Skocz do zawartości

Dobry monitor do PS3 (głównie) i komputera


Recommended Posts

Witam. Od kilku dni mam problem, czytam recenzje, opinie ale nie potrafię się zdecydować. Potrzebny mi monitor 24-27" do grania na PS3 i przy okazji podłączę sobie do niego stary komputer. Od razu pytanie czy przy monitorze FullHD 16:9 jak podłączę do niego przez VGA stary komp (512 RAM, 1.61 GHz, grafika GeForce 6600) to nie będzie żadnych pikseli, obraz się nie rozciągnie czy coś?

No i tak upatrzyłem na razie tylko iiyama ProLite E2773HDS LED, ale to jest matryca TN i tu pojawia się problem. On będzie albo stał na biurku albo wisiał na ścianie (nisko) i w czasie gry na PS3 będę się kładł na łóżko i pewnie nic nie będę widział bo te kąty widzenia w pionie są podobno kiepskie w matrycach TN. W czasie gry na PS3 będę oddalony ze 2 metry od monitora, w czasie pracy na kompie - na wyciągnięcie ręki. Czytałem, że widać piksele przy takiej rozdzielczości w matrycach TN przy 27". Oczywiście mogę się zdecydować na 24" ale czy to coś zmieni? To jest jakieś 7 cm różnicy tylko, no ale może cena niższa i za nią kupię lepszy model, dlatego potrzebuję jakiegoś eksperta (z racji, że ja się nie znam ale widzę jak gram kiedy monitor jest dobry a kiedy zły) o porady - zależy mi na dłuższych wypowiedziach. Aktualnie konsolę mam podpiętą pod Bravie 40" w salonie ale wiecie...muszę kupić do swojego pokoiku 3x3m jakiś monitor żeby grać długo i o każdej porze. No i na Bravi zauważyłem, że przy GTA 4 jak jest masakra, dużo radiowozów to trochę muli ale to chyba będzie wszędzie bo to konsola a nie mega komp prawda?

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Gdzie Ci Delle odrazono w klepie nie dla idiotów czy sprawdzone osiedlowe sklepy osiedlowe? Dell ma lepszą matrycę od tych szajsungów, lg. Posiadam tego della 23" i jestem bardzo zadowolony. Super matryca, jakość wykonania, kąty widzenia, regulacja wysokości itp

Link to post
Share on other sites

Gdzieś czytałem na necie...Nie znam się za bardzo na tym więc wiesz, nie znam się na parametrach za bardzo ale widzę gdy TV/monitor odbiera dobrze i jest za******a jakość a kiedy jest do bani.

W takim razie mógłby ktoś odpowiedzieć na mój cały pierwszy post i rozwiać wszelkie moje wątpliwości?

Przejde się po sklepach to zobaczę czy 24 czy 27" i się zdecyduje na wielkość - bo zbyt dużego wyboru w firmach i modelach to u mnie nie ma i specyfikacji przy monitorach też nie ma.

Pzdr

 

Edit: zapomniałem o funduszach, oczywiście mam na to ze 2000 zł ale chciałbym zmieścić się w ok. 1000 zł

Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites

No wyższa cena o wiele, hmm. iiyamę 24" miałbym za 750 zł a ten Eizo 23" wyda się zbyt mały i co będzie? A z 27" nie zmieszczę się w budżecie. Swoją drogą ciekawe - wszyscy mówią, że do konsoli jak największy i w ogóle ale czym się różni komp od konsoli? Ludzie potrafią na kompie grać na 17 czy 19" a konsolowcom 40" jest mało. Ciekawe zjawisko, też raczej jestem zwolennikiem konsoli z prostej przyczyny - słabego kompa...wolę kupić grę na konsolę i mieć dobrą jakość niż zmieniać kompa co jakiś czas. No ale do rzeczy, ten Eizo ma czas 7 ms, czy to aby nie za dużo? Wydaję mi się, że tak. Dzisiaj byłem w sklepie, porównałem sobie jakieś Samsungi 27" i 24" no i myślę, że 27" lepszy, chyba że rzeczywiście o wiele lepszy byłby 24" to bym się zastanowił.

Sasior, czemu IPS bardziej się nada od TN? Ponoć TN są lepsze do gier - szybsze. Ale wiadomo, zależy mi też na jakości obrazu, co z tego, że będzie mega szybki jak położę się na łóżku i ekran będzie ciemny albo czarny to będzie szary...

