Skocz do zawartości

I7 3770k 3.4 czy I7 2700k 3.5 ?


Recommended Posts

Tak jak w temacie. Nie wiem na , który procek się zdecydować. Ja tylko gram i gram. Cena jest bardzo podobna. Czy Ivy 3.4 3770k , czy Sandy 3.5 2700k?

 

 

Reszta kompa:

Be Quiet Dark Power Pro 1000W

Asus Sabertooth Z77

2x4gb DDR3 Corsair Vengeance White 1600 LP 1.35

Asus Gtx 680

Edytowane przez sevku22
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak głównie jesteś graczem to polecam zdecydowanie procek intela sb 2500K ewentualnie 2600K te procesory dużo lepiej się podkręcają od ivy dzięki temu są dużo wydajniejsze w grach w twoim przypadku będzie znaczny zysk wydajności ze względu na posiadaną bardzo mocna kartę graficzną , zakupisz dobre chłodzenie np noctua nh-d14 + oc na 4,6 5,0ghz i żaden ivy nawet po oc nie ma się co równać [ procki ivy jak wiadomo mają bardzo ograniczone oc ze względu na bardzo wysoką temperaturę nawet chłodzenia z najwyższej pólki cenowo -wydajnościowej niewiele tutaj pomagają http://www.frazpc.pl/aktualnosci/920780,IHS_z_Ivy_Bridge_zdjety_znamy_przyczyne_wysokich_temperatur.html ]może następna rewizja będzie już poprawiona bo na chwile obecną naprawdę nie warto inwestować w ten procek jeśli jesteś głównie graczem

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Źle zrozumiałeś. Napisał, że w Twoim przypadku, jako, że posiadasz GTX680 (która jest tą właśnie bardzo mocną kartą graficzną) najlepszym wyborem będzie sandy bridge, który lepiej się od Ivy podkręca. Po podkręceniu zyskasz tym samym sporo wydajności.

Link to post
Share on other sites

Zależy jaki OC procka Cię interesi , do 4,5Ghz (dobry wiatrak) ivy da radę , jak bliżej 5Ghz to weź i7 2600K :) Tylko w sumie po co Ci 5Ghz ? Ja bym się bał na codzień takiego taktowania . 4.2Ghz jest idealne w ivy

Link to post
Share on other sites

Zależy jaki OC procka Cię interesi , do 4,5Ghz (dobry wiatrak) ivy da radę , jak bliżej 5Ghz to weź i7 2600K :) Tylko w sumie po co Ci 5Ghz ? Ja bym się bał na codzień takiego taktowania . 4.2Ghz jest idealne w ivy

Nie ma się co bać wysokich taktowań ważne są bezpieczne temperatury temperatury ja u siebie testowałem najpierw athlona x3 425 podkręconego na 3600mhz przy napieciu 1,54V 2 lata chodził idealnie i później go odsprzedałem jako w pełni sprawny obecnie posiadam amd phenom x4 955 be oc na 4260mhz 1,5v chodził tak ok 13 miesięcy następnie podniosłem mu taktowanie na 4320mhz napięcie 1,52v od 4 miesięcy absolutnie zero problemów taki intel sb bez zajakniecia będzie pracował na 4,5 -5,0ghz przy dobrym chłodzeniu na c odzień dla przykładu nawet amazon co uk sprzedaje odrazu podkręcone procki wraz z płytami i na 4,6 ghz

http://www.amazon.co.uk/Intel-P8P67-M-PRO-ULTIMATE-Overclocked/dp/B005CGXJBO/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1337607814&sr=8-4

Link to post
Share on other sites

A sluchajcie teraz sie dopiero spostrzegłem. I7 3770 to 3.4 ? a I7 3770K to 3.5? Mam na myśli , to ,że 3.4 jest bez literki K?

 

No i czy są jakies roznice między 3770 a 3770K? Tylko w zegarach? A np wymagania co do ramów są takie same tak?

Link to post
Share on other sites

bierz i5 2500 k lub i7 2600 k, na razie w ivy nie ma co inwestować, grzeją się, a oszczędności prądu jest znikoma, tak samo jak przyrost wydajności prawie żaden, w grach w ogóle, chyba że te 0-1 fps przez pci 3.0 x16, ivy mają taki problem, że wydzielają mało ciepła na zewnątrz, i rdzeń jest gorący, a cooler zimny, ponad 10 stopni różnicy na identycznych zegarach chłodzone przez noctua nh-d14 między ivy a SB to raczej dużo.

przy dobrym coolerze AC 5,2 GHz SB robi bez problemu, 4.7 GHz dla ivy już jest ciężko.

 

K jest od odblokowanego mnożnika, przynajmniej w SB, ale w IB powinno być tak samo

Link to post
Share on other sites

Jeżeli tylko grasz to najlepszym wyjściem będzie 2500k lub 3570k. Pchanie się w i7 nie ma sensu, gdyż w grach nie ma różnicy wydajnościowej między tymi prockami, natomiast cenowo i owszem.

 

Jeżeli cena nie ma znaczenia, to bierz i5 + SSD. Będzie wydajniej.

Edytowane przez desk1
Link to post
Share on other sites

Zależy jaki OC procka Cię interesi , do 4,5Ghz (dobry wiatrak) ivy da radę , jak bliżej 5Ghz to weź i7 2600K :) Tylko w sumie po co Ci 5Ghz ? Ja bym się bał na codzień takiego taktowania . 4.2Ghz jest idealne w ivy

Początkowo myślałem podobnie że 4.2ghz dla ivy jest w sam raz,ale jakiś czas temu podkręciłem procka na 4.6ghz (bclk 100x46)i tak mam do dzisiaj.

Temperatura w pulpicie 33 stopnie,w grach max 50 stopni więc jest bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o to że często jest wykorzystywany jeden rdzeń i jednak jest różnica między 3.5ghz a 4.6ghz.

W takich programach jak Cinebench to 75 stopni,prime95 na maxa 85 stopni już po kilku minutach i rośnie.

Nie ustawiałem napięć-zmieniłem tylko mnożnik na 46,reszta auto z włączonym TPU.W pulpicie pracuje z częstotliwością 1.6ghz i skacze do 4.6ghz jak trzeba.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...