Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zdziwi Cię to co teraz napiszę ale może weź to pod uwagę.

 

Aparaty cyfrowe do 500-600zł to są takie hm, zabawki. Przeważnie kompakciki. Ich jakość daleko odbiega od tego co oferują lustrzanki cyfrowe. Większość lepszych telefonów oferuje obecnie jakość zbliżoną albo przewyższającą niektóre aparaty kompaktowe. Jeden z najlepszych aparatów ma Samsung Galaxy S2. W testach pokonał 7 z 10 aparatów kompaktowych do 500zł.

 

Jeżeli myślisz o aparacie dla siebie a nie na prezent to polecam pomyśleć o dołożeniu do nowego dobrego telefonu. Telefon masz zawsze przy sobie, aparatu nie. Taki S2 kręci filmy FHD czego wiele kompaktów nie potrafi (tylko HD ready) W 90% bnie będziesz wiedział czy zdjęcie zrobił aparat czy telefon. W telefonach jest już autofokus, różne tryby, efekty...

 

Aparat warto kupować dopiero jak fundusz wzrośnie dwukrotnie bo wtedy jakość zdjęć będzie odrobinę lepsza. Naprawdę polecam się zastanowić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeden z najlepszych aparatów ma Samsung Galaxy S2. W testach pokonał 7 z 10 aparatów kompaktowych do 500zł.

możesz podać źródło?

 

Witam wszystkich. Chciałbym zakupić sobie aparat cyfrowy do 500 zł. Mam na oku Fujifilm s2950hd i tu pojawia się pytanie. Czy w tym budżecie dostanę coś lepszego? Pozdrawiam.

czy koniecznie potrzebujesz "mega-lufę" 18x? bo jeżeli nie to coś lepszego można kupić w tej cenie. generalnie fuji ma dość mocne szumy, AF się gubi przy słabym świetle i jest wolny ale ma praktycznie wszytkie tryby manulane (PSAM). w tej cenie innego kompaktu "udajacego" lustrzankę nie kupisz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja jako tanią i małą kompaktówke poleciłbym Samsunga WB700, ale radziłbym troche dołożyć i kupić np. BenQ GH700 - nie jest wcale aż tak drogi, a jakość zdjęć jest w miarę sensowna i nagrywa filmy w 1080p z 60 klatkami na sekundę, a do tego ma 21 krotny zoom

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Pytanie - do czego potrzebny Ci jest aparat fotograficzny, co chcesz nim robić? Jakie zdjęcia, filmy? W dobrych warunkach oświetleniowych, gorszych. Czy duży zoom to ważna dla Ciebie rzecz? Co chcesz fotografować/nagrywać? Interesuje Cię prosta obsługa, czy masz chęć wpływać na robione przez siebie zdjęcia?

Ja wypowiem się na temat FujiFilm. Mam młodszego brata - model S1600 od dwóch lat. Ogólnie, twój aparat to z wyjątkiem zoom, ilości MPix, opcji video Full HD to w bardzo dużym stopniu ta sama zabawka. Ja go wykorzystuję do dziennikarstwa obywatelskiego - jako amator. Tutaj masz próbki zdjęć: http://www.wiadomosci24.pl/autor/galerie/341684.html Aparat na początek dobry, choć nie bez wad. Duży zoom spisuje się dobrze x15. AF podczas nagrywania video - lubi się zgubić. Mikrofon blisko silniczków obiektywu - podczas filmowania słychać ich ruch, gdy zmienia się przybliżenie. Jakość video - typowa. Dobra w słoneczny dzień, gorzej gdy jest ciemniej lub występuje ostre słońce. W tym przedziale to typowe. Jak twój starszy brat - nie wiem, pewnie nie wiele lepiej. Poza tym ok. Ja osobiście będę zmieniał na lustrzankę z video - do bardziej zaawansowanych zdjęć i prac :) Rozważ to, co polecają koledzy - propozycje dobre. Ja bym wziął BenQ GH700. Warto dopłacić, a spokój będziesz miał na długi okres - również później, gdy będziesz chciał się wziąć za bardziej ambitne fotografowanie. Pozdro ;]

Link to post
Share on other sites

dostaniesz na alle mozesz policytowac jest sony 717 z lampą ktora mozesz pchnac smialo za min.100

mysle ze za 400/450 zejdzie - to najlepsze foty jakie moze zrobic kompakt

lepsze od canona pro1 / nikona 8800

 

chcialem nawet go kupic kiedy byl na kup teraz 500 ale jest obecnie wazniejszy (ciekawszy) wydatek

Link to post
Share on other sites

Ja mając kilka kompaktów polecam ci Canon POwerShot SX 130 mapewno będziesz zadowolonym myśle ze aparaty typu szajsungi fujifilm są kiepskie bo canon jest we wszytskim dośc sredni lub poprostu dobry ale pozwala mu to robic miłe dla oka zdjęcia a u konkurencji to przewaznie są rażąco słabe niektóre parametry do tego stopnia ze psują wiele zdjęc w okreslonych warunkach. polecam reckehttp://www.swiatobrazu.pl/canon-powershot-sx130-is-test-21982.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...