cały czas mnie pizga, że chciałem kupić coś gotowego, a nie chcę wyjść na frajera, więc zwracam się do Was z prośbą.

 

Pomóżcie mi złożyć coś do 2500 złotych, jedyną rzeczą ze starego komputera, która się nada, to monitor.

 

Komputer będzie tylko do grania, szczególnie nastawiam się na Battlefielda 3 po sieci, od roboty mam laptopa i stanowisko w pracy, a tym chcę się wyluzować.

Nie mam parcia na granie w rozdzielczości jak w kinie na ekranie jak telebim, ale chcę płynności i spokoju z modernizowaniem kompa przynajmniej na jakiś czas.

 

Można trochę nagiąć budżet (100-200 złotych), nie wiem, czy amd czy intel, nie wiem ogólnie zbyt dużo.

 

Pzdr i dzięki!

Link to post
Share on other sites

Dobry zestaw ale ten sprzęt ma być do BF3 czyli ten procesor zabije skutecznie FPS i przyjemność z zabawy będą ogromne ściny nie lepiej zainwestować w GTX560Ti i do tego i5 :P

Pewny jesteś?

Wiele filmów na YT pokazuje coś innego. Np.

(tam jest akurat Celeron G530 2,4Ghz)

Pytanie jaka rozdzielczość i jakie ustawienia.

Może się wypowie jakiś posiadacz i3 a zarazem grac BF3?

Edytowane przez ipkis
Link to post
Share on other sites

Ja zmieniłbym w powyższym zestawie procesor na i5-3450 i grafikę na XFX HD6870 Dual Heatpipe.

 

Procesor ma większe znaczenie w BF3 Multiplayer, a grafikę będziesz mógł zmodernizować za rok lub dwa na coś naprawdę mocnego.

 

Ewentualnie możesz brać powyższy zestaw, też będzie ok, ale grafikę kupiłbym w innym sklepie - HIS HD7850, 150zł tańszy, osiągi praktycznie takie same, do tego 3 lata gwarancji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

właśnie skłaniałbym się bardziej w stronę i5, nawet z trochę gorszą kartą, chyba bardziej zrównoważone to będzie (tak na moje laickie pojęcie). dzięki za odpowiedzi!

 

a co do tabelki - w jakimś kontekście rozwoju gier i wzrostu wymagań itd. i5 nie wydaje się bardziej sensowny?

Link to post
Share on other sites

a co do tabelki - w jakimś kontekście rozwoju gier i wzrostu wymagań itd. i5 nie wydaje się bardziej sensowny?

Do gier wystarczy Tobie i3 2120 - jeżeli szukasz równowagi to lepiej skup się na doborze CPU + GPU. Co Tobie po i5 jak GPU będzie wąskim gardłem ;) Ogólnie to na GPU grasz, a nie na procku - znacznie lepiej kupić SB nawet na 2 rdzeniach i do tego dobre GPU, niż dobrego 4rdzeniowca i słabiutkie gpu.

Co do rozwoju gier, patrząc na świat konsol to nie sądzę, aby taka i3 była problemem w ciągu najbliższych 2-3 lat.

Link to post
Share on other sites

Kolejny... widzisz TABELKĘ POWYŻEJ? No, to nie gadaj głupot :)

OMG sam się nie znasz singiel to nie multi mi GTS450 na i3 ogranicza do 70% a 7850 będzie do 40% i ściny ja wiem sprawdzałem http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Battlefield_3_-_testy_CPU%2C_RAM_i_Vintage-4187/strona/15974.html to jest rozgrywka singiel a w multi większe masz ściny i to jest i5 ja ci dobrze radzę ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dobra, chyba wolę tańszą płytę główną i brak inwestycji w chłodzenie, o ile oczywiście nie spali mi komputera po 20 minutach (średnio bym chciał).

 

i5 2500k + gigabyte GA B75M-D3V + gigabyte radeon 6850 OC 1GB + corsair 2x4 GB 1600Mhz + OCZ StealthXStream 500W + Seagate 500gb + silentum brutus 410 = coś takiego mi wyszło, mieści się w cenie, daje radę to? Pewnie zapomniałem o czymś ważnym i drogim.

 

Jak się zbłaźniłem to sry:)

Link to post
Share on other sites

może coś takie cie zadowoli

 

Intel Core i5-2400 3.1GHz

 

ASRock P67 PRO3 (B3)

 

Corsair 4GB, 1333MHz DDR3

 

XFX Radeon HD6870 / 6870 wf3 jak nie kupujesz chłodziwa na cpu to bierz 7850 od szafirka lub gigabyte

 

Western Digital Caviar Blue 500GB

 

XFX 550W

 

Thermaltake Contac 29 /FORTIS 1225

 

Brutus 410 P. Black

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...