Ogólnie z tego co zauważyłem w sklepie przy telewizorach - tak tylko patrzyłem, dalej szukam monitora to TV LCD mają lepszą jakość obrazu niż LED. No ale ja ciągle chcę monitor i wybór jest trudniejszy niż się spodziewałem, konsole łatwo kupić, masz Xpudło i PS3 - wiadomo, że wybrałem PS3 ale monitorów jest zbyt wiele, zbyt ciężko wybrać, równie dobrze mógłbym zwiększyć budżet do 5000 zł ale to jest bez sensu, muszę znaleźć w przystępnej cenie z dobrą jakością i szybkością obrazu. Pozdro

Link to post
Share on other sites

w takim razie zostaje iiyama B2776HDS

No właśnie, tylko czy będę zadowolony? Czytałem recenzję na benchmarku i minusy trochę zniechęcają.

B2776HDS czy E2773HDS? Jest różnica w cenie a chyba B ma lepszy stojak, dobrze mówię? Może wypowie się ktoś kto ma któryś z tych modeli?

 

Proszę o wyjaśnienie mi wszystkich kwestii z pierwszego postu. M.in czy coś się stanie gdy podłączę kompa do nowego monitora.

 

No, no pomoże ktoś?

Link to post
Share on other sites

No ok, tylko czym on się różni od B2776HDS i E2773HDS?

ma 120Hz panel

 

BTW. PS3 chyba wykorzystuje tylko 60Hz, no ale może to lepsza opcja gdy już zmienię kompa.

to bez znaczenia co robi PS3, tu nie chodzi o odświeżanie, ale nie chce mi się tłumaczyć jak działa taki monitor, wystarczy ci wiedzieć, że do gier/filmów to jest to

Link to post
Share on other sites

ma 120Hz panel to bez znaczenia co robi PS3, tu nie chodzi o odświeżanie, ale nie chce mi się tłumaczyć jak działa taki monitor, wystarczy ci wiedzieć, że do gier/filmów to jest to

Ok ale PS3 nie wykorzysta tych 120 Hz? Dość sporo kosztuje, chociaż dorzucają słuchawki Razorsa za 250 zł (szajs). No ale skoro miałby być o wiele lepszy od tamtego za 1000 zł to wolę dopłacić.

No dobra ale dalej ciekawi mnie czy jak załóżmy powieszę go na ścianie i położę się na łóżku to coś będę na nim widział jak będę leżał metr niżej? Pewnie będzie cały czarny ekran, teraz mam LCD Hyundai i właśnie im wyżej wstanę tym jaśniejszy, im niżej tym ciemniejszy, czasem ciężko czegoś się dopatrzeć. No i dalej nikt mi nie powiedział jak to będzie z kompem gdy podłączę go do nowego monitora.

Link to post
Share on other sites

Ok ale PS3 nie wykorzysta tych 120 Hz?

pisałem, że PS3 nie ma tu nic do gadania

 

No dobra ale dalej ciekawi mnie czy jak załóżmy powieszę go na ścianie i położę się na łóżku to coś będę na nim widział jak będę leżał metr niżej?

zależy z jakiej odległości, to jest TN'ka więc kąty są słabe

 

Pewnie będzie cały czarny ekran, teraz mam LCD Hyundai i właśnie im wyżej wstanę tym jaśniejszy, im niżej tym ciemniejszy, czasem ciężko czegoś się dopatrzeć.

tak właśnie będzie

 

No i dalej nikt mi nie powiedział jak to będzie z kompem gdy podłączę go do nowego monitora.

a jak ma być - plug&play

Link to post
Share on other sites

pisałem, że PS3 ...

To jaką matrycę mam brać żeby nie było słabych kątów i jednocześnie żeby była szybka?

Chodziło mi o to czy obraz nie będzie się rozmazywał czy coś przy moim kompie 512 RAM, 1.61 GHz, grafika GeForce 6600

Link to post
Share on other sites

To jaką matrycę mam brać żeby nie było słabych kątów i jednocześnie żeby była szybka?

IPS lub PLS

 

Chodziło mi o to czy obraz nie będzie się rozmazywał czy coś przy moim kompie 512 RAM, 1.61 GHz, grafika GeForce 6600

nie będzie, choć ten zestaw z trudem dźwignie taką rozdziałke

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

Mój Dell U2312HM i jakos te 8ms są nieodczuwalne? :)

Naczytałem się o tych iiyamach "1ms - idealne dla graczy", więc chyba jest różnica między 1 a 8 ms. Kurde gdybym miał możliwość obejrzenia sobie tej iiyamy...sprawdziłbym te kąty, bo to jedyne co może mnie w nich wkurzyć a chętnie bym sobie kupił.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...